Micro-mini-pidi-kolajiska I

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Micro-mini-pidi-kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 lis, 2012 10:31 am

Jistě víte,že jsem se zmiňoval v off-topicu o micro kolejištích (slovenský název jsem ponechal).Co si pod tímto pojmem představit.Jedná se o kolejištích na velmi malých plochách,využívající ty nejmenší poloměry oblouku běžných výrobců,které ale používáme maximálně jen na vlečkách.U HO/R366,TT/R267,N/R192,Z/R145.Témata velmi jednoduchá a skryťáky jak prst.V provozu jen dvouosá hnací vozidla,maximální počet strojů dva kousky,týká se to vagónů bez rozdílu,zda jde o nákladní nebo osobní.Nejedná se o segmentová kolejiště.
Pak mám v záloze mini kolejiště a jiné využití plochy 2,0*1,0m (viz anketa),než jste tradičně zvyklí.Zkusím vám nabídnout na těch micro prostorech pár drobných uzavřených vleček.
Jestli vás též něco napadlo,tak napište.Vše bude potom ve III.díle.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro kolajiska I

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 18 lis, 2012 11:05 am

ahoj měl bych zájem o plánek kolejiště s kamenolomem v TT
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Micro kolajiska I

Příspěvekod MirekTT » ned 18 lis, 2012 11:33 am

Já furt šilhám pro svůj domácí lajout po lesní úzké, ale aby byla mikro a napojitelná na moduly. Mohl by to být takový mikro layout vložitelný do modulovky, nebo funkční samostatné dio.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Micro kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 lis, 2012 11:34 am

Tkadlec Jaroslav píše:ahoj měl bych zájem o plánek kolejiště s kamenolomem v TT


Bavíme se o micro uzavřených kolejištích s námětem drobných vleček,né námětech o železničních vlečkách na větších plochách.Plochu si třeba představit pod 1,6 m čtvereční. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 lis, 2012 11:36 am

MirekTT píše:Já furt šilhám pro svůj domácí lajout po lesní úzké, ale aby byla mikro a napojitelná na moduly. Mohl by to být takový mikro layout vložitelný do modulovky, nebo funkční samostatné dio.

Kluci s vámi je to těžké,jedině potom micro diorama napojitelné nebo vložitelné libovolně kdekoliv na vašich kolejištích. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro kolajiska I

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 18 lis, 2012 12:17 pm

Mne by se libil pristav napojeny na moje kolejiste :) Takhle nejak to bylo mysleno? :wink: :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Micro kolajiska I

Příspěvekod IvanK » ned 18 lis, 2012 1:13 pm

kolejiště typu Otovice zastávka,Měděnec a nebo třeba Ledečko jsou moc fajn.myslím že docela vděčným námětem jsou koncové stanice.na malý prostor se malá stanička vejde,muže tam být menší nakládka dřeva nebo uhelný sklad,popřípadě obilné sklady.k těm prostorum 2x1 metr už by se tam dala dát i malá vlečka,třeba něco jako mjm Litovel.jednoduchá vlečka s vykládkou vápence do sil a stáčírnou phm.
IvanK
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:44 am
Bydliště: Drásov

Re: Micro kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 lis, 2012 1:19 pm

IvanK píše:k těm prostorum 2x1 metr už by se tam dala dát i malá vlečka,třeba něco jako mjm Litovel.jednoduchá vlečka s vykládkou vápence do sil a stáčírnou phm.

Pro tuto plochu 2x1 metr mám rozpracovaný jiný trend než je klasika například Dolní Lhota.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro kolajiska I

Příspěvekod IvanK » ned 18 lis, 2012 2:12 pm

aj ta krajta,hořím nedočkavostí,nějaký náznak by nebyl? :wink:
IvanK
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:44 am
Bydliště: Drásov

Re: Micro kolajiska I

Příspěvekod hank » ned 18 lis, 2012 3:51 pm

Přátelé,
pojem micro-layout vymyslel Carl Arendt z Olympie ve státě Washington, USA. Bohužel zemřel v březnu 2011, ale jeho stránky http://carendt.us/index.html jsou i nadále funkční, i když ne tak často aktualizované jako za jeho života. Na jeho domovské stránce klikněte na scrapbook (http://carendt.us/scrapbook/linkindex/index.html) a najdete výsledek jeho 10leté práce - asi 110 pokračování na dané téma od modelářů z celého světa... ani nemusíte moc umět anglicky. Ale kdybyste potřebovali něco konkrétního přeložit, napište mi.

zdraví
hank
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Micro kolajiska I

Příspěvekod Jarda H. » ned 18 lis, 2012 4:31 pm

hank píše: ..... Carl Arendt z Olympie ve státě Washington, USA ......... Na jeho domovské stránce klikněte na scrapbook (http://carendt.us/scrapbook/linkindex/index.html) a najdete výsledek jeho 10leté práce - asi 110 pokračování na dané téma od modelářů z celého světa.
...


Konečně příspěvek k tématu :lol: prošel jsem jen malou část (najdou se tam i ty přístavy :D ), a myslím, že i když se nejedná o českou železnici, člověk tu může nalézt inspiraci třeba v případě, že mu to finančně nevychází na vlastní vysněné kolejiště a může si "ulevit" stavbou malých segmentů (natrvalo postavených kdesi v bytě) či funkčního diorámatu .... jen se zamyslet a najít vhodnoý podnět !
Takže hanku díky za připomenutí stránek !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Micro kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 lis, 2012 4:49 pm

hank píše:Přátelé,
pojem micro-layout vymyslel Carl Arendt z Olympie ve státě Washington, USA. Bohužel zemřel v březnu 2011, ale jeho stránky http://carendt.us/index.html jsou i nadále funkční, i když ne tak často aktualizované jako za jeho života. Na jeho domovské stránce klikněte na scrapbook (http://carendt.us/scrapbook/linkindex/index.html) a najdete výsledek jeho 10leté práce - asi 110 pokračování na dané téma od modelářů z celého světa...hank

Tyto stránky znám,kolega střelec mě na ně odkazoval.No já mám trošičku představu jinou :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 lis, 2012 4:54 pm

Málem bych zapoměl na tu plochu 2,0*1,0m mám na papíře deset témat.Hmm,teď mám dilema v TT-ečku nebo v N-ku :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro kolajiska I

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 18 lis, 2012 4:58 pm

milan ferdián píše:Málem bych zapoměl na tu plochu 2,0*1,0m mám na papíře deset témat.Hmm,teď mám dilema v TT-ečku nebo v N-ku :?:

5+5 a jeto jaký dilema :wink:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Micro kolajiska I

Příspěvekod Rudolf » ned 18 lis, 2012 4:58 pm

Odkaz na ty stránky Carla Arendta z Olympie jsem sem (ale do jiného tématu) také dával já.

Přidám ještě http://www.wymann.info/ShuntingPuzzles/index.html
a http://www.freewebs.com/model-rail-uk/
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Další

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků