Moduly Olomouc TT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 29 říj, 2013 11:15 am

jo jasný
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod milan ferdián » úte 29 říj, 2013 2:20 pm

Nechci vám do toho mluvit,ale nabízí se právě vámi zmiňované téma Lipová Lázně - Javorník ve Slezsku s odbočkou z Velkého Kraše do Vidnavy se zpracováním stanic na této trati.Ať se jedná o stanici Žulová nebo Vápenná,vlečky vedené z Lipová Lázně jeskyně do provozovny drti Na Pomezí,vlečka ze Žulové atd..Jestli zabrousíte do historie,tak Vidnavu jako přechodová pohraniční stanice,taktéž i Bernartice u Javorníka.Ze současnosti se nabízí dále trať Mikulovice - Zlaté Hory.Zkuste to jako kluci z Moduly Brno,kteří si stanovili jednu danou oblast a společným úsilím se snaží realizovat do modulové podoby.

P.S.Nedejte na argumentaci,že již stanice existují v jiných modelových měřítkách.Například Lipová Lázně v HO/OSTRAMO a v N/N scale ZABABOV.Tak bude i v TTečku. :wink: Ikydž mám pocit,že stanice Velká Kraš (ex HUKOVICE) skutečně v modulovém pojetí existovala u TT/ZABABOVA,ale pak časem zmizela z očí.Takto vypadala v roce 2003 v Milevsku.(zdroj Zababov)
Přílohy
P6140186.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Povstalec » úte 29 říj, 2013 2:34 pm

milan ferdián píše:Nechci vám do toho mluvit,ale nabízí se právě vámi zmiňované téma Lipová Lázně - Javorník ve Slezsku s odbočkou z Velkého Kraše do Vidnavy se zpracováním stanic na této trati.Ať se jedná o stanici Žulová nebo Vápenná,vlečky vedené z Lipová Lázně jeskyně do provozovny drti Na Pomezí,vlečka ze Žulové atd..Jestli zabrousíte do historie,tak Vidnavu jako přechodová pohraniční stanice,taktéž i Bernartice u Javorníka.Ze současnosti se nabízí dále trať Mikulovice - Zlaté Hory.Zkuste to jako kluci z Moduly Brno,kteří si stanovili jednu danou oblast a společným úsilím se snaží realizovat do modulové podoby.

P.S.Nedejte na argumentaci,že již stanice existují v jiných modelových měřítkách.Například Lipová Lázně v HO/OSTRAMO a v N/N scale ZABABOV.Tak bude i v TTečku. :wink: Ikydž mám pocit,že stanice Velká Kraš skutečně v modulovém pojetí existovala u TT/ZABABOVA,ale pak časem zmizela z očí.



Ano, přesně toto mi klíčí v hlavě. Kluci z Brna to takhle vymysleli perfektně a přiznám se, že bych byl rád, kdyby se tato myšlenka povedli zrealizovat i tady, v našich končinách.
V první fázi se nabízí moje Lipová, koncový Javorník a nějaké dva menší skryťáky, pro Lipovou. To si vezmu na starost já. A kdo se mnou půjde do Vápenné, Žulové, Velké Kraše - Javorník je zarezervován :-D ???
Povstalec
 
Příspěvky: 107
Registrován: ned 27 říj, 2013 5:29 pm
Bydliště: Tovačov, Velký Újezd

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod milan ferdián » úte 29 říj, 2013 2:42 pm

A ještě pohled na rozestavěný Javorník Ve Slezsku.Foto na Vidnavu nebyl během setkání pořízen.Pak celý celek zmizel.Takže stejně by se kluci jednalo o novostavby,protože stopa končí v roce 2004.
Přílohy
P6140003.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 29 říj, 2013 3:57 pm

a zastávky Tomikovice ,Kobyla nad Vidnavou ,Horní Heřmanice .Bernartice měla odbočku do Polska ,Vidnava plánovaná taky tak... a za 3 roky by myslím měla být 100let
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Povstalec » úte 29 říj, 2013 4:57 pm

Tkadlec Jaroslav píše:a zastávky Tomikovice ,Kobyla nad Vidnavou ,Horní Heřmanice .Bernartice měla odbočku do Polska ,Vidnava plánovaná taky tak... a za 3 roky by myslím měla být 100let


Vidíš to. Na tu odbočku do Polska sem zapoměl. Koukám, udělat jenom větev z Lipové do Javorníku, by bylo dosti zajímavé. Hlavně provozně.
Já teď momentálně dávám do kupy výkres té Lipové. Ale jak to tak pozoruju, asi ji nechám v reálném stavu. Ať to zbytečně nekazím. Byla by to škoda.

Přiznám se, že na Lipovou klubu Ostramo koukám závistivě už od té doby, co zveřejnili první fotky. Mají ji moc pěkně udělanou.
Povstalec
 
Příspěvky: 107
Registrován: ned 27 říj, 2013 5:29 pm
Bydliště: Tovačov, Velký Újezd

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod mlha » úte 29 říj, 2013 4:58 pm

No hlavně si toho nenakládejte moc,zatím jste jenom dva a hódně daleko od sebe,což bude mírně komplikovat vzájemnou pomoc při stavbě
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod _pavel_ » úte 29 říj, 2013 5:15 pm

Tři
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod mlha » úte 29 říj, 2013 5:23 pm

Pavle přidal ses?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod _pavel_ » úte 29 říj, 2013 5:39 pm

:D Já to s Luďou plichtím od počátku :lol: Ale on byl prvopočátek :D Bez něj by to nezačalo
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod mlha » úte 29 říj, 2013 5:40 pm

tak se těším na výsledek
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Libosh » úte 29 říj, 2013 6:32 pm

Zdravím Vás pánové,

již několik měsíců si kladu otázku zda tvořit vlastní kolejiště doma či se zkusit přidat k některému z již existujících klubů. Nejprve jsem uvažoval o Zababově i přes velkou vzdálenost a poté mě napadali i kluci z Brna. Ale nikdy jsem ani jednomu z klubů nenapsal. Mám v hlavě nejspiš typické "brouky" jako jsou:

doma si na modulech nezajezdim x ale ta realnost delky stanic, vlaků, atd.
doma si zajezdim jak zrovna chci a s čím chci x na modulech už je to o něčem jiném (kolikrat se za ten den projedu a čím vůbec)
doma si postavím co chci a jak chci x opět, zde jsem podřizen mnoha pravidlum
atd.

Nejspíš mě dost ovlivnil článek na moje tt a jejich článek http://www.mojett.cz/?p=15209
Dřív než vás napadne, zda jsem byl na nějakém setkání...byl, ale tak na půl...bylo to před pár lety v Zákupech, bohužel pouze na část dne a tehdá měli kluci problémy se zapojením, tudíž jsem z provozu neviděl ani ťuk. I tak jsem z tama odjížděl nadšený a s mnoha velkými zážitky.

Je to jen taková moje malá úvaha, zda ano či ne. Možná potřebuji nějak popostrčit, nevím.

Jsem z Horky nad Moravou, takže kousíček od Olomouce. Nemohu říct, že mám bůh ví jak velký vozový park, realativně nedávno jsem se k vláčkům vrátil, ale baví mě to a ten nás krásný kůň mě moc baví a rád bych se pohnul nějak z místa. Kdo ví, možná se pohnu díky Vám!

Chlapi, omlouvám se za ten citovej výlev, ale asi to potřebovalo ze mě ven, určitě to každý z Vás párkrát zažil. :wink:

Mějte se,



Libor
Libosh
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 16 lis, 2009 5:34 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Povstalec » úte 29 říj, 2013 6:50 pm

Možná citovej výlev, ale já řešil to samý nedávno. No a padlo rozhodnutí.... Du do toho!!! Já sem z Velkýho Újezda. Takže není problém sednout, pokecat a probrat všechny pro a proti.
Povstalec
 
Příspěvky: 107
Registrován: ned 27 říj, 2013 5:29 pm
Bydliště: Tovačov, Velký Újezd

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod milan ferdián » úte 29 říj, 2013 7:00 pm

Povstalec píše:Možná citovej výlev, ale já řešil to samý nedávno. No a padlo rozhodnutí.... Du do toho!!! Já sem z Velkýho Újezda. Takže není problém sednout, pokecat a probrat všechny pro a proti.

Držím Vám čtyřem,palce........ :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc

Příspěvekod Povstalec » úte 29 říj, 2013 7:05 pm

Pane Ferdián, zrovna se vás zeptám. Jelikož sem zaměřenej na parní provoz, období od roku 45 do 68, potřebuju nějak v Lipové vyřešit uhelnou skládku k Theudolfu nebo spíše samostanou kolej na vozy s uhlím? Aspoň 4 Vtu?

Řešení co napadlo mě, je poněkud... No vypadá to hrozně.
Povstalec
 
Příspěvky: 107
Registrován: ned 27 říj, 2013 5:29 pm
Bydliště: Tovačov, Velký Újezd

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků