POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomínky !

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod George V. » stř 05 pro, 2012 11:58 am

Tomáš píše:Nemáte prosím obrázek o čem se tu přesně bavíme? :mrgreen: nějak se v tom ztrácím :oops: :oops:


...to je takovej radiátor na opačné straně střechy, než jsou ventilátory; u 753 k němu vedou delší trubky jakoby od středu střechy, u 754 je otočený o 180st a vedou k němu krátké trubky od kabiny. Liší se samozřejmě také jeho poloha, u 754 je posunut blíže ke středu mašiny, zhruba k okraji druhého kulatého okna.

Tady je obrázek 753:
Přílohy
Brejlovec_chl.jpg
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Jeff Hopper » pon 18 črc, 2016 7:53 pm

Technická - je možné, že u brejlovce MTB Unipetrol svítí všechny čtyři poziční světla najednou(DCC)????
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod radula63 » pon 18 črc, 2016 8:30 pm

Jeff Hopper píše:Technická - je možné, že u brejlovce MTB Unipetrol svítí všechny čtyři poziční světla najednou(DCC)????

Chápu tě, že myslíš 4 poziční světla na jednom čele. Ano, to je v pořádku. Na dps jsou osazeny studené bílé ledky. Skutečná mašina má LEDková světla a na brejlovcích a zamračených MTB se nedají ovládat dálková zvlášť. To až od Kocoura.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Jeff Hopper » pon 18 črc, 2016 9:18 pm

Jo přesně - ty čtyři dole. OK a díky. Mám MTB ČD nemodernizované(750 088, 371, 308), tak mě to zaskočilo.
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod TheJaro » pát 12 kvě, 2017 10:05 am

Ahoj te ,chcem si kúpiť tohto Okuliarnika T478 3135 MTB a chcem ho digitalizovat,mohli by ste mi odporučiť nejaký vhodný dekoder? Dajú sa vypnúť koncove svetlá aby nesvietili červené stále? Moc som sa o ňom nedozvedel
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod George V. » pát 12 kvě, 2017 10:23 am

Tak snad by to jít mělo, když používají rozhraní Plux16 (koncová se dají nezávisle vypínat už na Plux12) - záleží ovšem na zapojení DPS, ale podle mne by bylo zvěrstvo, kdyby byly bílé - červené propojené...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » pát 12 kvě, 2017 10:24 am

ZIMO Plux16. Koncová světla lze ovládat nezávisle.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod George V. » pát 12 kvě, 2017 10:29 am

Na nezávislé ovládání koncových stačí dekodér s Plux12 - třeba Lenz Silver Plux12, nebo ZIMO MX623P12. Ten Lenz býval nejlevnější, ale koukám poslední dobou nějak podražil. Pak doporučím to ZIMO; dá se lépe přizpůsobit motorku...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod TheJaro » pát 12 kvě, 2017 10:43 am

Ďakujem za odpovede. Mám len dve mašinky z dekodermi a nie som v tom úplne zabehnuty ešte. Náhodou neviete či v balení je pribalena náprava bez bandáži? Viem že bývala ale niektoré veci sa zmenili a nie som si istý či sa to aj nápravy týkalo
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » pát 12 kvě, 2017 11:24 am

George V. píše:Na nezávislé ovládání koncových stačí dekodér s Plux12 - třeba Lenz Silver Plux12, nebo ZIMO MX623P12. Ten Lenz býval nejlevnější, ale koukám poslední dobou nějak podražil. Pak doporučím to ZIMO; dá se lépe přizpůsobit motorku...


Mám tu dva Lenz Silver Plux12 které v této řadě pojezdů umřely. Po výměně za ZIMO Plux16 bylo po problému. Vzhledem k tomu že rozdíl v ceně je 150,- jsem to dál nezkoumal a osazuji již jen ZIMO.

Nápravy s bandáží už v příbalu nejsou. Lze je dokoupit buď u prodejce nebo od někoho kdo má starší model a nepoužívá je. Mimochodem ty 3135 už jsou jen v pár obchodech. V případě zájmu se mi lze ozvat, měl bych mít ještě nějaký kus skladem, dekodér a bandážovanou nápravu taky ...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod George V. » pát 12 kvě, 2017 11:30 am

A pročpak nám umírají? Provozuji několik Lenz Plux12 v Expert mašinkách od Pika v H0 (vyšší odběr než TT) a jsou v pohodě... Naopak mi jedna mašinka od Pika se závadou na DPS odpravila ZIMO. Lenz přežil.... Jinak cenový rozdíl Plux16 a Plux12 u zimo je 300,-. A ve srovnání s dřívější cenou Lenz skoro 500,-
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod TheJaro » pát 12 kvě, 2017 11:38 am

Toho okuliarnika mám v kosiku aj som písal predajcovi a zatiaľ mám rezervovane dve mašinky a jedného ragulina csd od pika ktorého stihol zlacniet na 99 eur tak som na navazkach ktoré kúpiť.
A za odpovede k dekoderom veľmi pekne ďakujem a rozhodol som sa pre zimo teda
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » pát 12 kvě, 2017 11:44 am

George V. píše:A pročpak nám umírají? Provozuji několik Lenz Plux12 v Expert mašinkách od Pika v H0 (vyšší odběr než TT) a jsou v pohodě... Naopak mi jedna mašinka od Pika se závadou na DPS odpravila ZIMO. Lenz přežil.... Jinak cenový rozdíl Plux16 a Plux12 u zimo je 300,-. A ve srovnání s dřívější cenou Lenz skoro 500,-


Netusim. Vzhledem k tomu ze v tech samych masinach ZIMO funguje bez problemu jsem problemy s Lenz dal neresil.
Plux12 od ZIMO jsem zatim nezkousel, zaregistroval jsem ho az ted. Mozna s pristi objednavkou par na zkousku vezmu.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod TTpepe » pát 12 kvě, 2017 3:30 pm

The Jaro. neviem v ktorom E-shope to kupuješ,či v ZA alebo v BA,ale videl som tých Ragulinov jazdiť v obidvoch obchodoch a jazdia trochu trhane.Takže,ak si potrpíš na precíznu pomalú jazdu,tak si ich radšej chod pozrieť osobne.
TTpepe
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon 22 lis, 2010 10:03 am
Bydliště: Trenčín

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod TTpepe » pát 12 kvě, 2017 3:35 pm

Sorry, nevšimol som s,že Ragulina od PIKA.Ja som videl od ROCA.
TTpepe
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon 22 lis, 2010 10:03 am
Bydliště: Trenčín

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků