Plánek, výkres zauhlovací výtah

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Plánek, výkres zauhlovací výtah

Příspěvekod slajfka » stř 06 lis, 2013 10:49 pm

V časopise Svět železnice vyšel seriál o zbrojení uhlím. Byly tam také výkresy zauhlovacích výtahů Teudlof a Vosáhlo.

Byl by někdo ochotný poskytnout digitální kopii článků a výkresů. (možná výměna něčeho z mého archívu)

Předem děkuji.
Martin

____________________________________
HO zatím analog s výhledem na DCC, ČSD, epo. III
slajfka
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 29 úno, 2008 6:57 am
Bydliště: Brno

Re: Plánek, výkres zauhlovací výtah

Příspěvekod Jarda H. » pát 08 lis, 2013 2:25 pm

Martine, výkres výtahu Vosáhlo se tady kdesi v diskuzi mihnul v rámci široké debaty kolem vybavení depa ?! Lidičky tam vložili všeobecně větší množství obrázků, plánků apod. Ale mám dojem, že leptík tohodle výtahu dělá v H0 firma Třmínek, pokud chceš Vosáhlo stavět, nepomůže ti spíše tahle stavebnička ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Plánek, výkres zauhlovací výtah

Příspěvekod slajfka » úte 12 lis, 2013 3:58 pm

Diskuzi jsem si prostudoval, i tu odkazovanou na Papírových modelech. Výkres tam je, ale je spíše schematický. Mě jde zejména o článek a matně si vzpomínám, že výkresy byly mnohem detailnější.
Třmínkovu stavebnici výtahu mám.
Martin

____________________________________
HO zatím analog s výhledem na DCC, ČSD, epo. III
slajfka
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 29 úno, 2008 6:57 am
Bydliště: Brno

Re: Plánek, výkres zauhlovací výtah

Příspěvekod hank » úte 12 lis, 2013 4:42 pm

šlajfko, šlajfko...

Ten seriál pro papírácké fórum jsem tehdy spáchal já a hádej, odkud jsem ty výkresy vzal? Ale budiž, když překonám lenost a když mi dáš nějakou e-mailovou adresu, tak ti to naskenuju znova. Pomůže mi, když mi naznačíš, v jakém rozlišení chceš ty výkresy skenovat, resp. budeš-li je tisknout, tak na jaký formát papíru. Já můžu rozumně skenovat až do 1200 dpi, nerozumně možná i víc, ale to jsem zatím ze strachu, že skener a/nebo procesor počítače a wokna zavařím, raději nezkoušel :roll:. I tak ty výkresy budou mít desítky MB a jsem zvědavý, jak si s nimi potom poradí tvoje počítačové náležitosti...

Jestli nabízíš výměnou nějaké poklady ze svého archlívu, nebudu dělat otočenýho :mrgreen: . Můžeš prosím upřesnit, co máš zajímavého? Co třeba osobní, služební a nákladní vozy rakousko-uherských soukromých společností I. epochy? Co třeba osobní oddílové (neprůchozí) vozy BEB, ATE a StEG? Nebo staré uhláky celodřevěné konstrukce s rozvorem < 3 m BEB a StEG? Nebo služební vozy StEG z doby cca 1880 - 1890? Co třeba pozemní stavby BCB a ÖLEG? Jestli chceš, klidně mi napiš SZ, ať to probereme.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků