Stavby O

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti 0 (1:45).

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: Stavby O

Příspěvekod dedo » čtv 27 pro, 2012 7:54 am

radeksindy píše:...pěst na oko jsou lampy... ...stromy v chodníku - jejich existence při této šířce chodníku... ...vývěsní štíty moc svítí novotou

Ďakujem za komentár a oprávnenú kritiku. Lampy a vývesné štíty mi skutočne bijú do očí a budem s tým musieť niečo urobiť, kým si to vystavím. Za stromky ďakujem druhý krát, lebo som za toho nevedel prísť na to čo mi tam nesedí :?: .
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Stavby O

Příspěvekod Mašinka » sob 29 pro, 2012 2:06 pm

Ahoj "Dedo"!
Mohu li Ti poradit, obstarej si lampy pro velikost HO od firmy VIESMANN.U takovýchhle detailů je vždycky dobré se poohlédnout o velikost níže.Ono to platí kupodivu i u rozměrů cihel, což málokdo bere na zřetel.Jinak móóóc pěkné.Městská ulice mne taky čeká, takže oko spočinulo s radostí!
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Stavby O

Příspěvekod dedo » úte 01 led, 2013 8:41 pm

Mašinka píše:Ahoj "Dedo"!
Mohu li Ti poradit, obstarej si lampy pro velikost HO od firmy VIESMANN.U takovýchhle detailů je vždycky dobré se poohlédnout o velikost níže.Ono to platí kupodivu i u rozměrů cihel, což málokdo bere na zřetel.Jinak móóóc pěkné.Městská ulice mne taky čeká, takže oko spočinulo s radostí!
Mašinka

Ďakujem za tip, keď príde čas a dioráma pôjde do vitríny, tak to isto zrealizujem...
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Stavby O

Příspěvekod jrtrain » úte 01 led, 2013 11:04 pm

Mašinka píše:Ahoj "Dedo"!
Mohu li Ti poradit, obstarej si lampy pro velikost HO od firmy VIESMANN.U takovýchhle detailů je vždycky dobré se poohlédnout o velikost níže.Ono to platí kupodivu i u rozměrů cihel, což málokdo bere na zřetel.Jinak móóóc pěkné.Městská ulice mne taky čeká, takže oko spočinulo s radostí!
Mašinka


ahoj, zde bych si dovolil být opatrný, dnes se modely příslušenství vyrábí dost věrně a v přesném měřítku, takže v nule to pak může vypadat malé, páč nula není velikost o stupeň vyšší, ale dvakrát větší :wink:
jrtrain
 
Příspěvky: 67
Registrován: sob 08 bře, 2008 11:30 pm
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Stavby O

Příspěvekod jrtrain » úte 01 led, 2013 11:44 pm

Jinak super diorama, budu souhlasit i s kritikou zde uvedenou, lampy jsou opravdu nějaké velké, otázka je, co jsou zač, nemyslím si, že jsou v měřítku 1:43(45), tedy za předpokladu, že bylo dodrženo měřítko při ztvárnění budov. Pokud jsou domy menší (jak to obvykle bývá na kolejištích), než by měly být v měřítku, tak pak se musí samozřejmě adekvátně zmenšit lampy, stromy a pod.
Moc se mi líbí patina a vůbec celkové provedení, což na druhou stranu kazí některé nedostatky, ať už to jsou lampy, nebo např. prohnuté sloupky u oken nebo cedule s názvem ulice - nevypadá realisticky.
Moc pěkně a realisticky vypadá ta mříž ve výloze krčmy - moc pěkné, opravdu jak skutečné, stejně jako ty rolety u dveří a výlohy modelářské prodejny - snad jen neodpovídá to, že v 70 letech modely neprodávali soukromníci :wink:
Co se týče lamp, použil bych klasické pouliční ( např. podobné této: http://www.vlackybekr.cz/fotky6913/foto ... 41508W.jpg ), event. typické české parkové http://www.vlackybekr.cz/fotky6913/foto ... a-60-l.jpg nebo http://www.vlackybekr.cz/fotky6913/foto ... 21320W.jpg - otázka je, kde v nulce tyto lampy sehnat.. a dávat tam v m.1:87 hánulkové, no nevím.. zvolil bych nějakou dostupnou variantu vlastní výroby :?
jrtrain
 
Příspěvky: 67
Registrován: sob 08 bře, 2008 11:30 pm
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Stavby O

Příspěvekod Mašinka » čtv 03 led, 2013 2:22 pm

Podle jrtraina jsou ty lampy velké a přitom v měřítku.To mi nedává smysl.Jelikož si nemám ve zvyku věci cucat z palce, změřil jsem si před zdejší zrušenou plynárnou vystavenou starou plynovou lampu.Takže vím, jaký má mít přibližný rozměr.To za prvé, za druhé, porovnávám také velikost příslušenství s figurkami, což je také možnost jak zjistit proporcionalitu.Možná tedy by neuškodilo trochu měření a srovnávání před tím, než budu kritizovat.Navíc je v nulce situace komplikovaná tím, že je třeba s měřítky zacházet kompromisně, poněvadž evropská nulka může být 1:45, stejně jako 1:43.5, automobilové modely, použitelné v nulce jsou 1:43 a čtvrtkové příslušenství pro plastikové modeláře (použitelné) je 1:48, stejně tak jako americká nulka.Takže kompromis je zde nutností a z toho po padesáti letech modelařiny vycházím.Ale abych si necintal na pentli, tak jsem změřil tu lampu od Viessmanna.Je vysoká 20 mm, myslím tím jen těleso bez kandelábru.To je v HO 1760 mm, což je výška průměrného člověka! V nulce je to ale jen 900 mm, co je akceptovatelné.Takže si najdi na webu katalog Viessmanna, porovnej si výrobky a možná potom změníš názor.
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Stavby O

Příspěvekod martinn » pát 04 led, 2013 12:49 pm

Pekná práca. K tomu osvetleniu, posielam na inšpiráciu moje fotky. Stožiare sú vlastná výroba, presne podľa skutočných, svietidlá na konzolách, ulici a prechode sú od firmy BUSCH, úpravené (je to model svietidiel bývalej firmy NARVA), parkové svietidlá sú vlastná výroba (typ SITECO PILZLEUCHTE, presne prepočítané), svetlomety osvetlenia zjazdovky sú tiež vlastná výroba (typ Elektrosvit)
Přílohy
IMG_2150.JPG
IMG_2149.JPG
IMG_2148.JPG
martinn
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 04 led, 2013 10:19 am
Bydliště: Bratislava

Re: Stavby O

Příspěvekod martinn » pát 04 led, 2013 12:51 pm

ďalšia časť
Přílohy
IMG_2153.JPG
IMG_2152.JPG
IMG_2151.JPG
martinn
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 04 led, 2013 10:19 am
Bydliště: Bratislava

Re: Stavby O

Příspěvekod martinn » pát 04 led, 2013 12:52 pm

posledne
Přílohy
IMG_2155.JPG
IMG_2154.JPG
martinn
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 04 led, 2013 10:19 am
Bydliště: Bratislava

Re: Stavby O

Příspěvekod dedo » pát 04 led, 2013 1:35 pm

martinn, to sú normálne fantastické zábery, je toho niekde k videní viac?
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Stavby O

Příspěvekod jrtrain » pát 04 led, 2013 5:08 pm

Mašinka píše:Podle jrtraina jsou ty lampy velké a přitom v měřítku.To mi nedává smysl.Jelikož si nemám ve zvyku věci cucat z palce, změřil jsem si před zdejší zrušenou plynárnou vystavenou starou plynovou lampu.Takže vím, jaký má mít přibližný rozměr.To za prvé, za druhé, porovnávám také velikost příslušenství s figurkami, což je také možnost jak zjistit proporcionalitu.Možná tedy by neuškodilo trochu měření a srovnávání před tím, než budu kritizovat.Navíc je v nulce situace komplikovaná tím, že je třeba s měřítky zacházet kompromisně, poněvadž evropská nulka může být 1:45, stejně jako 1:43.5, automobilové modely, použitelné v nulce jsou 1:43 a čtvrtkové příslušenství pro plastikové modeláře (použitelné) je 1:48, stejně tak jako americká nulka.Takže kompromis je zde nutností a z toho po padesáti letech modelařiny vycházím.Ale abych si necintal na pentli, tak jsem změřil tu lampu od Viessmanna.Je vysoká 20 mm, myslím tím jen těleso bez kandelábru.To je v HO 1760 mm, což je výška průměrného člověka! V nulce je to ale jen 900 mm, co je akceptovatelné.Takže si najdi na webu katalog Viessmanna, porovnej si výrobky a možná potom změníš názor.
Mašinka


Mašinko, přečetl sis pořádně můj příspěvek? Zřejmě ne, tak si ho nejdříve přečti a pak dělej závěry.
1. nepsal jsem, že lampy jsou v měřítku, ale naopak, že o tom pochybuju
2. když si změřil tu plynovou lampu, myslíš, že by ses mohl podělit o ty rozměry?
3. měřil si lampu od Viessmanna - jakou? na webu ? kde? byl by odkaz?
4. Dedo si staví diorama pro focení aut, která jsou v M 1:43, takže diorama bych logicky stavěl také v M 1:43, takže o čem je řeč s těmi kompromisy?
5. Na webu jsem si katalog Viessmanna našel, ale jaksi tam chybí ty tvé rozměry těles, je tam jen celková výška lampy.
6. Kdyby sis pořádně přečetl mé příspěvky, věděl bys, že nikde jsem nepsal, že to nelze použít, pouze, že bych byl s tou poloviční velikostí, což H0 oproti nule je, opatrný. Dále jsem do té ulice 70. let doporučil spíš pouliční lampy té době odpovídající, což krásně doplnil martinn přímo ukázkami ze svého modelu :wink:

Samozřejmě máš pravdu v tom, že je dobré si poměřit skutečný vzor a dle něj vymodelovat model a o tom přeci modelářství je. 8)
jrtrain
 
Příspěvky: 67
Registrován: sob 08 bře, 2008 11:30 pm
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Stavby O

Příspěvekod jrtrain » pát 04 led, 2013 5:13 pm

martinn píše:Pekná práca. K tomu osvetleniu, posielam na inšpiráciu moje fotky. Stožiare sú vlastná výroba, presne podľa skutočných, svietidlá na konzolách, ulici a prechode sú od firmy BUSCH, úpravené (je to model svietidiel bývalej firmy NARVA), parkové svietidlá sú vlastná výroba (typ SITECO PILZLEUCHTE, presne prepočítané), svetlomety osvetlenia zjazdovky sú tiež vlastná výroba (typ Elektrosvit)


Martine, super :wink: , myslím, že nejen pro Deda to bude obrovská inspirace
jrtrain
 
Příspěvky: 67
Registrován: sob 08 bře, 2008 11:30 pm
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Stavby O

Příspěvekod martinn » pát 04 led, 2013 5:30 pm

Pravdepodobne to niektorí poznáte, ale ešte je tu jeden nemećký výrobca svietidiel vo všetkých veľkostiach. Nie sú ochotní ale predávať po kusoch a komunikujú iba s distribútormi, no a o cene ani nevravím. Svietidlá robia v celku pekné, ale stožiare sa mne osobne nepáčia, tie ohyby, to spájanie... a hrúbka nezodpovedá skutočnosti, v prvom momente sa to zdá pekné, ale po podrobnom preskúmaní zistíte nedostatky. posúďte sami:
http://www.beli-beco.de/produktuebersicht.htm
Martin
martinn
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 04 led, 2013 10:19 am
Bydliště: Bratislava

Re: Stavby O

Příspěvekod martinn » pát 04 led, 2013 5:35 pm

tu jé zopár fotiek, nedokážem to kvalitnejšie odfotiť.
Přílohy
IMG_2158.JPG
IMG_2158.JPG (99.58 KiB) Zobrazeno 9323 krát
IMG_2157.JPG
IMG_2157.JPG (95.21 KiB) Zobrazeno 9323 krát
IMG_2156.JPG
IMG_2156.JPG (100.23 KiB) Zobrazeno 9323 krát
martinn
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 04 led, 2013 10:19 am
Bydliště: Bratislava

Re: Stavby O

Příspěvekod martinn » pát 04 led, 2013 5:36 pm

dalsie
Přílohy
IMG_2160.JPG
IMG_2160.JPG (97.53 KiB) Zobrazeno 9323 krát
IMG_2159.JPG
IMG_2159.JPG (91.16 KiB) Zobrazeno 9323 krát
martinn
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 04 led, 2013 10:19 am
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost 0 (komunita 0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků