Online katalog modelů

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Online katalog modelů

Příspěvekod MN1458 » čtv 11 říj, 2012 2:09 pm

Zdravím,
za posledních pár dní jsem si navrhl online stránku pro modeláře. Slouží jako soukromý, ale i veřejný katalog modelů, záleží na modeláři.
Primárně to píšu pro svojí potřebu, ale budu rád za jakýkoliv návrh, či zpětnou vazbu.
Hlavní moje otázky jsou co to:
  • dělá špatně
  • nedělá
  • mohlo by dělat
  • nemělo by dělat

Do budoucna mám hlavně v plánu vyladit současný minimální stav, včetně korektního zobrazení napříč prohlížečema (na tom průběžně pracuju). Hned potom, začnu pracovat na kartě modelů. V budoucnu pak bude možnost hodnotit a komentovat zveřejněné modely registrovanými uživateli.

Mám to jako relax po škole, tudíž tempo není nikterak závratné.

Cílem je vytvořit kompaktní, přehledný a pro modeláře funkční katalog jejich modelů, který je vzešlý přímo z jejich potřeb.

Katalog můžete vyzkoušet po snadné registraci na http://katalog.emen.cz.

Prosím, hlašte mi objevené chyby, DÍKY :)
MN1458
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11 říj, 2012 1:30 pm

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod mizl » čtv 11 říj, 2012 5:23 pm

Pro inspiraci si přečti toto vlákno: viewtopic.php?f=26&t=4849&start=120#p94873

Michal

Ps: Ty ikony jsou mi nějaké povědomé viewtopic.php?f=26&t=4849&start=165#p100767

Edit: ještě se zeptám:
Má to být online evidence sbírek jednotlivých registrovaných uživatelů, skrytá pod názvem "Katalog modelů" ? Pokud ano, tak to se v uvedeném odkazu výše také řešilo. Tady : viewtopic.php?f=26&t=4849&start=105#p94113
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod MN1458 » pát 12 říj, 2012 4:00 pm

Uff to vlákno má řádnou délku, určitě se na něj podívám, ale už podle screenů to vypadá dost profi. Rád bych to udělal spíš na úrovni nenaročnýho modeláře. S tím online katalogem je to přesně jako v tom vlákně, možnost zobrazit v budoucnu jen určitý parametry ostatním. A ty budou moct hodnotit a komentovat.... plány mám velký :)

Ad icony: je dřina najít rozumnej setík ikon, kde je lokomotiva i vagon :D a vody internetu jsou malý
MN1458
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11 říj, 2012 1:30 pm

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod mizl » pát 12 říj, 2012 4:17 pm

MN1458 píše:Uff to vlákno má řádnou délku, určitě se na něj podívám, ale už podle screenů to vypadá dost profi. Rád bych to udělal spíš na úrovni nenaročnýho modeláře. S tím online katalogem je to přesně jako v tom vlákně, možnost zobrazit v budoucnu jen určitý parametry ostatním. A ty budou moct hodnotit a komentovat.... plány mám velký :)

Ad icony: je dřina najít rozumnej setík ikon, kde je lokomotiva i vagon :D a vody internetu jsou malý


Já to nemyslel zle. Samozřejmě nejsem autor ikon, Taky jsem je stáhl z netu :-D . Nakonec to dopadlo tak, že mi ikony udělal uživatel tohoto fóra Trainmaniak ( Michal )...

Odkazy jsem ti posla jen pro inspiraci co vše obnáší taková Evidence. Program jsem prodiskutoval s uživateli tohoto fóra. Na základě diskuze vznikl program. Tak by měla být co nejpodrobnější.

Program v současné podobě : viewtopic.php?f=26&t=4849&start=240#p108946

Jinak nejsem profi programátor. Mám to jen jako koníčka a teprv se to učím.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod MN1458 » pát 12 říj, 2012 7:59 pm

Dnes proběhla aktualizace.
Nové je:
- možnost smazání
- možnost editace
- úprava zobrazení (nový záznam se přidává na zvláštní stránce)
- tabulka je nyní kompaktnější
- opraveno dalších pár nalezených chyb

Nyní mám v plánu doopravit a finálně dodělat registraci + přihlášení.

Pokud máte zájem vyzkoušet katalog, tak klidně přidávejte záznamy. Testovací záznamy z databáze průběžně vymazávám.
MN1458
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11 říj, 2012 1:30 pm

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod mizl » pát 12 říj, 2012 8:16 pm

1 - U data přidání do katalogu, bych zrušil čas !!
2 - Ukazatel se při najetí na funkční text, změní ( u mě na PC ) na ručičku. Možná by stálo za úvahu dát plovoucí text co se stane při kliknutí na plovoucí text.
3 - U karty jsem nenašel tlačítko "Zpět" základní na seznam

Jinak mě osobně mrzí, že tu krom mě prozatím nikdo nepřispívá do diskuze. I mě osobně by zajímaly názory čí pohledy jiných uživatelů na tomto fóru. Zda vůbec by byl a nebo je zájem o online evidenci.

Možná trochu out, ale napadla mě možnost zkusit propojit můj program s online katalogem. Tím by dosavadní uživatelé programu, nemuseli vypisovat zadané data o modelu dvakrát. Myšlenka je, že bych to v programu nechal na uživateli, zda by chtěl umístit určitá data do katalogu. Je otázkou zda by jsme program s katalogem dokázali sladit a s autorem a zda by autor souhlasil.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod MN1458 » pát 12 říj, 2012 9:00 pm

Díky za postřehy, zapracoval jsem je. To propojení je hodně zajímavá myšlenka, ale myslím si, že technicky to bude nad naše schopnosti, i kdyby byla vůle :)
MN1458
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11 říj, 2012 1:30 pm

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod male zvire » sob 13 říj, 2012 10:51 am

Online katalog jsem jeste nezkousel - jaksi neni cas... :(
Pred nejakou dobou jsem nad databazi modelu taky uvazoval, technologicky to neni nic sloziteho - vcetne propojeni s destkopovym programem.
Nakonec jsem to ale vzdal protoze cesti zeleznicni modelari modernim technologiim evidentne moc nefandi a zabit desitky hodin praci na necem co potom skoro nikdo nevyuzije mi prijde lehce kontraproduktivni.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod mizl » sob 13 říj, 2012 10:55 am

male zvire píše:Online katalog jsem jeste nezkousel - jaksi neni cas... :(
Pred nejakou dobou jsem nad databazi modelu taky uvazoval, technologicky to neni nic sloziteho - vcetne propojeni s destkopovym programem.
Nakonec jsem to ale vzdal protoze cesti zeleznicni modelari modernim technologiim evidentne moc nefandi a zabit desitky hodin praci na necem co potom skoro nikdo nevyuzije mi prijde lehce kontraproduktivni.


Tak nějak s tebou souhlasím. Ale jak jsem již napsal v jedné diskuzi podobného tématu : musíš být "cvok" jako já a tady kolega ... :roll:

Michal

Ps:
Jen pro informaci :
První verzi programu Evidence železničních modelů si z mého "Ulož to" stáhlo za rok 109 lidí...
Od uveřejnění nové verze programu si jí stáhlo zatím 32 lidí ...
Proto si udělejte obrázek sami, jak bude moc často používán katalog.
I když, to jsem asi špatně napsal. Je rozdíl používání a zadávání. S tím zadáváním to bude problematické, jelikož jsem zaznamenal k takovému způsobu negativní reakce.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod Myšpulín » sob 13 říj, 2012 6:01 pm

mizl píše:... Jinak mě osobně mrzí, že tu krom mě prozatím nikdo nepřispívá do diskuze. ...

Pokud myslíš toto vlákno, pak mě on line databáze nezajímá. Stejně tak cloudy apod. Jinak jsem si Tvůj program stáhl a lehce vyzkoušel a myslím, že až přijde čas, začnu jej používat.

Nechci tímto ale nijak odrazovat od práce MN1458, jen prostě nejsem příznivcem toho, abych se na různých místech registroval a někam cpal, co vlastně vlastním. Již plno lidí tady z fóra zjistí, kde bydlím. Ještě abych jim naspsal, co mám. A myslím, že takto uvažují i další.

Co by mohlo být užitečné, kdybyste spojili síly a um a dokončíli nějakou verzi se všemi funkcemi, ale lokální.

Toť můj názor.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod MN1458 » sob 13 říj, 2012 6:59 pm

Ač online databáze, je možné u modelů nastavit, zda je veřejný nebo ne. Naopak já v tom vidím výhodu, že není potřeba nic hlídat lokálně v počítači, stačí si pamatovat svůj e-mail použitý při registraci. Stejně je pro mě výhodou, že nemusím stahovat aktualizace ... atd, ale souhlasím s tím, že ne každý je příznivcem onlinů.
MN1458
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11 říj, 2012 1:30 pm

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod Jirka_US » ned 14 říj, 2012 5:59 am

Pár poznámek k databázi sbírky/katalogu modelů. Jako hlavní parameter/kriterium považuji to, že data, která tam pracně zadám si budu moci přečíst i po 20 letech a nebudu zavislý na tvůrci programu. Proto by taková databáze měla umožňovat export dat ve formátu TXT, CSV, DBF, MDB atd.
Pokud se týká on-line databáze, tak je otázkou jaká je životnost takového projektu.Tedy opět nebudu pracně zadávat někam data, kde mně po několika letech někdo řekne. nezlob se ale už nato nemám čas atd. popř. provozovatel serveru bude chtít "výpalné" typu buď zaplatíš nebo tvá data smažu. (hovořím z vlastní zkušenosti). Hlavně si nejsem jistý pro koho on-line databáze je určena. Pro člověka, který má ca.100 modelů a méně nebo spíše pro sběratele, kteří mají stovky modelů a více a evidence pro ně nabývá na významu. V takovém případě by to musel být hodně naivní sběratel, který uloží svá data na server, jehož zabezpečení se blíží téměř nule (heslo a email je jen špatný žert než reálné zabezpečení) ať už po technické nebo právní stránce.
Nyní něco pozitivního. Myslím, že by stálo zato vytvořit obecnou databázi modelů (on-line), kde si odkliknu modely, které vlastním, nebou jsem si zakoupil, a příslušná data si vyexportuji kam chci.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod peTTr » ned 14 říj, 2012 8:11 am

Jirka_US píše:V takovém případě by to musel být hodně naivní sběratel, který uloží svá data na server, jehož zabezpečení se blíží téměř nule (heslo a email je jen špatný žert než reálné zabezpečení) ať už po technické nebo právní stránce.


Tak trochu paranoia :) Ta uložená data mají cenu pro jejich vlastníka, ale že by to zajímalo někoho z venku a aby to navíc kradl? No asi nějaký zloděj, že by šel podle té databáze na lup. Ale v takovém případě by do té databáze chtělo doplnit i přesnou adresu se sbírkou modelů. typ zabezpečení, dobu přítomnosti a další cenné údaje :D
peTTr (TT, analog, III/IV)
Plánuji a připravuji RONOV v TT
peTTr
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29 srp, 2012 1:15 pm
Bydliště: Praha 1

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod male zvire » ned 14 říj, 2012 2:13 pm

Jirka_US píše:...provozovatel serveru bude chtít "výpalné" typu buď zaplatíš nebo tvá data smažu. (hovořím z vlastní zkušenosti)...
...jehož zabezpečení se blíží téměř nule (heslo a email je jen špatný žert než reálné zabezpečení) ať už po technické nebo právní stránce...

:lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Tahle diskuze krásným příkladem toho, že 2/3 lidí co sem přispěli vůbec nemají tušení o čem mluví... :?


A adminům se omlouvám za blábol mimo téma...
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod Jirka_US » ned 14 říj, 2012 2:46 pm

Myslím, že by tedy bylo vhodné, aby jste svůj příspevěk smazal pokud se domníváte, že tématu nerozumíte a nemáte źadné argumenty.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Další

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník