Pojezd pro T 678 v TT

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Pojezd pro T 678 v TT

Příspěvekod ladino1 » pon 08 dub, 2013 8:44 pm

Jaký pojezd je použitelný pro stavbu "pomeranče"z odlitku. Dá se použít něco z továrně vyráběných, např. NOHAB od BTTB nebo některý z vyráběných českými malovýrobci?
ladino1
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 13 led, 2009 5:12 pm
Bydliště: Fialková 450, 541 02 Trutnov

Re: Pojezd pro T 678 v TT

Příspěvekod Hříbek » úte 09 dub, 2013 8:22 pm

Jo, já použil přesně to, co popisuješ - Nohabku od BTTB. Dá se použít i Ragulin od stejného výrobce. Pojezdy jsou totožné.
Ale nesmíš od toho moc očekávat. Pojezd je hlučný a liší se kus od kusu, jelikož jsou tam dost velké vůle a vůbec kvalita je
poplatná době a místě vzniku. Soudruzi z NDR se s tím moc nemazali.
Pojezd jsem dokonce digitalizoval, ale použil jsem o něco lepší motorek, sice je to nějakej Ťimťon by Taiwan, ale pořád lepší než ten původní.
Ale jak říkám, moc velký zázrak to není. :mrgreen:
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: Pojezd pro T 678 v TT

Příspěvekod blekk1 » stř 10 dub, 2013 11:12 am

Ja som použil Nohab (myslím dánska verzia) od Tilliga. Vo výpredaji boli za cca 80€. Rám som rozrezal, skrátil a potom opäť spojil. V ráme bolo treba vyfrézovať prestor pre zotrvačník. Je tam motor Buhler z dvomi zotrvačníkmi a plošák s NEM651 šachtou. Jeden kardan som skrátil a pojazd bol hotový. Čo sa týka osvetlenia, tak tam pôvodne bola na oboch koncoch žiarovka, ale namiesto nej priletulem zostavu zo SMD LED + osvetlenie tabuliek na boku loko. Na karosériu mám lept od Kubera, ale tvarovo je hodne naprd, takže puožijem odliatok ako základ a čo ca bude dať tak z leptu.
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků