Smazané příspěvky

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod mizl » pát 11 led, 2013 12:57 pm

Já osobně si myslím, že se odpovědi nedočkáte. P. Daleckému jsem v minulosti také psal skrz nějakou připomínku, ale bez odezvy. S toho usuzuji, že odpovídá jen na to co se mu chce.

Michal

Ps: doufám, že dostanu černý puntík za porušení pravidel diskuzního fóra ... Kritiku moderátora
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod radekkrupka » pát 11 led, 2013 1:43 pm

Spíš když má čas...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod hank » pát 11 led, 2013 2:13 pm

mizl: Dovolím si těžké OT.

Někdy se teoretici různých humanitně-společenských oborů rozplývají nad tím, jak je internet ideální, téměř komunistické médium - ve smyslu kolik lidí dělá spoustu věcí zadarmo a nezištně poskytuje někdy i unikátní informace veřejnosti. A taky demokratické - každý si tam může kecat co chce. Jenže proti tomu stojí častá zkušenost - postoje některých "majitelů" webových diskusních stránek v duchu "tady je to moje, tak se budou dodržovat moje pravidla a šmytec, kdo to dělá/chce dělat jinak, má smůlu a dostane ban, ať si pověsí na net svoje stránky". Přičemž za porušení pravidel je (z mého pohledu častěji než je zdrávo) považován nesouhlas třeba i s kontroverzním názorem majitele/zřizovatele/autora/admina/moderátora nebo jiného stvoření, které to tam hlídá (může být i virtuální to stvoření - třeba nějaký automat, který něco sám maže podle nějak přednastavených filtrů v naprogramovaném SW).

Takže zpět k tématu - v mém případě je celkem jedno, jak zní paragrafy autorského zákona, důležité je, jak si je vykládá ten, kdo si ty gebíry na jeho výklad přisvojil. Koneckonců to má zdejší "globální admin" ve svých pravidlech vyvěšeno. Stejně tak nikde neslibuje, že bude na každou stížnost v tomto vlákně odpovídat. Jak praví ještě žijící klasik - "...můžete si stěžovat, můžete nesouhlasit..." :twisted: Tím, že sem lidi chodí, vyjadřují předběžný souhlas s těmi pravidly i s tím, jak se zde aplikují. Jestli si o tom někteří myslíme něco jiného, máme díkybohu zatím ještě dost víceméně necenzurovaných možností, jak svůj nesouhlas vyjádřit. A co si budeme myslet o obyčejné lidské slušnosti, do toho nám už vůbec nikdo nemá co mluvit.

Tož tak.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod radekkrupka » pát 11 led, 2013 10:13 pm

Toto fórum kdysi vůbec žádná pravidla nemělo. Chodilo na něj pár lidí, protože sdíleli stejnou zálibu a bylo to tu takové domácké. Pravidla nebyla potřeba - prostě všichni respektovali zásady slušného chování. Pak se počet diskutérů značně zvýšil a objevilo se pár provokatérů a - omluvte ten termín - debilů. Řada původních členů postupně vyklidila pozice až zmizela. Jistou dobu byly diskuze až nechutné, právě díky těm pár hovadům, kteří neměli ani tak zájem modely jako spíš o konflikty. A právě kvůli nim nakonec pravidla vznikla, aby měli admini a moderátoři v ruce určitý nástroj.

Každopádně dost pochybuju, že by Michal toto fórum provozoval proto, aby zde zněly jeho názory a ostatní potlačoval. Vždyť sem sám skoro nepíše? Nezlob se, ale tvůj poslední příspěvek mi přijde trochu přitažený za vlasy. Nedávno se vyskytl problém, že pár provokatérů veřejně i v SZ napadalo moderátory a adminy. Jejich příspěvky byly směsí vulgarit, útoků a vyhrožování soudy. Nakonec dostal ban pouze jeden, a to po dlouhých pokusech ho umravnit. Moderátoři Jarda H. a Milan F. to můžou potvrdit. Proto se mi nezdá, že by Michal smazal tvoje povídání o jakýchsi komerciálkách z osobních důvodů.

Nevím proč zmizely tvé příspěvky, hanku. Napiš Michalovi D. SZ a můžeš se dotázat. Možná je to problém s autorskými právy, na něž Michala někdo upozornil, možná je to omyl. Možná něco jiného. To ví asi jen Michal.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod hank » sob 12 led, 2013 9:05 am

radekkrupka: Posílám ti SZ.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod Radek Strnad » sob 12 led, 2013 2:22 pm

Jasně,u provokujících,někoho hanících a vulgárních příspěvků,či příspěvků úplně mimo mísu a spamu smazání očekávám a myslím,že není třeba ani žádného vysvětlování od admina.Tady si dal jeden z kolegů práci se studiem historických materiálů,jejich uspořádáním a dokonce byl tak hodný,že je na tomto fóru zveřejnil a dal možnost dalším členům vzdělat se.Proto bych v tomto případě nějaké to vysvětlení čekal,i když chápu že není poviností.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod Michal Dalecký » sob 12 led, 2013 6:52 pm

Smazal jsem to ja po prostudovani obou clanku a na intervence autora clanku a autory fotografii (stalo se to pote co zde bylo napsano ze budou i fotografie prevzate z casopisu). Uzivateli "hank" jsem poslal SZ. Doporucuji dohodnout se s e vsemi autory a pak je to bez problemu a je take treba uvadet potrebne odkazy na zdroje a autory, nic takoveho zde nebylo. Az se dohodnete tak neni problem. Toto vlakno porusilo pravidla fora a autorsky zakon.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod hank » sob 12 led, 2013 10:07 pm

Děkuji, napsal jsem mu.

zdraví
hank
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod milan ferdián » ned 13 led, 2013 5:09 pm

Uvědomte si jednu věc,admini a moderátoři nejsou povinni se zpovídat proč byl smazán ten nebo onen příspěvek.Mimo výše uvedených zmínek a vzniku pravidel DF,viz. radekkrupka,se zde ještě vyskytuje jeden nešvar,na co hledat,hodím svůj příspěvek bez ohledu zda odpovídá danému tématu,on se někdo ozve.Ty já mažu,bez pardónu. :!:
Osobně si myslím,že jsme my admini a moderátoři,ještě velmi tolerantní oproti jiným diskusním fórům.Takže než zveřejníte prohlášení o utiskování svoboda slova,tak je třeba se zamyslet,zda já,přispěvovatel DF jsem neporušil sám pravidla nebo autorská práva.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod PetrL » pon 14 led, 2013 12:10 am

A co tohle? Tady dostala autorská práva obvzlášť na p....! Vlastníci práv jsou známi, dokonce vyjmenováni a přesto ...
Takže když už spravedlnost, tak každému jiným metrem :mrgreen:
Irudzi píše:Zdarec, rád bych koupil tuto beznadějně vyprodanou knihu:
Úzkorozchodná místní dráha Frýdlant v Čechách - Heřmanice
od pánů autorů L.Čada, K.Just, M.Kunt, R.Sedláček
Máte někdo doma třeba dvě?


1. reakce píše:mimochodem i pro ostatní jestli má někdo zájem,tak jsem dělal scan knížky(taky jsem jí nemohl sehnat) http://www.uschovna.cz/xxxx

2. reakce píše:Knížku jsem si stáhnul, a trochu zmenšil její datovou velikost (nyní cca 30 MB), zároveň jsem ořezal obrázky tak, že jsou tam pouze příslušné strany. Pro zájemce možno stáhnout zde:
Kód: https://xxxx
Link bude platný tak do konce prosince...

2. reakce - dodatek píše:Ještě jsem to převedl do pdf, což si myslím je nejlepší formát na takovou knížku.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod carodej » pon 14 led, 2013 4:39 am

milan ferdián píše:Uvědomte si jednu věc,admini a moderátoři nejsou povinni se zpovídat proč byl smazán ten nebo onen příspěvek.Mimo výše uvedených zmínek a vzniku pravidel DF,viz. radekkrupka,se zde ještě vyskytuje jeden nešvar,na co hledat,hodím svůj příspěvek bez ohledu zda odpovídá danému tématu,on se někdo ozve.Ty já mažu,bez pardónu. :!:
Osobně si myslím,že jsme my admini a moderátoři,ještě velmi tolerantní oproti jiným diskusním fórům.Takže než zveřejníte prohlášení o utiskování svoboda slova,tak je třeba se zamyslet,zda já,přispěvovatel DF jsem neporušil sám pravidla nebo autorská práva.


hank píše:mizl: Dovolím si těžké OT.

Někdy se teoretici různých humanitně-společenských oborů rozplývají nad tím, jak je internet ideální, téměř komunistické médium - ve smyslu kolik lidí dělá spoustu věcí zadarmo a nezištně poskytuje někdy i unikátní informace veřejnosti. A taky demokratické - každý si tam může kecat co chce. Jenže proti tomu stojí častá zkušenost - postoje některých "majitelů" webových diskusních stránek v duchu "tady je to moje, tak se budou dodržovat moje pravidla a šmytec, kdo to dělá/chce dělat jinak, má smůlu a dostane ban, ať si pověsí na net svoje stránky". Přičemž za porušení pravidel je (z mého pohledu častěji než je zdrávo) považován nesouhlas třeba i s kontroverzním názorem majitele/zřizovatele/autora/admina/moderátora nebo jiného stvoření, které to tam hlídá (může být i virtuální to stvoření - třeba nějaký automat, který něco sám maže podle nějak přednastavených filtrů v naprogramovaném SW)......


Taky si dovolím trochu OT.

Nechtěl jsem se vyjadřovat, protože tohle citlivé téma "svobody a demockracie" na internetu je dost ožehavé, a jakožto admini s manželkou na jiných fórách s tím mám svoje skušenosti, přece mi to jen nedá. Mnoho lidí si totiž neuvědomuje, že nemuže na webu dělat co se jim "zdá normální" jelikož zákony to posuzují trochu jinak.

Bohužel iluze volného internetu je už dávno pryč, a státy ji svázali ruznými zákony na ochranu dat, mládeže a autorských práv, symbolu atď. A taky proto aby se nemuseli namáhat s dohledáváním jednotlivcu, ulehčili si práci a zodpovědnými a taky právně postižitelnými za zveřejňovaná data učinili provozovatele webu (a nikoli toho kdo to na web nacpal).
Nesmíte se proto divit, že Ti provozovatelé, jenž platí za provoz webu si stanovují svá pravidla a mají na to adminy, kteří se zobrazované diskuze více méně snaží udržet v "mezích zákona" a pravidel. Někdy je hodně těžké určit co je už porušením a co ne.
Např. už hodně dlouho sleduju, jak se tady místo odkazu na zdroj, zobrazujou spousty fotek (historických i současných) ale nikdo si neuvědomuje, že tyhle fotky i když jsou staženy z jiných webu mají taky svou autorskou ochranu, a web na kterém se zveřejní se stává právně napadnutelným.
Nedivte se proto, že pokud se tady objeví něco, co je definovatelné jako možné porušení práv a pravidel, z bezpečnostních duvodu admini odstřelí. Z těchto duvodu taky platí nepsaná pravidla veřejných webu a to:

- o pravidlech rozhoduje provozovatel (majitel)
- s adminem se nediskutuje
- admin nemusí vysvětlovat svá rozhodnutí (protože by pak nic jiného nestihnul)

Samozřejmě platí, že většina adminu obvykle zduvodní svá rozhodnutí interně autorovi smazaného příspěvku pokud
duvod smazání není vysloveně jasný. Já taky používám pro "uklidnění" flame ware na místě puvodního příspěvku zkrácenou správu o duvodu smazání. Takže nebuďte naštvaní pokud Vám něco najednou zmizí. Možná to bylo z duvodu Vaší neznalosti zákonu ... nebo jste prostě nevyhověli pravidlum majitele fora.

Tím ale nechci podpořit hyperaktivitu adminu, najdou se (míním to všeobecně nikoliv na tohle forum) i takoví, kteří mažou vše co jim nevyhovuje bez ohledu na pravidla. Ale to je spíše výnimka než pravidlo.

Konec OT ... :)
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod radekkrupka » pon 14 led, 2013 8:05 am

OT: PetrL - kdo jsi bez viny, první hoď kamenem!

PS Pokud jsem pochopil, příspěvky hanka byly staženy "po prostudovani obou clanku a na intervence autora clanku a autory fotografii". Abys byl klidný a neměl pocit, že ses "účastnil" zločinu, tak už ty linky samozřejmě nefungují... ty byly pro kamarády.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod PetrL » pon 14 led, 2013 10:25 am

radekkrupka píše:OT: PetrL - kdo jsi bez viny, první hoď kamenem!

PS Abys byl klidný a neměl pocit, že ses "účastnil" zločinu, tak už ty linky samozřejmě nefungují... ty byly pro kamarády.

Ale, ale! O Tobě nebyla řeč - jména ani linky jsem schválně neuvedl! Proto je zřejmé, že jsem konkrétní případ zmínil jako obecnou ukázku "objektivity" posuzovatelů, nikoli jako útok proti pisateli.
Info pro Tebe a pro správnost: na porušení autorských práv nemá ani trochu vliv skutečnost, jestli se autor ozval, nebo jestli jeho dílo bylo poskytnuto "jen" kamarádům (i když je mi jasné co jsi tím chtěl říct - a bylo to zbytečné...)
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod pekl024 » pon 14 led, 2013 4:13 pm

Autorské práva jsou prevít, ale myslím si pokud admin smaže celé vlákno, mohl by napsat " vlákno smazáno pro porušení autorských práv".
To , že za web zodpovídá a má k tomu práva je jasné, jen by se předešlo zbytečným tahanicím.

Petr

PS: nic jsem neřekl, nic si nemyslím :lol:
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod Vladimír_B » pon 14 led, 2013 8:30 pm

pekl024 píše:PS: nic jsem neřekl, nic si nemyslím :lol:
1. Nemysli.
2. Když myslíš, tak nemluv.
3. Když myslíš a mluvíš, tak nepiš.
4. Když myslíš, mluvíš a píšeš, tak se nepodepisuj.
5. A když to vše podepíšeš, tak se nediv.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků