Evidence sbírky

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod BohousP » pon 27 kvě, 2013 6:56 pm

mizl píše:Informace pro natěšené uživatele....

Program byl ve zkušebně a bylo zjištěno pár nedostatků, které nejsou závažné, ...

Michal


Mohu potvrdit, byl jsem součástí té "zkušebny". Je to už téměř profesionální program a velmi se mi líbí. Michalovi držím palce, ať si brzy najde práci a může myslet i na "zábavu".
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » úte 09 črc, 2013 10:42 am

Po dlouhé době se jsem se dostal trochu k programování. Bohužel jsem ovšem nepracoval na "Evidenci železničních modelů", ale vyrobil jsem malý program na evidenci kolejových plánků. Program je velmi jednoduchý na ovládání. V podstatě je založen na stejném principu jako Evidence modelů. Opět jsou dva soubory. Jeden spouštěcí "Planky.exe" a jeden databázový do kterého se ukládají zadaná data "PlankyKolejist.mbd". Oba soubory jsou nerozlučný kamarádi, takže je třeba je držet spolu v jedné složce.

Takže jak to vše funguje:

Při spuštění programu se zobrazí základní formulář.
Úvodní formulář.jpg
Úvodní formulář.jpg (28.15 KiB) Zobrazeno 8147 krát

Pro zadání plánku klikneme na žluté plus v navigační liště. Úvodní formulář se trochu změní pro zadávání.
Zadávání plánku.jpg

Zadávání je jednoduché. Do pole "Název" vypíšeme název plánku (Není povinný), Můžeme vepsat i zdroj kde jsme si plánek stáhli (není povinný) a samozřejmě i nějakou poznámku. V sekci "Autor" vybereme autora v rozbalovacím seznamu (je povinný). Pro vložení samotného plánku stačí kliknout na prostor pro obrázek. Tím se vyvolá průzkumník Windows, kde si najdeme umístění plánku. Tímto samým postupem vložíme i plánek skryté části. První prostor pro obrázek je samotný plánem a druhý je prostor je určen pro skrytou část plánku (není povinné).
Po zadání dat klikneme na uložení. Úvodní formulář se zase trochu změní:
Zobrazení zadaných dat.jpg


Část 1
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » úte 09 črc, 2013 10:51 am

Část druhá

Při kliknutí na odkazy se otevře internetový prohlížeč a zobrazí jeho obsah. Obrázky se dají zvětšit tlačítkem "+" a vrátit do původní polohy a rozměrů tlačítkem "-".
Zvětšení plánku.jpg

Úvodní formulář se samozřejmě dá maximalizovat.

Pro zadání informací o autorovy klikneme na tlačítko "Přidat autora a jeho web". Tím vyvoláme zadávací okno o autorovy.
Zadání autora.jpg
Zadání autora.jpg (9.56 KiB) Zobrazeno 8143 krát

V tomto okně zadáme celé jméno autora plánku (je povinné) a pokud známe i jeho web, tak jej můžeme zadat (není povinné).
Uložení se provede tlačítkem "OK"

Byl by o takový program zájem ?? můžu pro začátek i trochu naplnit databázi.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod milan ferdián » úte 09 črc, 2013 1:23 pm

Jen drobnost,na tom webu jsou plánky?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » úte 09 črc, 2013 4:57 pm

milan ferdián píše:Jen drobnost,na tom webu jsou plánky?


Neboj Milane. To je pouze ilustrační foto. Na webu nic k zveřejnění není (až na toto diskusní fóru). Pokud myslíš odkaz na plánek, tak ten odkazuje na toto diskuzní fórum, přímo na plánek.
Určitě bych nerad porušoval autorské práva. Na těch fotkách je uveden autor. Pokud by ti to ovšem vadilo, tak ilustrační foto programu stáhnu.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod milan ferdián » úte 09 črc, 2013 7:01 pm

Ne,nevadí,ale jsem zvědavý,jak se daleko dostaneš :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » úte 09 črc, 2013 7:11 pm

Neboj. Program jsem si střihl pouze jako soukromou aplikaci. Už mám v těch pláncích "Bordel" a tak jsem si je chtěl nějakým způsobem zpřehlednit. Při té příležitosti jsem si řekl, že by se to mohlo taky někomu hodit. Proto jsem to dal na zváženou zde. Jestli by byl zájem. Nakrmit si ho již musí uživatel sám. Tou větou že by jsem ho mohl trochu naplnit, jsem myslel jen pro představu. Pro vyzkoušení. Není to ani nijak licencováno, takže je (jak je známo u mě) ZADARMO.

Michal

Ps: jinak aplikace je je Of-line. S internetem jako takovým pracují pouze zadané odkazy, který musí zadat uživatel. Zatím jsem nedal link pro stáhnutí, neb jak na to koukám není zájem. Zatím.
Vytvářím jen blbiny, které mohou být užitečné i jiným. Možná :oops: .
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » čtv 01 srp, 2013 10:38 pm

Začínám trochu pracovat.

Rád bych se zeptal, zda by jste uvítali v programu převod obrázků na jiný formát, než původní.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » ned 15 zář, 2013 8:54 pm

Dobrý den

Jak známo s předešlých příspěvků výš, tak projekt Evidence na delší chvíli nějak zamrzl. Nicméně jsem v poslední době trochu víc zapracoval a trochu jsem změnil celý koncept myšlení původní myšlenky. Zní to trochu lekavě, ale změny nejsou moc drastické. Samozřejmě databázové soubory potřebné k hodu programu se již změnit nedají. Teď již vím, že jsou tyto soubory navrženy z jedné čtvrtiny špatně, což se potvrdilo s reakcí zde na fóru. S tím již nejde nic dělat. Jsou jen dvě možnosti. První je, že se soubory ponechají tak jak jsou a tím pádem nebudete muset vše přepisovat znova a nebo se celé přepracují, což pro mě je už neúnosné a nepřijatelné.

Tak a teď něco z jiného soudku.

Program je v současné době u Bohouše ve zkušebně a testuje se. Myslím, že po testování bude program uveřejněn pro stažení. Bohoušovi jsem poslal opravenou verzi, ale né úplnou. Chybí v ní nabídka v základním okně Nápověda. Ta obsahuje pouze dvě podmenu. Zobrazit nápovědu a Oprogramu, kde jsem si dovolil vložit svůj podpis a malé varování. Je to z toho důvodu, že jsem se již setkal s tím, že můj program byl vydáván jako vlastnictví dotyčného poskytovatele, který si jej stáhl z mých stránek. Kdyby aspoň uvedl zdroj, nic bych nenamítal. Tak to jsem opět odbočil od tématu.

Takže zpátky k programu. Doplnil jsem malý a otravný test přítomnosti potřebných databázových souborů při každém spuštění programu. Pokud nebudou databázové soubory ve stejné složce jako spouštěcí soubor, vyhodí dvě chybové hlášky, ale samotný program spustí.
Zálůadní okno - Chyba čtení potřebných souborů Data_Evi_L_V.jpg
Zálůadní okno - Chyba čtení potřebných souborů Data_Evi_L_V.jpg (30.05 KiB) Zobrazeno 7764 krát

a
Zálůadní okno - Chyba čtení potřebných souborů Data_P.jpg
Zálůadní okno - Chyba čtení potřebných souborů Data_P.jpg (30.6 KiB) Zobrazeno 7764 krát

Jistě jste si všimli, že není zobrazená hlavní nabídka v základním okně. Ano je to schválně, aby měl program vymezen svůj vlastní čas na test a nemusel se zabývat procesy zadaný uživatelem. Po testu se vše zobrazí, nehledě na to, jak samotný test dopadl.
Pokud bude vše v pořádku nic se neděje a program se normálně spustí.
Zálůadní okno.jpg
Zálůadní okno.jpg (18.29 KiB) Zobrazeno 7764 krát


.......
Naposledy upravil mizl dne ned 15 zář, 2013 9:08 pm, celkově upraveno 1
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » ned 15 zář, 2013 9:05 pm

...... pokračování

Tak teď ta nápověda. Nechal jsem se inspirovat nápovědou NotePacku. Velmi se mi líbila. Takže jsem vytvořil něco obdobného. Jedná se o formu otázek a odpovědí. Jak jednoduché a přitom dle mě geniální. Po rozkliknutí vybrané otázky se zobrazí odpověď. celé to vypadá takto:
Zálůadní okno - Nápověda.jpg

a při rozkliku otázky:
Zálůadní okno - Nápověda - Funkce.jpg

Celá nápověda působí jako okno v okně. Podpis vypadá takto:
Podpis.jpg

Pokud uvidíte nějaké pravopisné chyby, nezoufejte a nekamenujte. Program půjde ještě na korekturu. Tak to je pro dnešek asi vše. Tak se můžete těšit na uvolnění Evidence. Myslím, že samotný program již v tuto chvíli, vypadá velmi profesionálně. Nicméně mějte na paměti, že nejsem profesionál a programování je jen další můj koníček.

Michal

EDIT 19.9.2013 - Okno s podpisem jsem trochu málo změnil. Možná budete trochu zaskočeni.
Naposledy upravil mizl dne stř 18 zář, 2013 11:38 pm, celkově upraveno 1
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » stř 18 zář, 2013 8:27 pm

Zdravím přátelé

Do programu jsem přidal novou funkci. Jedná se o odeslání dotazu přímo mě. Doufám, že jsou uživatelé tohoto programu natolik inteligentní a nebudou zbytečně spamovat. V programu je v "Hlavní nabídce" přidána další podnabídka "Odeslat dotaz".
Základní okno - Odeslat dotaz.jpg
Základní okno - Odeslat dotaz.jpg (10.06 KiB) Zobrazeno 7678 krát

Touto nabídkou se vyvolá okno formuláře, do kterého lze napsat dotaz a odeslat ho přímo mě.
Základní okno - Formulář dotazu.jpg
Základní okno - Formulář dotazu.jpg (20.38 KiB) Zobrazeno 7678 krát

Samotné okno detekuje stav připojení k internetu. Takže stav je vidět v červeném textu jako ON-Line nebo OFF-line. Pokud je stav připojení OFF-Line, také se zobrazí i informace, že nelze poslat zprávu. Zároveň se uzamkne tlačítko "Odeslat" a znepřístupní se veškeré textové pole. Okno tedy vypadá takto:
Základní okno - Formulář dotazu Off-Line.jpg
Základní okno - Formulář dotazu Off-Line.jpg (20.53 KiB) Zobrazeno 7662 krát


Samozřejmě jsem přidal odkaz na formulář i do okna Nápověda".

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » čtv 19 zář, 2013 12:32 am

"Dnes" - aha ono je 2:30 ráno :oops: - poslední příspěvek k Evidenci. Spouštěcí soubor *.exe se dočkal konečně ikony. Je stejná jak v základním okně.
Ikona- Spouštěcí soubor.jpg
Ikona- Spouštěcí soubor.jpg (1.69 KiB) Zobrazeno 7662 krát


Od zítřka až do konce víkendu půjde program do korektivní laboratoře. Jen doufám, že se něco nepřehlédne a bude vše pravopisně dobře ...

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » čtv 19 zář, 2013 12:00 pm

... a jedem dál

Vyslyšel jsem připomínky ohledně odečtu od zadaného data "Konec záruky". Takže dnes jsem přidal tuto novou funkci. Text se po vypršení záruční doby změní na červený a vypíše "Vypršela".
Nevím, zda jsem Vás informoval i o možnosti sečíst celou sbírku. Tato možnost není automatická. Takže v liště je pouze tlačítko. Sečtení se týká pouze otevřeného okna a v něm zobrazené evidence.
Evi_Lokomotiv_Odecet_Data.jpg


Michal

Ps. Už nevím co do programu nacpat. Pokud Vás napadne ještě něco, neváhejte sem napsat podměty.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod petrha » pon 30 zář, 2013 4:57 am

mizl píše:... a jedem dál

Vyslyšel jsem připomínky ohledně odečtu od zadaného data "Konec záruky". Takže dnes jsem přidal tuto novou funkci. Text se po vypršení záruční doby změní na červený a vypíše "Vypršela".
Nevím, zda jsem Vás informoval i o možnosti sečíst celou sbírku. Tato možnost není automatická. Takže v liště je pouze tlačítko. Sečtení se týká pouze otevřeného okna a v něm zobrazené evidence.
Evi_Lokomotiv_Odecet_Data.jpg


Michal

Ps. Už nevím co do programu nacpat. Pokud Vás napadne ještě něco, neváhejte sem napsat podměty.


Já jsem to ještě nečetl celé,a než se k tomu dostanu uplyne pár týdnů, a tak vycházím z programu 2012 4,1, bohužel jsem zatím jiný neviděl.
Uvítal bych zápis u DCC nastavení lok. CV1-5, z čehož adresa lok. tam je a ostatní jsem psal do poznámky. Jak říkám neviděl jsem žádnou novější verzi a tak podávám návrh jen v případě, že toto novější verze neobsahuje.
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 30 zář, 2013 11:05 am

petrha píše:Já jsem to ještě nečetl celé,a než se k tomu dostanu uplyne pár týdnů, a tak vycházím z programu 2012 4,1, bohužel jsem zatím jiný neviděl.


Ahoj

Verze 2012.4.1 je první verze programu. V zazipovaném souboru je i databázový soubor, který je třeba pro správnou funkci programu. Databázový a spouštěcí soubory musí být uloženy v jedné složce a samotná složka může být umístěna třeba na flash disku. Samozřejmě se musí počítat s tím, že je program pomalejší na načítání dat.
Aktualizace se provede vymazáním spouštěcího souboru a nahrazením nové verze spouštěcího souboru. V tuto chvíli jsou veřejně dostupné pouze dvě verze. A to 2012.4.1 a 20125.1 . Verze 2013.6.1 je v přípravě a již v podstatě hotová. Před samotným uvolněním jsem se ale rozhodl, že přibude místo tisku import karta modelu do Wordu, odkud si jí můžete vytisknout.
Jak jsem již zde několikrát psal. Tisk je pro mě velmi těžký a nepochopitelný. Když už konečně dostanu data na papír, tak se mi nedaří zalamování řádků, nebo import obrázku na papír. A když už se mi obrázek dostane na papír, tak mám zase problémy se zůmem. Tisk tedy program neumí a ani umět asi nebude. Je to jediná maličkost, které chybí programu na to, aby se stal profesionální aplikací.

petrha píše:Uvítal bych zápis u DCC nastavení lok. CV1-5, z čehož adresa lok. tam je a ostatní jsem psal do poznámky. Jak říkám neviděl jsem žádnou novější verzi a tak podávám návrh jen v případě, že toto novější verze neobsahuje.


V programu je přímo kolonka určená na tyto zápisy dat "Funkce DCC".

Jinak zkus se podívat zde: http://kolejistett.webnode.cz/software/ ... ch-modelu/ . Na stránkách samotné verzi ve zkratce popisuji.


Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků