BR96 TT - hotovo + ČSD 636.0

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

BR96 TT - hotovo + ČSD 636.0

Příspěvekod kerimo » sob 07 zář, 2013 10:06 pm

moje první kompletní stavba. První jízda
http://www.youtube.com/watch?v=CycIv4YjLyk snad to dopadne ... :wink:
Naposledy upravil kerimo dne pát 31 říj, 2014 4:17 pm, celkově upraveno 2
kerimo
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 15 čer, 2011 2:04 pm

Re: BR96 TT

Příspěvekod ladino1 » ned 15 zář, 2013 12:23 pm

No je to paráda, dej pak fotky hotové mašiny. Jaké je ot měřítko?Předpokládám, že TT. Nevím co stavíš, ale kdybys u každého podvozku odebral poslední dvojkolí, mohl jsi mít 632 od ČSD
ladino1
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 13 led, 2009 5:12 pm
Bydliště: Fialková 450, 541 02 Trutnov

Re: BR96 TT

Příspěvekod ladino1 » ned 15 zář, 2013 12:24 pm

No jo no, sorry, hlavně že to TT je v nízvu.....
ladino1
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 13 led, 2009 5:12 pm
Bydliště: Fialková 450, 541 02 Trutnov

Re: BR96 TT

Příspěvekod kerimo » ned 15 zář, 2013 7:16 pm

Jo fotky určitě budou, ale mám bohužel strašně málo času na stavbu tak to jde pomalu. Snažím se aby byli detajly pěkné a nechci to odfláknout, ale přesto to nebude úplně přesná kopie, třeba kabina, boky, uhlák a jiné budou vypadat trochu jinak než ve skutečnosti. Snad mě za to nikdo nezatratí. Chtěl jsem si trochu "ulechčit" práci.
Nejvíc mě dalo zabrat kloubové uložení obou podvozků ke kotli aby to dokázalo projet nejprutšíma zatáčkama a aby to taky bylo rozebíratelné. Myslím, že to nejhorší mám za sebou, teď už jenom dodělat detajly a nástřik barvou.
kerimo
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 15 čer, 2011 2:04 pm

Re: BR96 TT

Příspěvekod kerimo » čtv 21 lis, 2013 7:54 pm

Tak jsem trochu pokročil, tohle je nynější stav, ale ještě není hotová, tak to bude ještě nějakou dobu trvat než sem dám foto hotové.

http://kerimo.rajce.idnes.cz/nastenka#P1010062.jpg
kerimo
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 15 čer, 2011 2:04 pm

Re: BR96 TT

Příspěvekod kerimo » pon 23 pro, 2013 9:53 pm

Tak konečně hotovo. Z mé strany celkem spokojenost na první výtvor. Teď by by mě zajimalo co na to ostatní ...
http://www.youtube.com/watch?v=rQY70uxzMXc
kerimo
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 15 čer, 2011 2:04 pm

Re: BR96 TT - hotovo

Příspěvekod kerimo » pát 31 říj, 2014 4:16 pm

Teď jsem se pustil do ČSD 636.0 (říkalo se jí mamut ???) Zatím mám hotové jen podvozky (dělám dvě zaráz) a začínám pracovat na kapotách. Tentokrát jsem už použil motorky mashima, převody jsou BTTB, ale vylepšil jsem je, mají tižší chod, přidal jsem bandáže takže tah by měl být dobrý. Tentokrát by měla být víc věrnější skutečnosti. Jak pokročím tak přidám další video nebo obrázky.

https://www.youtube.com/watch?v=eJ75YLWs8eA
kerimo
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 15 čer, 2011 2:04 pm

Re: BR96 TT - hotovo + ČSD 636.0

Příspěvekod juroH0 » sob 01 lis, 2014 9:35 pm

Áno, prezývali sa mamuty. Držím palce, tento projekt ma zaujíma a osobne by som privítal radšej fotky než video, sú predsa len názornejšie než mašina v pohybe.
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: BR96 TT - hotovo + ČSD 636.0

Příspěvekod kerimo » ned 02 lis, 2014 8:05 pm

konec
Naposledy upravil kerimo dne pon 06 dub, 2015 11:32 am, celkově upraveno 2
kerimo
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 15 čer, 2011 2:04 pm

Re: BR96 TT - hotovo + ČSD 636.0

Příspěvekod kerimo » ned 29 bře, 2015 7:36 pm

konec
Naposledy upravil kerimo dne pon 06 dub, 2015 11:32 am, celkově upraveno 1
kerimo
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 15 čer, 2011 2:04 pm

Re: BR96 TT - hotovo + ČSD 636.0

Příspěvekod hank » ned 05 dub, 2015 2:48 pm

Ten mamut je krásná mašina, ale tím označením jsi její vzhled dost shodil.

Lok. 601 MÁV se vyráběla v letech 1914 - 1919 v počtu 60 ks, a u ČSD, kam přešlo jako řada 636.0 jen 6 ks, zanikla formálně sice v r. 1958, ale fyzicky už po válce nejezdila, protože všechny v roce 1939 přešly k MÁV, dvě se zaběhly až k CFR a ty, které se po r. 1945 vrátily, už do provozu ve svém šrotovém stavu nezasáhly. Proto na nich přicházejí v úvahu jen dva způsoby označení:

- staré uherské, tj. 601.0xx, ještě s tabulkou válečné kategorie (pro zajímavost: byl to zlomek, v čitateli bylo uvedeno VI 900, ve jmenovateli A8), u ČSD se používalo až do přechodu na Kryšpínův systém, tj. nejdéle do r. 1925 (odstranění válečné kategorie bylo nařízeno v r. 1923) , s tím, že na horní hraně nad číselným označením byl v roce 1918 vypsán malým písmem název nového vlastníka celými slovy (dtto btw platilo i v Rakousku), tj. Československé státní dráhy; tabulky byly plastické odlévané, pozadí bylo červené, písmo bílé, rámeček modrobílý;

- nejpozději od r. 1925 československé, tj. 636.00x, zásadně se lvíčkem nad řadovým označením, tabulky byly odlévané z mosazi, později z bronzu, písmo a rámeček vyleštěné v barvě kovu, pozadí černé, lvíček měl pozadí v barvě kovu a vroubkované; tendry dostaly novou řadu 526.0, ale u prvorepublikových ČSD se označení dávalo na tendry jen dozadu :!: , tj. na bocích tendrů nebylo žádné označení, a už vůbec ne takové, jaké tam máš ty.

Bohužel neznám systém značení tendrů MÁV, takže k tomu ti nic nepovím. Rakouské (předlitavské) tendry měly svoje vlastní řady a cedulky se umisťovaly zhruba tam, kde je máš ty, ale nebyla tam vlastnická značka, do r. 1918 byly na bocích nad tabulkami s řadou tendru menší cedulky označující jeho objem v m3.

Kdyby byl zájem, mohu sem vystavit a/nebo poslat kopie příslušných normálií, včetně revizních tabulek .
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: BR96 TT - hotovo + ČSD 636.0

Příspěvekod kerimo » pon 06 dub, 2015 11:48 am

Jasně neměl sem takové rozsáhlé informace a na internetu sem našel jen omezené informace a pokud je něco v enciklopedii tak ty nemám. Je mě jasné že tabulky asi nesedí ale z těch rozmazaných starých fotek nešlo poznat co tam je a nejen na wikipedii není popis nic moc. Jen mě mrzí, že už pět lidí mě napsalo co tam mám špatně, že mám kolečka o půl milimetru větší, že je tendr zřejmě vyšší (o 2 mm ?), že nemám mosazné tabulky, že už sem mohl udělat patinu, že tam mám jednu trubku (drátek) navíc, ale že sem drbal z převodama, které sem totálně překopal z BR86, všechno sem dělal na koleně, nýty sem dělal ručně, jediné co sem použil tak vrtačku, kombinačky, kleště, pinzetu, štětečky a barvy Revell, nemám žádný soustruh ani jak vyrobit originál leptané tabulky, to neocenil nikdo. Asi se na to vyseru a nebudu sem dávat nic. Zapoměl jsem, že jak někde chybí nýtek proti předloze tak už je to šrot.
kerimo
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 15 čer, 2011 2:04 pm

Re: BR96 TT - hotovo + ČSD 636.0

Příspěvekod vmucha » pon 06 dub, 2015 11:58 am

Zkus číst tu "kritiku" jako rady jak ten model vylepšit. A tvoř a zveřejňuj dál- díky.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: BR96 TT - hotovo + ČSD 636.0

Příspěvekod Myšpulín » pon 06 dub, 2015 12:38 pm

kerimo píše:Jasně neměl sem takové rozsáhlé informace a na internetu sem našel jen omezené informace a pokud je něco v enciklopedii tak ty nemám. Je mě jasné že tabulky asi nesedí ale z těch rozmazaných starých fotek nešlo poznat co tam je a nejen na wikipedii není popis nic moc. Jen mě mrzí, že už pět lidí mě napsalo co tam mám špatně, že mám kolečka o půl milimetru větší, že je tendr zřejmě vyšší (o 2 mm ?), že nemám mosazné tabulky, že už sem mohl udělat patinu, že tam mám jednu trubku (drátek) navíc, ale že sem drbal z převodama, které sem totálně překopal z BR86, všechno sem dělal na koleně, nýty sem dělal ručně, jediné co sem použil tak vrtačku, kombinačky, kleště, pinzetu, štětečky a barvy Revell, nemám žádný soustruh ani jak vyrobit originál leptané tabulky, to neocenil nikdo. Asi se na to vyseru a nebudu sem dávat nic. Zapoměl jsem, že jak někde chybí nýtek proti předloze tak už je to šrot.

To je přesně ten důvod, proč tu je "tolik" fotek. Já ti ji chválit ani hanět nebudu, protože o tomto typu loko vím jen z literatury a nikdy jsem je neviděl. Proto se k tomu nevyjadřuji a asi tak je to potřeba na tomto fóru brát. Negativní poznámky probrat, je-li to konstruktivní kritika nebo hanění, a případně to příště použít. A pokud toho není moc, tak si říct "asi to je dobrý, když to nekritizují". A pokud se líbí tobě, tak je to v pořádku.

P.S. Já jsem sem fotky dával na Silvestra a další budou ... (hádejte kdy?)
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: BR96 TT - hotovo + ČSD 636.0

Příspěvekod Radek Strnad » pon 06 dub, 2015 1:03 pm

Myslím, že kritika na tomto fóru není z 99%myšlena ve zlém. Ruku na srdce - až ji budeš stavět znovu, určitě budeš alespoň některé rady respektovat, pokud ti to strojní vybavení dovolí třeba něco uděláš jinak a mašinka bude zase o krok lepší. A věřím, že ti třeba někdo napíše: "Jo, je vidět pokrok, poučil si se". Kdo někdy překopával rozvody u páry ví, co je za tím práce, i když ti to zrovna hned nenapíše. Představ si, že přijde někdo, kdo by ji jinak nestavěl, ale si ji podle tvé základní koncepce postaví(protože bude vědět, že to jde) a třeba o něco líp. Pak tě může hřát pocit, že si pomohl dobré věci. A vovovotomtoje. :lol:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků