Moduly Olomouc TT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod milan ferdián » stř 30 říj, 2013 7:58 pm

_pavel_ píše:Milane, co to máš za nový obrázek. Takový strašidelný. Já se budu bát :lol:

To patří k tématu? :D To je již pozdrav ze záhrobí :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod _pavel_ » stř 30 říj, 2013 7:59 pm

:lol: :lol: :lol:
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 30 říj, 2013 8:10 pm

houby je to zasněžený kus tratě milan chystá už mikuláše a vánoce :P :lol: :lol:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod vmucha » stř 30 říj, 2013 8:12 pm

jestli to není fotka z obalu třetího dílu ;-)
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 30 říj, 2013 8:15 pm

no to asi bude když píše k tématu..a 3 díl má být o vánocích ne?
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Mcx » čtv 31 říj, 2013 8:28 am

Jen krátké vysvětlení k modulům a k budování dle skutečnosti......
Tak jak je to mezi modeláři - někdo staví krajinu a stanici podle skutečnosti někdo ne - stejně je to u "modulářů". Je třeba, ale zachovat základní princip modulů - a to je jeho "univerzální" použití. Pokud si řeknu, že budu stavět trať xy a že za modulem stanice Javorník bude vždy modul 11 a pak modul 12.... tedy tak jak jsem si to "naplánoval" tak v podstatě nepotřebuji moduly (tedy díly kolejiště se standardizovaným rozhraním) ale stačí mít díly, které budou vždy definovaným způsobem složeny k sobě a jejich rozhraní může odpovídat řezu krajiny v daném místě.

Takže u modulů je námět vázán převážně na jeden modul a za sebou jdou řadit "libovolně" (samozřejmě omezeno použitými standardizovaným rozhraními - tj. tvarem krajiny). A o to u modulů jde, když se sejde 50 modulů z různých koutů ČR či Evropy musí jít z toho poskládat smysluplné moduliště - toť úkol pro tvůrce moduliště před setkáním a tvořit to z celků sestávajících se z více modulů by byl těžký oříšek zejména prostorový i provozní. Jde o to, že na každém setkání mám jiné moduliště, s jinými stanicemi (alespoň z části), s jinou tratí, s jiným grafikonem....... a vždy to jde složit dohromady a vytvořit zajímavý provoz.

Druhým smyslem modulů, je decentralizace tvorby - tj. sejde se 25 lidí každý donese dva modul (samozřejmě může to být modul stanice, která se sestává z 10 dílů :lol: ) a máme 50 modulů na sestavení, jde tedy o zapojení velkého množství lidí s různými možnostmi i schopnostmi. Proto standardizace od modulů po DCC.

Principiálně jde o něco jiného než založit klub, který si definuje námět, na základě toho buduje konkrétní moduly/díly a ty sestavuje do předem daného tématického kolejiště - na to nepotřebuji modulový systém, to mohu řešit jednodušeji, ale nevylučuje to použití modulů, které byly vymyšleny s jiným cílem.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod _pavel_ » čtv 31 říj, 2013 8:56 am

Děkuji MirkoviTT, MartinoviP a Milanovi(Mcx) za jejich příspěvky. Ti, kteří si je přečetli (nemyslím jen nás z Moduly Olomouc) co brouzdají po zdejším fóru a neviděli do zákulisí, nebo co je potřeba atd., již tedy vědí co a jak. Není to jen sejít se s ostatníma a zajezdit si, ale je toho mnohem více. A pokud někdo uvažoval, že by se k někomu připojil a teď se některých věcí zalekl, bát se nemusí. Vždy najdou pomocnou ruku. Takže kdo se k některému klubu chce připojit, žádné obavy :wink:
Naposledy upravil _pavel_ dne čtv 31 říj, 2013 2:04 pm, celkově upraveno 1
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod milan ferdián » čtv 31 říj, 2013 9:03 am

No já si myslím,že se zde začínají řešit věci,aniž zatím s tím ještě nic nemají dané,jen základní téma.Já to beru,že Luděk,Jarda a Pavel se zatím seznamují co a jak a v podstatě jim určitě nejde o to zakládat klub.Například kluci z Kunčic jsou na volné noze.Řada z vás MirekTT/MartinP/Mcx jim podala cenné informace pro budoucnost a časem se uvidí,jak se věci budou u nich vyvíjet. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Ferda » čtv 31 říj, 2013 9:57 am

Modelařina je hlavně o výrobě endorfinu (pro ty co nevědí, tak to je hormon štěstí). :D

Jo, jo, každý si musí nejdřív ujasnit co vlastně chce.

Kdysi jsem řešil dilema:
Měl jsem cca 1.500,- Kčs a chtěl jsem jezdit na motorce. Rozhodoval jsem se mezi koupí motorky, nebo úhradou autoškoly (obojí stálo těch 15 stovek). No, tehdy to vyhrála motorka, protože na řidičáku se ještě nikdo nesvezl. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

S moduly to bylo podobné. Rozhodnutí mezi stavbou modulů a řešením nějakého klubu bylo jednoduché. Na setkání jsi stejně součástí klubu, který se sejde na dané akci. Podstatné je kdo zrovna přijel a co s sebou přivezl a není důležité zda patří do nějakého klubu, nebo má stranickou legitimaci. :wink:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Mcx » čtv 31 říj, 2013 11:54 am

No..., klub, neklub. Modulářský klub může mít formalizované pravidla, či dokonce registraci - to je Zababov, pak třeba neformalizované OstraMo, Kunčice, Slovácko.... Ono to souvisí s velikosti, pokud se překročí určitá velikost - počet členů, pak se musí formalizovat pravidla, protože jinak se při větší skupině určitě někdo "vymkne normálu" :D .

Takže mimo Zababov znám spíše u modulářských "klubů" neformální členství.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod rawen » úte 05 lis, 2013 6:12 pm

Ahoj,
rozhodl jsem se po delší době napsat příspěvek, aby bylo jasné, že mám taky zájem. :) Vážně
Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » stř 06 lis, 2013 2:58 pm

Ahojte.
Máte už nějakou představu, v jakém rozchodu byste ty moduly dělali?
Jarda
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod _pavel_ » stř 06 lis, 2013 3:22 pm

Je to na první straně v prvním příspěvku od Milana Ferdiána. Je to TT. Vás H0-lkářů tam v oblasti olomoucka je docela dost. Vy by jste mohli udělat to samé, ale v H0 :D Asi poprosím Milana, ať do názvu vlákna přidá to měřítko.
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » sob 09 lis, 2013 8:35 am

Dík za info
Jarda
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » stř 20 lis, 2013 6:50 pm

Dovoluji si informovat o tom, že zadáváme řezání modulů.

Takže TT moduly Olomouc budou!!!


Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků