Statická tráva

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Statická tráva

Příspěvekod greenery » stř 23 led, 2013 7:26 am

...krása. Jsi jeden z mála, kdo má "les" jako les :idea: . Poklona, uctivec.... já si snad dojednám návštěvu :shock:
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Statická tráva

Příspěvekod cernos » stř 23 led, 2013 7:55 am

...s otevřenou pusou padám na zadek...je to jako živý :!:
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Statická tráva

Příspěvekod cipisekmp » pát 29 bře, 2013 5:02 pm

Ahoj, pracuje nekdo se statikou od Polaka? Nepripada vam, ze Polak zmenil druh vlaken ktere na statiku pouziva, protoze me pripadaji, ze ty co jsem kupoval nedavno jdou lepe "stavet". Pripada me ze se lepe nejak nabiji ci co. Mene se vali a vic stoji. Mozna je to ale muj subektivni pocit, tak se jen ptam jestli toto nepozoroval jeste nekdo.
Ahoj Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Statická tráva

Příspěvekod TomBart » úte 02 dub, 2013 12:51 pm

cipisekmp píše:Ahoj, pracuje nekdo se statikou od Polaka? Nepripada vam, ze Polak zmenil druh vlaken ktere na statiku pouziva, protoze me pripadaji, ze ty co jsem kupoval nedavno jdou lepe "stavet". Pripada me ze se lepe nejak nabiji ci co. Mene se vali a vic stoji. Mozna je to ale muj subektivni pocit, tak se jen ptam jestli toto nepozoroval jeste nekdo.
Ahoj Cipisekmp.


něco na tom bude. Jediná perfektní tráva byla vždy jen béžová. Rozdíl je v tom, že všechno Polákovi dělají v německu a on to jen barví. Jen tu bežovou mu barvili už tam, ale podle jeho odstíhů. Takto mi minule dával i jednu zelenou a říkal, že v tom bude pokračovat. Toto jsem uvítal, protože rozdíl je podstatný. Sice mi říkal, že to prý stačí nepatrně navlhčit, ale vytoužený efekt se mi nikdy nepodařil....
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Statická tráva

Příspěvekod cipisekmp » ned 19 kvě, 2013 2:45 pm

Ahoj, vzhledem k tomu ze je aktualizace hlavne o trave, tak at kdyz ji nekdo bude hledat at ji najde.
http://vlacky.netintra.cz/index.php?opt ... &Itemid=82
Ahoj Cipisek
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Statická tráva

Příspěvekod ovlaky » pon 17 čer, 2013 8:12 pm

Měl bych dotaz ohledně statické trávy... Jak hodnotíte statickou trávu od Auhagen, Faller, BUSCH a JORDAN? Jaká je jejich aplikace, jejich barevnost a celkové využití na kolejišti? Je to tráva na hračkové kolejiště nebo spíše na kolejiště s vyšímy požadavky na detaily odpovídající skutečné přírodě? Máte popřípadně nějaké fotky?
Děkuji.
Kolejiště v H0, kolejivo Roco Geoline
Řízení kolejiště - analog / řízení hnacích vozidel - DCC
Uživatelský avatar
ovlaky
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 05 srp, 2011 9:13 am
Bydliště: Mikulov, Jihomoravský kraj

Re: Statická tráva

Příspěvekod mnitka » úte 18 čer, 2013 6:04 am

Nějaké informace jsem před časem sepsal zde.

http://mnitka.webnode.cz/vegetace/staticka-trava/
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Statická tráva

Příspěvekod TomBart » stř 19 čer, 2013 6:34 am

pokusy s trávou v kolejišti. Nikdy bych nevěřil, že to je pro mne takový velký problém. Dělal jsem to s přestávkama asi 14 dnů. Někde jen kapky lepidla, někde i napuštěný mikromolintan. Nanesení statiky asi ve 4 vrstvách. Problém je, že to nemohu stříkat ani vodou, ani ředěným duvilaxem, protože bych udělal fleky do štěrku.
1. tmavá zelená 1-2mm,
2. suchá 2 mm,
3. dlouhá směs z vysavače spíše světlejší 4,5mm
a na konec 4. suchá delší 4,5 mm. Stále to není ono, ale nic nelpšího teď asi neudělám.
PS: nájezd na rampu do sila ještě není dokytován, protože domy se ještě musí vyndávat.
Přílohy
P6182073.jpg
P6182071.jpg
P6182070.jpg
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Statická tráva

Příspěvekod Mcx » čtv 20 čer, 2013 7:24 am

Ahoj, velmi pěkné. Já taky nestříkám, ale pouze kapu lepidlo různě ředěné. Celé je to uděláno s velkým citem, to je důležitější než sebepropracovanější technika.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Statická tráva

Příspěvekod cipisekmp » pát 21 čer, 2013 5:03 am

Ahoj, ja nevim na co si nekteri stezuji. Sice nespokojenost je zakladem pokroku, ale bude vubec nekdy nekdo s vysledkem spokojen? Ja si myslim ze je to pekne.
Ahoj Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Statická tráva

Příspěvekod Houmr » pát 21 čer, 2013 5:11 am

Jasně že je to pěkné, ale znám to sám, něco udělám a už přesně vím co se mi úplně nepovedlo a jsem nespokojený a hledám jak to příště udělat lépe, přesně jak jsi psal, je to motor pokroku, jinak by jsme ještě pořád používali piliny adt.
Naposledy upravil Houmr dne pát 21 čer, 2013 4:35 pm, celkově upraveno 1
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Statická tráva

Příspěvekod airwar » pát 21 čer, 2013 3:52 pm

Houmr píše:Jasně že je to pěkné, ale znám to sám, něco udělám a už přesně vím co se mi úplně nepovedlo a jsem nespokojený a hledám jak to příště udělat lépe, přesně jak jsi psal, je to motor pokroku, jinak by jsme ještě pořád požívali piliny adt.


Tento stav znám také, za ty roky či spíše desetiletí co modelařím si moc nevzpomínám že bych z něčím byl spokojen, spíš si vždycky nadávám co jsem uspěchal a co jsem měl udělat jinak. A přesně jak říkáš, bez toho by to nešlo a kvalita naší práce by neměla rostoucí úroveň.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Statická tráva

Příspěvekod rawen » čtv 11 zář, 2014 8:05 pm

Ahoj,
oživím téma statické trávy novou otázkou: Jak naflokovat anebo obecně modelovat pozdně letní / resp. časně podzimní pole? (na modulu)

Když oddělím pole bramborová, ze kterých v tomto čase zbývají jen hrobky s uhnilými zbytky natě, a dále řepná, kde se to naopak souvisle zelená chrástem, tak na ostatních toho aktuálně mnoho není.

V nabídce prodejců jsou různé polní foliáže, ale jak obilí, tak kvetoucí vojtěška / řepka / mák jsou časově mimo. Vlastně mi jen sdělují, jaké technologie výrobci zvládli. Ale třeba podmítnuté pole se zasetým ozimem anebo zeleným hnojením???
Dělal to někdo? Uvažoval o tom?

Já jen, že nechci mít na modulech samá luka.

Díky za inspiraci, Radek


P.S.: Projížděl jsem fotky z několika setkání, ale lidi většinou fotí dopravny a ne širou trať...
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Statická tráva

Příspěvekod vobabaz » pát 12 zář, 2014 5:19 am

Ahoj,
k podzimu patří strniště, vyzkoušel jsem to od Model Scene, ale jen tak bokem, zelenění teď není mojí prioritou, tak prosím omluvte sníženou kvalitu obrazu :D. Pár dalších fotek je na http://vobabaz.rajce.idnes.cz/Komu_se...zeleni/#
Mirek
Obrázek
Uživatelský avatar
vobabaz
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon 19 kvě, 2008 8:25 pm
Bydliště: Střední Čechy

Re: Statická tráva

Příspěvekod TomBart » pát 12 zář, 2014 5:19 am

Stačí se kouknout z okna. V současném období jsou pole sklizená a z oraná. (postup jak na to kdysi uveřejnil Dan Buchtela. Je to nějak z kafe a vypadá to pěkně) A tam kde je něco relativně čerstvě zaseto, tak bych to udělal stejně, jen bych na to dal malinko zeleného nejjemnějšího purexu.
Další možností je kukuřice, jen ji chce mít více do hnědožluta, ale pochopitelně chápu, že do pole s kukuřicí se nikomu moc nechce :D (já bych taky volil cokoliv jiného než toto)
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků