ŽELEZNIČNÍ-MODELÁŘSKÉ OBCHODY V BRNĚ

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

ŽELEZNIČNÍ-MODELÁŘSKÉ OBCHODY V BRNĚ

Příspěvekod ondrejSitar » úte 04 zář, 2007 9:38 pm

V brzkém čase mám cestu do BRNA a rád bych cestu spojil s obejítím obchodů s modelářskou technikou. PROSÍM O LOKALIZACE DOBRÝCH OBCHODŮ S MODELÁŘSKÝMI ŽELEZNIČNÍMI POTŘEBAMI.

V Brně sem byl naposled před pár lety a nechci abych dopad jako nedávno v jiném městě kde sem byl naposled před 4mi lety a milé obchody se přestěhovali (nikdo neví kam) a některé zaniky.

DĚKUJI
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

Příspěvekod Martin.F » stř 05 zář, 2007 12:28 am

tady něco máš v modelovým světě toho moc nemají,nejvíc toho má asi pan Kratochvíl.
http://www.firmy.cz/Obchody-a-obchudky/ ... brno-mesto
Uživatelský avatar
Martin.F
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 03 zář, 2007 2:21 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod Tomáš » čtv 06 zář, 2007 5:18 pm

koukni na net jedna prodejna je na kounicové ulici MPM..pak Brněnské ivanovice ivanovické námestí Bekr...a pak na Táborské Moravia model..Ještě se dá zajít na Palackého ul. ale to je spíš bazar
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod ondrejSitar » sob 08 zář, 2007 4:10 pm

Tak sem ráno byl v Brně, projel sem co se dalo a jaké zanechalo dojmy:

RK Model - malá prodejna, soritiment není velký ani malý. Hodnotím 2-.

MORAVIA model (Radomír Kratochvíl) - střední prodejna, sortiment větší (ale jak čeho). Hodnotím 2+.

Modelový svět (DPS system s.r.o.)
- toto není po zjištění specializovaná prodejna, ale komerční výstava digi kolejiště HO s prodeji pár modely řad "START". A globálně marketingově zaměřené na rodiny s malými dětmi, kterých tam bylo víc než dospělých. Kvalita modelu kolejiště je průměrná, ale propracovanosti v porovnání s modely klubů železničných modelářů se srovnávat nedá. No a plně digitálizované, nepotřebuje obsluhu, jen se koukáte... nuda. Nehodnotím není to prodejna, ale jinak se tam zajděte podívat, technologicky je to zajímavé.

Bekr Brno, v.o.s. - prodejna situovaná na předpředměstím, najít je to horší... ale ZROVNA MĚLI DOVOLENOU. Jestli má někdo zhodnocení prosím o doplnění.

Modelářstní na Palackého ul. ale to je spíš bazar - on to není spíš bazar, ale plnohodnotný bazar všeho možného. Seženete tam spoustu věcí za pakatel. V prodejně je úctyhodný bordel, málo prostoru; ale stojí to zato přehlédnout. Někteří vyvolení tam určitě mohou vyhrabat nejeden poklad. Hodnotím 3.

------------------------------------------------------------------------------------
Upřímě řečeno čekal sem toho víc jak v Praze, kde jsem v už nevim ve které prodejně strávil snad i 2 hodiny (tolik tam toho bylo).
Když bych něco chtěl tak bych se vracel do - MORAVIA modelu.
Vše tam ale taky není, a to řeší eshopy.
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

Příspěvekod NickNick » stř 17 pro, 2008 8:10 pm

Náhodu jsem narazil na obchod v ulici Hybešova. Nevím jak dlouho se tam nachází, ale zmíněný zde ještě není. Sortiment hlavně Roco a Piko. Mají též i eshop na adrese: http://www.modely-neelix.cz/
H0 -- Digital -- V -- ČD DB ÖBB
Uživatelský avatar
NickNick
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 04 led, 2008 6:38 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod richard0404 » stř 17 pro, 2008 9:47 pm

NickNick píše:Náhodu jsem narazil na obchod v ulici Hybešova. Nevím jak dlouho se tam nachází, ale zmíněný zde ještě není. Sortiment hlavně Roco a Piko. Mají též i eshop na adrese: http://www.modely-neelix.cz/


Dříve to byl ETERNITY GROUP obchod . Zaměření na Od elektroniky po modely. Dnes již jen modely nejvíce od fi ROCO. Velmi slušný a ochotní pracovníci. :lol: :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod F. Placheta » pát 19 pro, 2008 11:53 am

richard0404 píše:
NickNick píše:Náhodu jsem narazil na obchod v ulici Hybešova. Nevím jak dlouho se tam nachází, ale zmíněný zde ještě není. Sortiment hlavně Roco a Piko. Mají též i eshop na adrese: http://www.modely-neelix.cz/


Dříve to byl ETERNITY GROUP obchod . Zaměření na Od elektroniky po modely. Dnes již jen modely nejvíce od fi ROCO. Velmi slušný a ochotní pracovníci. :lol: :lol:


Pokud to je mysleno vazne, tak mohu jen potvrdit, navic ceny jsou, jak vidno vic nez slusne.
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Re: ŽELEZNIČNÍ-MODELÁŘSKÉ OBCHODY V BRNĚ

Příspěvekod akuba » pon 23 zář, 2013 11:07 pm

Aktuálně k Moravia model
nepříjde mi korektní chování obchodu, když z objednávky zašlou jenom část ze které mají kšeft a zbytek který mají chybně uvedený skladem již neobstarají a ani nekomunikují. Navíc je jejich chování v rozporu z obchodními podmínkami uvedenými na jejich stránkách, kdy oproti podmínkám nedají vůbec vedět, v jakém stavu je objednávka a co není skladem, aby nakupující případně zvolil jiné zboží nebo alternativu. Místo toho rovnou odešlou zásilku bez jakéhokoli upozornění. Takže pokud si objednáte např. loko za 3000,- a kolejovou spojku za 2,- jsou schopni Vám zaslat jen spojku s poštovným za 150,- aniž by informovali, že objednávka nebude kompletní. V mém případě šlo místo jedné položky zvolit jinou, kde byla požadovaná také obsažena. Jenže mi nikdo nedal vědět, že tu co jsem objednal neposílají. Když se budete dožadovat zbytku objednávky aby jste jinde neplatili znovu poštovné dělají mrtvé brouky. Protože oni si vydělali a zbytek je nezajímá. Co by se starali o dodání toho co nemají.
Byla to druhá a asi poslední objednávka v tomto obchodě. První byla bez problémů, ale je to taky nějaký rok zpět. Obchod z druhé strany republiky se mnou řešil banálnější problém, ale jejich přístup byl daleko férovější.
akuba
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 04 bře, 2009 8:38 pm

Re: ŽELEZNIČNÍ-MODELÁŘSKÉ OBCHODY V BRNĚ

Příspěvekod Barbucha » pon 20 led, 2014 2:43 pm

V Brně už jezdím jen k BEKR v Brněnských Ivanovicích. Majitel to má jako hobby a ne hlavní výdělečnou činnost. Hodně věcí skladem jak H0, tak TT. Web není tak "promakaný", ale výsledky v Brně nejlepší. Pan Kratochvíl nějak nestíhá, nechápu, ale trvá to delší dobu. Navíc se u něj blbě parkuje.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: ŽELEZNIČNÍ-MODELÁŘSKÉ OBCHODY V BRNĚ

Příspěvekod T 478 3022 » pon 20 led, 2014 6:00 pm

Barbucha píše:V Brně už jezdím jen k BEKR v Brněnských Ivanovicích. Majitel to má jako hobby a ne hlavní výdělečnou činnost. Hodně věcí skladem jak H0, tak TT. Web není tak "promakaný", ale výsledky v Brně nejlepší. Pan Kratochvíl nějak nestíhá, nechápu, ale trvá to delší dobu. Navíc se u něj blbě parkuje.

No pokud jsi H0-kář,tak máš patrně pravdu,ale pro mě,jako TT-čkáře to přestalo platit v momentě kdy se nám v Bystrci usadil TT-modelář.Od té doby není co řešit.
Samozřejmě chápu,že má toho tolik skladem hlavně díky tomu,že má pouze jednu velikost.Holt chlapec šikovná dobře ví,která je ta správná. :mrgreen:
T 478 3022
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: ŽELEZNIČNÍ-MODELÁŘSKÉ OBCHODY V BRNĚ

Příspěvekod rawen » ned 30 srp, 2015 1:09 pm

Jak v současnosti funguje TT modelář? Dá se tam zastavit, pokochat, vybrat? Co je eventuelně na prodejně k vidění?

Díky, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: ŽELEZNIČNÍ-MODELÁŘSKÉ OBCHODY V BRNĚ

Příspěvekod MirekTT » ned 30 srp, 2015 2:03 pm

rawen píše:Jak v současnosti funguje TT modelář? .......

Fungoval vždy spolehlivě. Osobní návštěva po předchozí domluvě, lepší telefon nežli mail. Doporučuji vyhradit hodinu na prohlídku. Ne vše má na webu, občas se u něj dá vyšťourat zajímavý kousek. Určitě doporučuji jak jeho osobně, tak i jeho sortiment.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: ŽELEZNIČNÍ-MODELÁŘSKÉ OBCHODY V BRNĚ

Příspěvekod rawen » ned 30 srp, 2015 5:05 pm

MirekTT píše:
rawen píše:Jak v současnosti funguje TT modelář? .......

Fungoval vždy spolehlivě. Osobní návštěva po předchozí domluvě, lepší telefon nežli mail. Doporučuji vyhradit hodinu na prohlídku. Ne vše má na webu, občas se u něj dá vyšťourat zajímavý kousek. Určitě doporučuji jak jeho osobně, tak i jeho sortiment.

Díky, cca za tři týdny "dělám řidiče" do Brna, tak hledám smysluplný program...

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: ŽELEZNIČNÍ-MODELÁŘSKÉ OBCHODY V BRNĚ

Příspěvekod Trainmaniak » ned 30 srp, 2015 7:41 pm

TT modelář má mimo jiné spousty takových těch zajímavostí, jako jsou leptané stavebnice a doplňky, různé materiály (Evergreen apod.) obtisky, díly vozidel (ložiska, kinematiky, spřáhla atd.), nářadí a množství zajímavé (i zahraniční) literatury. Ač malý, zdál se mi býti obchůdek naditý modelářskými poklady. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1459
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: ŽELEZNIČNÍ-MODELÁŘSKÉ OBCHODY V BRNĚ

Příspěvekod RSC » ned 13 bře, 2016 10:45 pm

TT modelar. U mne výborně. Co chci to mám. Nic není problém. Informace seriozní, přístup také. Web odpovídá. A že jsem toho tam již hromadu nakoupil .... mohu si to s klidným srdcem dovolit tvrdit a doporučovat. I na prodejně se ledasco zajímavého vyhrabe či problédne...
Radek


rawen píše:Jak v současnosti funguje TT modelář? Dá se tam zastavit, pokochat, vybrat? Co je eventuelně na prodejně k vidění?

Díky, Radek
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků