Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod mlha » stř 24 říj, 2012 5:45 pm

Vladimír_B píše:Ahoj, tak to jsi vstoupil na hodně tenký led. :D Současné sklady PHM spadají pod státní hmotné rezervy, ochranka je hodně ostrá a nekompromisní. O nějakém focení nemůže být vůbec řeč. Takže uvedu jen ty "méně", či vůbec, hlídané. Napadá mě třeba stáčení leteckého petroleje na Ruzyni, vlečka z žst. Středokluky. Je to prostě hala, nebo přístřešek "vlašťovka". Další možnost je v Domašíně, kde zůstaly stojany, př. http://fotoalba.centrum.cz/photo.php?pid=23385269
Nejjednodušší plnící stanoviště (ropy) bylo v Uhřicích u Kyjova viewtopic.php?f=42&t=4852
a nejjednodušší stáčecí stanoviště bylo v každém depu. Stačila "ekovana" v kolejích, plechová bouda vedle a podzemní/nadzemní nádrže...

Vladimíre a v Líních na letišti už je stáčení asi zrušené,že?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Myšpulín » stř 24 říj, 2012 7:24 pm

Nemáš to ani moc daleko: Třebíč Borovina. Zřejmě se zde stáčel mazut. Ovšem jestli to na tebe není až moc jednoduché.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod cipisekmp » čtv 25 říj, 2012 12:55 pm

Ahoj kolegove, ono to nakonec bude snad velmi jednoduche. Vspomel jsem si vecer, ze stacirnu mam cca 20km daleko v obci Vlkos. 48°59'16.551"N, 17°10'43.698"E . Takze jak to vyjde vyrazim fotit at je inspirace. Jen doufam ze me tam nekdo pusti.
S pozdravem Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Vladimír_B » čtv 25 říj, 2012 6:58 pm

Mlha: stáčí se tam dál, ale topný plyn z cisterny železniční do cisterny silniční. Více někde tu: http://www.k-report.net/discus/messages ... 1347975577

Myšpulín: souhlas, malé stáčecí stanoviště mazutu by bylo ideální. V Plz máme třeba takovéhle velké:
http://vladimirb.rajce.idnes.cz/Moduly/#DSCF8912bc.jpg
Př. menších http://www.mapy.cz/#x=14.006117&y=49.685983&z=18&l=15 http://www.mapy.cz/#x=13.657453&y=49.29 ... .300394_15 http://www.mapy.cz/#x=13.907607&y=49.254434&z=18
Ve výsledku je jedno jestli na stanoviště postavíš cisternu na naftu, nebo na mazut. Topit se dá i tou naftou, akorát se tomu už říká LTO, tak si dej jen pozor, abys neskončil v sudu na dně Nových Mlýnů :D

cipisek: nezapomeň se pochlubit jak tě vynesli v zubech...

To si ani nedokážete představit jaký byl problém si vyfotit "čepráckou" mašinu...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod cipisekmp » pát 26 říj, 2012 4:25 pm

Nebojte se, jestli me nevyhodi, (do toho arealu se da jezdit normalne, je tam sklad a prodejna oleju a pod) tak fotky budou k dispozici.
Jinak neminim na tom kousku cca 20*70cm neco sileneho tvorit, asi se tam ani nevleze zadna nadrz, protoze ta kolej je od hrany modulu nejakych 15cm, takze jsem zvedav co se me tam vleze. Osobne to vidim na jeden ten pristresek s vybavenim pod nim.
Cau Cipisekmp
PS: jak jsem psal vyse, v Cepru jsem byl obden na strazi na vojne.
49°9'22.817"N, 16°29'57.447"E na tom sloupu jsme byli s "kolegy" vylezeni v noci a divali se na Brno. Sapiky oprene o sloup a hura nahoru. To by jeden neveril, jak se ten stozar nahore gigle. Kdyz lezes tak nic, ale jak jsem se zastavil abych otevrel viko, tak to bylo pekne citit. Ty mista na staceni ty tam byli, ale nebyli z hora kryte.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod TomBart » pát 18 led, 2013 7:53 am

Nemáte někdo tušení, kde by se vyskytoval tento strážní domek. Případně i jeho fotodokumentaci.
Potřeboval bych to jako předlohu na modul podle skutečnosti. Je to pro 9letýho kluka. Začal stavět domek ze stavebnice a rád by k tomu i nějakou krajinku, tak bych mu to rovnou udělal trochu podle reálu.
Předem díky
Přílohy
P1151152.jpg
P1151151.jpg
P1151150.jpg
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod hank » pát 18 led, 2013 2:48 pm

TomBart: Bez těch přístaveb ("budkistických", jak to krásně nazývá kolega Alf :-)) to vypadá na Buštěhradskou dráhu (Praha - Chomutov - Cheb, Sokolov - Kraslice, Chomutov - Vejprty, Kladno - Kralupy). Potvrdím ti to, když mi napíšeš základní rozměry půdorysu toho obdélníku bez těch budek.

zdraví
hank
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod TomBart » pon 21 led, 2013 10:19 am

hank píše:TomBart: Bez těch přístaveb ("budkistických", jak to krásně nazývá kolega Alf :-)) to vypadá na Buštěhradskou dráhu (Praha - Chomutov - Cheb, Sokolov - Kraslice, Chomutov - Vejprty, Kladno - Kralupy). Potvrdím ti to, když mi napíšeš základní rozměry půdorysu toho obdélníku bez těch budek.

zdraví
hank


myslím si taky, že to je někde od západu.
po přepočtu to je asi půdorys 10 x 5,5m výška pozednice 3,5m, výška ve štítu 5 m
Díky TB
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod hank » stř 23 led, 2013 7:01 pm

Tak to jsem se moc nestrefil. :?

Jestlis měřil dobře, rozměry odpovídají skoro přesně půdorysu 10,46 x 5,6 m strážního domku ÖLEG, tj. Rakouské společnosti místních drah, z 80. let 19. století, tyto domky byly např. na "hanáckém pacifiku" Olomouc - Kostelec na Hané, na ramzovské dráze, na bývalé lokálce Hranice - Krásno (dnes Val. Meziříčí) - Vsetín a jinde. Většinou byly časem rozšířeny nebo přestavěny - ale to platí pro většinu strážních domků u ČSD. Původně měly nad okny a dveřmi naznačené klenby.

zdraví
hank
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Rtep » pát 25 led, 2013 10:32 am

Děkuji všem kdo se mi ozvali, ještě jednou díky a pěkný víkend.

Petr :D
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Re: Fotografie stanic

Příspěvekod shodan » pon 18 úno, 2013 3:39 pm

Ahoj, nemate nekdo nejake fotky puvodni zastavky v modranech? jak to vedlo kolem orionky a ep modrany? diky popr. za linky atd...

moderátor - příspěvěk přesunut ze sekce "fotogalerie stanic"
shodan
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 17 říj, 2010 2:40 pm

Re: Polohové plány stanic - jen PODKLADY !

Příspěvekod jirikejzar » čtv 28 bře, 2013 12:26 pm

Narazil jsem na stanici Rynoltice. Nemá někdo nákres z doby kdy ještě byla remíza s točnou? Díky Jirka
jirikejzar
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 22 dub, 2008 2:21 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod hank » čtv 28 bře, 2013 7:00 pm

jirikejzar: Jak byla remíza? Remíza tam pořád ještě je... A kolejové schéma je už od dob ATE pořád stejné (i když bývalé výtopenské koleje jsou zarostlé 30 let starým náletem) a je podchyceno v oficiálních plánech stanic SŽDC. Akorát ho sem neumím vyvěsit, protože to je vektorová grafika vložená v tabulce .xls. Tak když mi dáš nějakou adresu, pošlu ti ho.

Jinak ta remíza sloužila až do r. 1956 postrkům nákladních vlaků ve směru od Č. Lípy do Liberce (Rynoltice - Křižany - portál ještědského tunelu, kde se niveleta láme, tunel sám už je v opačném sklonu). Ten úsek měří 9 km a nákladní vlaky řazené "na tři kotle", tj. s přípřeží a postrkem, ho zdolávaly asi 40 minut.

Točna už pochopitelně neexistuje, ale v tom buši u rynoltické výtopny se pořád dají její pozůstatky najít. Až do r. 1994 tam byla k vidění také unikátní poloviční křižovatková výhybka zapomenutá po Němcích. Krásná je i místní vodárna, ještě v 90. letech v ní byl funkční parní stroj, jenže pak ji koupil někdo na bydlení a stroj zmizel. Možná někdo místní poví kam.

Edit: Teď koukám do svých análů... Já jsem tam byl naposledy v r. 2008, takže bych měl říkat "v r. 2008 tam remíza ještě pořád byla..." atd. Tak doufám, že ji za těch 5 let někdo nezbořil a že použitý přítomný čas nebudu muset měnit na minulý...

zdraví
hank
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod milan ferdián » čtv 28 bře, 2013 8:17 pm

Něco od mistra Zdeňka Šidlaneura/Rynoltice s poloviční křižovatkovou výhybkou.
Přílohy
ZS-534-1024 Rynoltice.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod ondras » pon 22 dub, 2013 2:10 pm

Kdyby měl někdo nějaké fotky (popř. i nějaké výkresy) k mazutkám - 555.3 ... zvláště pak 555.3008 (beru vše jak detaily,tak i celkovější pohledy ---- nepotřebuju ale mašinu někde blejsknutou na trati :D ),tak dejte vědět.
Chystám se na stavbu lokomotivy 555.3008.
Děkuji
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků