Nekonečná koľaj

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod mizl » pon 04 úno, 2013 4:38 pm

Otázkou zůstává, zda bude produkt univerzální, nebo bude konkrétně pro jednotlivá měřítka. Pokud by jsi vyrobil něco na můj návrh, tak jsem uvažoval zarážku mezi kolejemi tak aby se dala stojan posouvat a zároveň aby nevyskočil z kolejí do buku ven.

Michal

Ps: pokud by se podařilo výrobu na cenu 200,- , tak bych bral 4 ks na měřítko TT :wink:
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod A2C » pon 04 úno, 2013 6:33 pm

Som rád že sa to takto rozmohlo :-)
dám vedieť až sa mi vyrobí prvý kus, súčasne by som rád sa uberal oveľa robustnejším smerom ako len malinké koľajničky a to konkrétne mám predstavu zhruba takúto:
8_Paare_LudmillaAnschluss1.JPG
8_Paare_LudmillaAnschluss1.JPG (64.4 KiB) Zobrazeno 7751 krát

vzhľadom k tomu že sa mi pri vysokých rýchlostiach koliečok celý prípravok trasie a posúva.
chcel by som sa zmestiť do finálnej ceny 100€ max 120€
dám vedieť novinky :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod radeksindy » pon 04 úno, 2013 8:21 pm

To ocelové ložisko je běžné kuličkové ložisko nebo je kluzné?

Podle toho co jsem četl na zahraničních fórech, tak sesystémem Zeller nepanuje velká spokojenost.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod vvitty » pon 04 úno, 2013 8:32 pm

Prvni pokus z Delrinu je hotovy... pres tyden se zastavim ve Ferone pro nejaky kus hliniku. Vypada to, ze by to mohlo byt dostatecne univerzalni (H0 / H0e / TT / TTe a N s omezenim prumeru kola).
Pouzita kulickova loziska 4mm vnejsi prumer, 4 mm osova vzdalenost lozisek.
Skoda ze to musi byt vodive... Delrin mam rad, nedela to tolik kravalu pri frezovani a navic se to da udelat za 1/4 casu :lol:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod mizl » pon 04 úno, 2013 8:51 pm

koukám, jak jsi se do výroby pustil s vervou ...
Kdy odhaduješ spustit prodej ???
... né že bych byl nedočkavý :twisted:

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 05 úno, 2013 9:35 am

k čemu je to zařízení dobré?
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod vvitty » úte 05 úno, 2013 10:46 am

Pro JT: Pro mne je velice užitečné k testování modelů před odesláním / předáním zákazníkovi. Takové ty věci jako jestli světla svítí, stěrače blikají... ale mám pro sebe trošku jinou koncepci, méně univerzální - vystačím s jedním rozvorem a tak mám pro každý podvozek jeden blok.
Neocenitelné pro hledání závad na elektronice a třeba měření na tišťáku "za jízdy" nebo hledání studeného spoje - model nemá tendenci při odhalení správného drátku zmizet z testovacího pracoviště :lol:

Pro Mizl:
Nebuď nedočkavý :lol:
Nejdřív musím koupit materiál a udělat testovací kousky, jestli tam nebude nějaká skrytá bota. A pak mi musí dorazit ložiska, mám skladem jen asi dvacet kousků a doprava chvíli trvá. Taky mi musí projít jeden testovací lept s podložkami... zeptej se na jaře :wink:
Ale vážně, po víkendu bych měl vědět jestli je koncept správný a pak už to bude záviset opravdu jen na těch ložiskách. Zřejmě ještě trošku změním rozměry tak, aby se daly osadit ložiska 4mm a nebo 5mm (takže osová vzdálenost 6.2mm místo aktuálních 6, možná jsem psal 4 ale to bylo špatně).
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 05 úno, 2013 11:16 am

a dá se to použít jako při kodovaní adres atd místo koleje ?
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod BohousP » úte 05 úno, 2013 11:47 am

Tkadlec Jaroslav píše:a dá se to použít jako při kodovaní adres atd místo koleje ?

určitě ano, je to jedna z možností. I když při programovaní mašinka jen sem-tam sebou škubne, nejezdí. Ještě je jedno využití a to je kalibrace. Ale na to musí být jedna "kočka" vybavená snímačem otáček a příslušnou elektronikou, což je další projekt ...
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod mpinta » úte 05 úno, 2013 11:48 am

Tkadlec Jaroslav píše:a dá se to použít jako při kodovaní adres atd místo koleje ?
Jasně, ale hlavní výhoda je jinde. Něčím si mašinu přiděláš (v nouzi gumou, lépe nějakým držákem) a pěkně si ji můžeš vzít do ruky a otočit si ji ZA JÍZDY, jak je třeba. A ještě lepší je, když jdou otáčet podvozky, protože při hledání nepatřičných zvuků to je potřebné.
Mimochodem...nebylo by lepší použít trochu větší ložiska? Třeba D=8 mm, d=3 mm. Je levnější, dovnitř se vejde M3 šroub a kolo po něm lépe jede.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod fulda » úte 05 úno, 2013 12:18 pm

BohousP píše:Ještě je jedno využití a to je kalibrace. Ale na to musí být jedna "kočka" vybavená snímačem otáček a příslušnou elektronikou, což je další projekt ...

Tachometr z biciklu je projekt dávno vyřešený.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod vvitty » úte 05 úno, 2013 12:21 pm

Jen pro ostatni, kdyz uz jsme to probrali telefonem...
V ceně ložisek není podstatný rozdíl, stejně jako v instalačním materiálu. Ale ještě otestuji ložiska s různými průměry.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod BohousP » úte 05 úno, 2013 12:27 pm

fulda píše:Tachometr z bicyklu je projekt dávno vyřešený.

Haha, to jo :D , ale jde spis o vazbu na Trainprogrammer. Optoclen se zesilovacem zvladne 15 lety kluk :lol: . Pak nasleduje komunikace pres USB do PC (take nijak vyrazny problem) ale hlavne nevidel jsem nikde (netvrdim ze neni) popis komunikace s Trainprogrammerem. A tam vidim mozny zadrhel. Dodava to Zeller, ale za sakra mastne penize ...
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod vvitty » úte 12 úno, 2013 8:37 am

O vikendu jsem udelal test z duralu a vypada to pouzitelne. Bohuzel vypadnul jen jeden dil, pak se mi neopatrnou manipulaci podarilo zlomit trojku frezu :cry:
Vzhledem k tomu, ze byla posledni, odklada se dalsi postup az dorazi nova z nastrojarny. Tak jen abyste nerekli ze se nic nedeje :roll:
Loziska jsou objednana (prumer 4 a 5 mm), trosku chybicka je ze maji kazda jiny vnitrni otvor - 1.5 a 2 mm, takze puvodni plan udelat je zamenna nevyjde.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Nekonečná koľaj

Příspěvekod mizl » pon 25 úno, 2013 12:16 pm

Ahoj

Trochu to tu utichlo .... V jakém stavu je výroba nekonečné koleje ???

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků