listnaté stromky

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: listnaté stromky

Příspěvekod Pavel8 » ned 18 lis, 2012 12:28 pm

Ahoj přátelé. Stavím TT kolejiště 230x120 sklopné nahoru na zeď do skříně. Krajina většinou polystyren, někde překližka. Prosím o dobrou radu jak zafixovat stromky, aby při sklápění a odklápění kolejiště nevypadávaly ? Jen zastrčit do dírky a zalít nějakým lepidlem nebo je lepší nápad? Díky Pavel8. Jinak jsem vyzkoušel k výrobě listnatých stromků plevel zvaný Lebeda. Roste všude a je podobný Merlíku.
Pavel8
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 10 led, 2012 3:14 pm

Re: listnaté stromky

Příspěvekod mizl » ned 09 pro, 2012 9:35 pm

Ahoj
Trochu oživím toto téma. Rád bych vám ukázal co je vše možné vyrobit i když má člověk hendikep. Tyto kostry stromů stvořila má drahá polovička, která je nevidomá. Doufám, že to bude motor pro ty, kteří zatím váhají ke své vlastní stavbě listnatých stromů. Jak je vidět nic složitého to není, když to zvládl i člověk který na to nevidí ..

http://mizl.rajce.idnes.cz/Stromy_-_Lenka/

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 10 pro, 2012 4:09 am

Gratulace k zdatné pomocnici,to máš posilu jako hrom. :D A nepodceňujme nevidomé,mají velký cit v rukou a poměrně velký smysl pro orientaci v prostoru,díky mnohem vyvinutějšímu sluchu než běžní lidé. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: listnaté stromky

Příspěvekod talien » čtv 21 úno, 2013 2:18 pm

mizl píše:Ahoj
Trochu oživím toto téma. Rád bych vám ukázal co je vše možné vyrobit i když má člověk hendikep. Tyto kostry stromů stvořila má drahá polovička, která je nevidomá. Doufám, že to bude motor pro ty, kteří zatím váhají ke své vlastní stavbě listnatých stromů. Jak je vidět nic složitého to není, když to zvládl i člověk který na to nevidí ..

http://mizl.rajce.idnes.cz/Stromy_-_Lenka/

Michal


Tak to je tedy parádní práce! Gratuluji! To se tedy snad do toho "pěstování" zkusím taky pustit, i když myslím, že tak dobré výsledky mít nebudu.
Stromky od Lenky jsou opravdu povedené!
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: listnaté stromky

Příspěvekod norbert » čtv 21 úno, 2013 7:59 pm

Obdivuhodné, předej prosím své ženě VELKÉ uznání, provádět stromky vyžaduje určitou představivost,natož nevidět...úžasné :P
Norbert

http://norbert1.rajce.idnes.cz/
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod mizl » čtv 21 úno, 2013 8:28 pm

Je pravdou že trochu práce mi to dalo. Musel jsem vysvětlit co a jak . Žádná sranda to nebyla. spíš nervi v kýbly :lol: . Ale výsledek se dostavil. Nepodceňujte nevidomí lidi !!! mají sice svůj jiný svět, ale cit pro detaily mají v jiném měřítku nežli mi vidící. O prostorové orientaci ani nemluvím.

Jen pro představu : Pokud si chcete vyzkoušet jak se cítí nevidomí, tak v Praze probíhá již dva roky Neviditelná výstava. Byl jsem tam a můžu jen doporučit. Je to mazec ... Průvodce Vás nejprv provede bytem. Poté vyjdete na ulici kolem zeleniny. Dojdete někam k lesíku kde stojí hájovna, kterou vás provede uvnitř. Z hájovny se přesunete přes mostek na výstavu soch, které si osaháte a hurá do baru kde si objednáte a zaplatíte. Vše je v 100% tmě. I to placení !!!! Nechci zde někomu dělat reklamu, i když to tak vyzní. Každopádně to berte jako typ na výlet z kterého si odnesete zážitek na celý život. Po této výstavě změníte pohled na lidi kteří nevidí ....

Odkaz na výstavu je zde : http://neviditelna.cz/

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod BERKO » úte 03 pro, 2013 8:55 am

Dnes jsem začal olisťovat stromky - kmenů už jsem si udělal na celou zimu. Na práci jsem si pořídil spray adhesive PERMATEX - jiný jsem totiž nesehnal - ale zjišťuju, že toto lepidlo ve spray zanechává velmi ztřetelně viditelný bílý povlak. Tady někde doporučované lepidlo ve spray zn. BISON je pro mne asi nedostupné - mnou navštívené obchody ho vůbec nevedou, můžete mi prosím doporučit něco jiného, co zůstane po aplikaci lepidla čiré. Děkuji.
BERKO
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 25 úno, 2013 6:56 am

Re: listnaté stromky

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 03 pro, 2013 9:03 am

lak matný ve sprey http://www.nejlevnejsiautolaky.cz/cpcol ... atny-400ml
používám tento a vše drží jak má
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: listnaté stromky

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 03 pro, 2013 11:17 pm

Chlapi jestli se bavíte o laku na finální fixaci foliáže,tak jak použil prachsprostý lak na vlasy.Mám to na stromcích cca 5 let a drží to v pohodě,jen panička byla trošku smutná,když jsem jí na ten lak chodil. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: listnaté stromky

Příspěvekod Ferda » stř 04 pro, 2013 12:02 am

miroslav lengyel píše:Chlapi jestli se bavíte o laku na finální fixaci foliáže,tak jak použil prachsprostý lak na vlasy.Mám to na stromcích cca 5 let a drží to v pohodě,jen panička byla trošku smutná,když jsem jí na ten lak chodil. :lol:

Ale stromky nemáš na modulech!
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: listnaté stromky

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 04 pro, 2013 6:15 pm

Ferda píše:
miroslav lengyel píše:Chlapi jestli se bavíte o laku na finální fixaci foliáže,tak jak použil prachsprostý lak na vlasy.Mám to na stromcích cca 5 let a drží to v pohodě,jen panička byla trošku smutná,když jsem jí na ten lak chodil. :lol:

Ale stromky nemáš na modulech!

A v čem je problém,já jsem použil Taft Hard, který drží účes v jakémkoli počasí. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: listnaté stromky

Příspěvekod Ferda » stř 04 pro, 2013 8:01 pm

Zkus to naložit a protřepat to 150 - 200 km po našich okreskách zeleným dolů. Pak si pokecáme. Vůbec nevíš o čem mluvíš.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: listnaté stromky

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 04 pro, 2013 8:45 pm

Ferda píše:Zkus to naložit a protřepat to 150 - 200 km po našich okreskách zeleným dolů. Pak si pokecáme. Vůbec nevíš o čem mluvíš.


Páni,to tedy čumím.Vás už na Moravě přešla dobrá nálada a smysl pro humor? :lol: Jinak vaše okresky jsou lahoda,zajeď si někdy do rudého Ústí,to Ti z modulů vypadají celé stromky. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: listnaté stromky

Příspěvekod norbert » pon 02 dub, 2018 11:56 am

Zdravím Vás.
Vzhledem k tomu, že se ke mě dostala zpráva, doprodává se Poly-Fiber ( výrobce ukončil prodej), vyzkoušel jsem tuhle technologii.
Na postup a porovnání Poly-Fiber o proti přírodnímu vláknu zde : http://norbert1.rajce.idnes.cz/Poly-Fib ... _vlaknem./
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod FrantaHO » pon 02 dub, 2018 6:32 pm

:roll:

norbert píše:Vzhledem k tomu, že se ke mě dostala zpráva, doprodává se Poly-Fiber ( výrobce ukončil prodej).......



https://woodlandscenics.woodlandscenics ... /PolyFiber
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků