Kroutici se papir

Také se vám někdy něco nepovedlo? Podělte se s ostatními a napište o tom.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Kroutici se papir

Příspěvekod cipisekmp » stř 26 pro, 2012 10:12 am

Ahoj kolegove, zkousel jsem tvorit novou stavbu a tim ma byt skladiste. Potykam se zde s problemem ktery je videt na obrazku. Da se nejak zabespecit aby se papir tak nekroutil? Papir je strikly jen lehce akrylovym plnicem (aby vystouply chloupky a dali se zasmirkovat hrany) Je to nejaky lisovany papir cca 1,5mm silny.
Uz kdyz jsem lepil podlahu skladiste (desku ze styroduru) tak duvilax dokazal ty steny ohnou a to v podstate tak, ze jak kdyby ta budova stala uprostred na kopecku. Ten papir se na te vysce 5cm prohl jak luk. To jsem vratil natrenim horni casti ze vnitr opet duvilaxem cim se to napeti srovnalo a budova je ted rovna, jen trosku zvlnene steny chi.
Skuste poradit jestlize vite jak na to.
S pozdravem Cipisekmp
Přílohy
a.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod radim262 » stř 26 pro, 2012 10:28 am

ahoj.to kroucení je nemilé,a proto já všechny stavby vyztužuji dřevěnýma nosníkama 5x5mm.a zatím se mi nestalo že by se papír vlnil.ani po natření barvami.viz rajče-radim262, nádražní budova Bečov
radim262
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon 09 led, 2012 3:47 pm

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod cipisekmp » stř 26 pro, 2012 11:05 am

Jo hranolky uz jsem si nachystal mam doma 4*4 tak bych je nalepil na to horni vrchni hranu. Pri mensi plose papiru to nedela. Stity jsou trebas rovne. Jeste me napadlo nez na to necim sahnu, skusit to striknout lakem aby se papir zatahl a tepru pak do nej vyrezat steny a okna vubec.
Uvidim prozatim diky Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod radim262 » stř 26 pro, 2012 11:11 am

když se to vyztuží není třeba to stříkat.používám papír necelý 1mm silný a je to v pohodě.pak natírám latexem barveným tonovacími barvami pro malíře.
radim262
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon 09 led, 2012 3:47 pm

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod greenery » stř 26 pro, 2012 11:28 am

.... lepidlo, ktere neobsahuje vodu (chemopren), natres oba povrchy a po zavadnuti spojis. Na rozddil od disperze mas ale jen jeden pokus :-)
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod radim262 » stř 26 pro, 2012 11:36 am

já používám Herkules a také žádné problémy.
radim262
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon 09 led, 2012 3:47 pm

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod Myšpulín » stř 26 pro, 2012 12:45 pm

Možnost je použít i Kratochvílovu metodu napuštěného papíru. Zbavíš se jak chloupkovatění, taky získáš i něco na pevnosti.
Naposledy upravil Myšpulín dne stř 26 pro, 2012 3:10 pm, celkově upraveno 1
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod fulda » stř 26 pro, 2012 12:54 pm

Nejjednodušší pravidlo je si pamatovat, že voda papír roztahuje. Takže pokud se nemá kroutit, tak stačí používat v jeden čas stejné množství vody na obou stranách papíru.
To zní sice hrozně, ale není to tak komplikované. Stačí buď použít preventivní metodu - stříknout papír tenkou vrstvou akrilátu (nebo třeba laku na vlasy) z obou stran ještě před použitím (nechat uschnout přichycenej za rohy do rámečku) a nebo při finálním stříkání napřed stříknout zavnitř ven a potom teprve stříkat venkovní finální barvu. To je ale mnohem pracnější, protože tím papír stráci po čas stříkání pevnost.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod cipisekmp » stř 26 pro, 2012 3:20 pm

Myšpulín píše:Možnost je použít i Kratochvílovu metodu napuštěného papíru. Zbavíš se jak chloupkovatění, taky získáš i něco na pevnosti.

Ahoj, a jaka je to ta "Kratochvilova" metoda?
Prozatim zdarec Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod cipisekmp » stř 26 pro, 2012 4:22 pm

H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod Myšpulín » stř 26 pro, 2012 7:24 pm

Ano, našel jsi správně. Používám a bez problémů. Budovu jsem zatím ale nedělal.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod MirekTT » stř 26 pro, 2012 7:42 pm

Papírový most na jednom z mých prvních modulů jsem v prvopočátcích dělal z kartonu napuštěného polyesterovým epoxidem. Krom toho, že strašlivě smrdí a celkem rychle tvrdne, je navíc po rozmíchání také velmi řídký a docela dobře se do papíru vsakuje. Dělal jsem z něj vrstvený sendvičový karton, ale moc se mi nevedlo. Tak jsem pak volil jinou metodu. Ale na jednovrstvé kartony to je celkem dobré. Dá se tak získat plastokartonový plošný materiál, který je odolný vodě. Napouštět se dá ještě nezpracovaný papír, nebo již sestavený model.

PS: v poslední době zkouším stavět budovy a zůstávám u letecké překližky. Papír není špatný a je nejrozšířenější, ale přeci jen, dělám moduly určené na setkání, takže překližka je na místě.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod cipisekmp » pát 28 pro, 2012 1:24 pm

Ahoj, tak jsem dosel k zaveru ze s cistym papirem se opravdu delat neda, mozna ze da, ale asi se neda strikat vodoureditelnou barvou.
Kdyz se divam na to nadrazi Becov nad Teplou, cim mas tu fasadu strikanou Radime?(radim262) Tobe se to ani nepohlo. Me by nepomohlo ani vystuzeni horni hrany hranolkem to se prohlo jak luk. Asi zas slozim rezacku na polys a budu rezat styrodur. Prozatim cau Cipisekmp.
Přílohy
c.jpg
b.jpg
a.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod radim262 » sob 29 pro, 2012 5:09 am

fasádu jsem natíral obarveným latexem.a dělám s čistým papírem,bez nějakého napouštění.opravdu to jde.
radim262
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon 09 led, 2012 3:47 pm

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod dfrolek » sob 29 pro, 2012 7:44 am

Ahoj. Proč tam nenalepíš ty nosniky, jak psal někdo výše.. Papír vypadá silný dost.. Ja lepim budovy z vrstveneho kartonu 3mm, blbě se ale řezají okna..
Uživatelský avatar
dfrolek
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon 30 srp, 2010 6:58 am

Další

Zpět na Naše chyby, omyly a nerealizované projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků