G7.2 Petau

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti 0 (1:45).

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

G7.2 Petau

Příspěvekod marwin » úte 23 črc, 2013 11:44 am

Ahoj,
objevil jsem na strankach firmy Petau nove fotky G7.2, jako koristni jezdila i u nas od konce prvni svetove valky.
Pro milovniky parnich lokomotiv radost pohledet. Jen ta cena 3000€ za stavebnici....:)

Obrázek

link: http://mbpetau.de/index.php?option=com_ ... &Itemid=78
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: G7.2 Petau

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » úte 23 črc, 2013 3:19 pm

Vypadá ro hezky, výrobce si mohl dovolit hodně detailů díky rozchodu "0". Tomu pak odpovídá cena.
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Re: G7.2 Petau

Příspěvekod Mašinka » úte 23 črc, 2013 5:39 pm

No, ono to není jen rozchodem, tohle je díky technologiím možné prakticky už i v HO, ale pan Petau je opravdu zlatá ruka! Jeho modely vagonů jsou jistě známy z for a Busecku. Jelikož mám možnost těšit se z jeho přátelství, vidím trochu i za kulisy a musím říci, že navzdory (pro nás) astronomicky působící částce je cena víc než přiměřená.Vezmeme-li v úvahu, že modely třeba od firmy KISS či WUNDER, vznikající v Číně jsou jen o polovinu levnější a hromadně vyráběné, je poměr cena - kvalita zcela akceptovatelná.
Zdraví
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: G7.2 Petau

Příspěvekod radeksindy » stř 24 črc, 2013 7:36 am

Bohužel to s H0 není už tak růžové, protože Paul Petau s její výrobou zřejmě přestal úplně. Ale spodky pro vozy Vu a Vut 6. vozové skupiny jsem koupil včas

http://drake-model.rajce.idnes.cz/Vu_a_ ... z.sk._1920

Ale ani v H0 nejsou podobné stavebnice nijak levná záležitost. Kompletní stavebnice vozu včetně dvojkolí, nárazníků a šroubovky stojí jako dva brejlovci 8)
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm


Zpět na Velikost 0 (komunita 0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků