Kolejiště - zubačka v TT

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod Sedli-CB » pát 25 led, 2013 7:58 pm

fruafru:
Výborné, takhle nějak si to představuji!!! Díky... Nebyl by k dispozici i pohled na poslední díl (na mých výkresech úplně vpravo) s roklí a mosty???
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod fruafru » ned 27 led, 2013 7:38 am

Nějak tak..
Přílohy
zubacka04.jpg
zubacka03.jpg
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod Sedli-CB » ned 27 led, 2013 7:42 am

fruafru:
Paráda, děkuji mnohokrát!!! :)
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod cipisekmp » ned 27 led, 2013 4:07 pm

Jak uz jsem psal nekolikrat, na tyhle "obrazky" je radost se divat. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod fruafru » ned 27 led, 2013 8:09 pm

Když se Vám to tak líbí, mě se zase líbí návrh kolejiště, jednoduché elegantní, tak zcela a naprosto vyjímečně jeden ještě přidám z těch co mám sobecky sám pro sebe :lol:
zubacka001b.jpg

Obrázek jak by mohla vypadat koncová stanice, doufám že sem na nic nezapoměl. Už se těším až tu budou nějaké fotky ze stavby.
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod Sedli-CB » ned 27 led, 2013 8:15 pm

fruafru:
Fotky ze stavby jen tak bohužel nebudou. Vzhledem k jiným nutným výdajům bych to viděl nejdříve za rok... :( Mezitím se ale budu zabývat stavbou T426.0, M240.0, budov a mostů. Fotky sem samozřejmě budu průběžně vkládat :wink:
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod Sedli-CB » pon 28 led, 2013 8:12 pm

Po dnešní konzultaci s jedním zdejším kolegou modelářem jsem dospěl k následující verzi kolejiště:
zub final.jpg

Argument byl, že kolejiště stavíme proto, aby byl vlak vidět a ne, abychom jej schovali do tunelu. To jsem, coby zastánce hesla "vlak jede krajinou (já jedu za jinou :lol: )", musel uznat a tak je tunel mezi horním nádražím a zastávkou z projektu odstraněn. Oblouk na 4. díle (vlevo) bude dvakrát překračovat údolí s malou říčkou i nadále. Za tímto obloukem bude v rovince směrem k vrcholové stanici malá zastávka (pro singrovku) a esíčkem v hlubokém skalním zářezu uprostřed lesa se trať dostane do vrcholové stanice. V prvním esíčku za zastávkou směrem na kopec přejde po kamenném mostě trať okresní silnice, která se hned za mostem stočí vlevo a serpentinami sjede dolů do údolí, kudy bude pokračovat podel říčky pod kamenným obloukovým mostem (ten hned za sklárnou) mimo díl... Už se těším na bílé patníky v těch zatáčkách :)
Jakmile ve výkresu dokončím terén, vložím to sem :wink: Fruafruovi tím ale trochu naruším už tak dokonalou grafiku... :)
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod fruafru » pon 28 led, 2013 8:38 pm

:lol: Mě určitě né. Ale jedna poznámka, na třetím díle je moc kolejí vedle sebe, vlečka skláren, spodní stanice a trať, čeho je moc toho je moc.. Tu trať bych nechal v přímce podle původního návrhu, jen bych tunel zkrátil tak na polovinu, možná třetinu, tím získáš víc viditelné trati, ale to esíčko bych nedělal .
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod Sedli-CB » úte 29 led, 2013 9:00 am

fruafru:
Pravdou je, že ty tratě jsou v nejužším místě od sebe pouhých 21 cm. Ta trať vycházející ze spodního nádraží obloukem kolem sklárny by měla jít pod svahem/skálou. Druhou jsem uvažoval také ve skalním zářezu. Zalesněním prostoru mezi by se tratě opticky oddělily. Trať v přímce bych rozhodně nedělal. Má znázorňovat horskou trať s ozubnicí a podíváme-li se na polubenku, moc rovných úseků na ní nenajdeme :wink: Nicměně tam nakonec asi malý tunel vložím. Za zastávkou by tedy trať podjela ten zmíněný nadjezd okresní silnice (představuji si kamenný, kolega Jiří Dvořák jej odlévá) a za ním by zajela do tunelu. Ten by pak končil u té tabulky s křížem a trať by se dále šplhala skalním zářezem do vrcholové stanice... :)
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod Martin Justiz » úte 29 led, 2013 1:24 pm

me se naopak verze bez tunelu libi vic hustej les dela divi :D
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod fruafru » úte 29 led, 2013 2:49 pm

Asi blbá otázka, chceš víc viditelné trati, a zalesníš ji abys ji oticky oddělil.....takže ji stejně neuvidíš, jen získáš lepší přístup v případě nehody nemusíš soupravu dolovat z tunelu, S přímou tratí máš pravdu, jen bych volil menší oblouky v kritickém místě.
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod mizl » úte 29 led, 2013 3:18 pm

Možná trochu pitomá otázka, ale pořád mi to vrtá hlavou. Chtěl bych se zeptat na kolejivo. Jakým způsobem se znázorňuje "zubačka" ?? Nebo spíš jakým kolejivem ? Existuje kolejivo s ozubnící přímo profi vyráběné, nebo se musí stavět samo-doma ?? Já jsem na trhu totiž žádné kolejivo pro zubačku neviděl, proto mě to zajímá. Možná že jen špatně hledám :oops:

fraufru : S tvých vizualizací jdu vždy do kolen. Pěkná práce ....

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod Sedli-CB » úte 29 led, 2013 4:51 pm

fruafru:
Získání lepšího přístupu např. v případě vykolejení je také účel. Když však zalesním těsné okolí skalního zářezu ze strany blížší sklárně nižšími stromy a směrem ke sklárně budu osazovat stromy o něco vyšší, pak do zářezu bude vidět lépe. Zvláště, pokud by se celý terén ve směru ke sklárně mírně svažoval, vypadalo by to celkem dobře - hustý les a na kraji nad sklárnou by byly vidět celkem vysoké stromy... :) Snad jsem to popsal dobře... :? Naopak, na druhou stranu zářezu (vzdálenější od sklárny) bych dal již na samotný okraj stromy vyšší, což celému zářezu vytvoří velmi pěknou kulisu, ale opticky to obě tratě oddělí...

mizl:
V H0 jsem našel pražcová pole s ozubnicí, ale v TT jsem hledal marně... :( Rád bych, kdybych také špatně hledal, ale pochybuji. Kolejivo hodlám použít od p. Litomyského a výhybky Tillig. Co se ozubnice týče, tak už jsem to tu psal. Mám myšlenku, jak si jí nechat vyleptat. Nebude asi úplně modelová (zřejmě bude bez stoliček na pražcích), ale bude...
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod mizl » úte 29 led, 2013 5:38 pm

Sedli-CB píše:V H0 jsem našel pražcová pole s ozubnicí, ale v TT jsem hledal marně... :( Rád bych, kdybych také špatně hledal, ale pochybuji. Kolejivo hodlám použít od p. Litomyského a výhybky Tillig. Co se ozubnice týče, tak už jsem to tu psal. Mám myšlenku, jak si jí nechat vyleptat. Nebude asi úplně modelová (zřejmě bude bez stoliček na pražcích), ale bude...


Ještě jedna otázečka. Lokomotivy se musí nějak upravovat nebo se přímo prodávají pro provoz ozubnice ??

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Kolejiště - zubačka v TT

Příspěvekod Sedli-CB » úte 29 led, 2013 6:32 pm

mizl:
Nevím jak je tomu v H0... Já počítám pouze s imitací ozubnice a funkční tedy nebude :wink:
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků