listnaté stromky

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: listnaté stromky

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 24 črc, 2012 10:05 am

:wink: spíš sem to sbíral skoro po odkvětu
Přílohy
P1050758.JPG
P1050757.JPG
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: listnaté stromky

Příspěvekod NnODemon » ned 12 srp, 2012 2:36 pm

Tak jsem si taky vyzkoušel listnáča :).Použil jsem techniku toaletákem obalený měděný drát.Stříknutí surfaceru,potom bílou barvou a domalování černou Vallejo.Listový je Naturex od Poláka a zafixování lakem.Nejhorší je ten čas,který jsem u toho strávil,je to milionová bříza :D .Napadaj mě ještě nějaká vylepšení,ale na první stromek....za mě spokojenost :) .
Přílohy
IMG_0743pro forum.jpg
IMG_0739pro forum.jpg
Uživatelský avatar
NnODemon
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 24 dub, 2011 7:55 pm
Bydliště: Vysočina

Re: listnaté stromky

Příspěvekod TomBart » pon 01 říj, 2012 6:20 am

Nevím, jestli to dát sem.
Jako soliterní strom něco co se tu ukazuje třeba od Norberta
Ale jako masu lesa bych asi nejvíce doporučil merlík. Kostru z merlíka a zbytek si každý už dodělá doma. Nabarveno, posypáno zlehka statikou a pak listím. Největší problém vidím v úspěsném vypěstování merlíku. Úroda se podařila jen jednomu kolegovi, ostatním to pochcípalo.

Do lesa jsem jen použil pár jehličnanů od Tomáše Onderky z Nymburka. Je to ale jen pro rozbití jednolitosti listnáčů, i když jen listnatých lesů je u nás hodně. Zkusil jsem to takhle...
Přílohy
P9290551.jpg
P9290543.jpg
P9290542.jpg
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: listnaté stromky

Příspěvekod TomBart » pon 01 říj, 2012 6:21 am

.. a druhá část
Přílohy
P9290556.jpg
P9290555.jpg
P9290554.jpg
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: listnaté stromky

Příspěvekod Houmr » pon 01 říj, 2012 6:40 am

Tomáši opět to je parádička, snad si jednou najdu chvilku a budu se moci u tebe zastavit, máš pravdu, masu stromů je asi nejjednodušší udělat takto a hlavně je to taky o pěnězích a čase. Protože si nedovedu představit patlat se s každým stromkem zvlášť.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod greenery » pon 01 říj, 2012 9:15 am

.... no vypadá to úchvatně. Předpokládám, že to je z nějaké divoké kytky, nebo je to merlík?
Neměl bys fotku (bez listí) - co to je, nebo třeba i postup výroby? :oops:
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: listnaté stromky

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 01 říj, 2012 9:15 am

masa stromů je super no mě letos se urodilo asi tak 3 krat množství co je v noch krabici a to sem sel poprvé
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: listnaté stromky

Příspěvekod TomBart » pon 01 říj, 2012 9:29 am

Houmr píše:Tomáši opět to je parádička, snad si jednou najdu chvilku a budu se moci u tebe zastavit, máš pravdu, masu stromů je asi nejjednodušší udělat takto a hlavně je to taky o pěnězích a čase. Protože si nedovedu představit patlat se s každým stromkem zvlášť.


Teď jsem se na to zvlášť zaměřil a tyhle stromy jsou stejnak složené z takových koštat, že samostatně by vypadali strašně. Navíc když fotím skutečnou železnici nebo na to tak čumím, tak stejnak nevnímám jednotlivé stromy, ale celou masu a působí jen jako kulisa. Nejsou poznat ani jednotlivé lístečky, vetvičky, kmeny, .....

greenery píše:.... no vypadá to úchvatně. Předpokládám, že to je z nějaké divoké kytky, nebo je to merlík?
Neměl bys fotku (bez listí) - co to je, nebo třeba i postup výroby? :oops:


Je to skutečně ten merlík, nic jiného. Ten les na kopci na druhé straně nad tunelem je z košťat co zde ukazoval Tkadlec Jarda nahoře, ale merlík má mnohem lepší strukturu. Ten kopec příště předělám. Fotky bohužel tady nemám, jedině doma, když si vzpomenu:o)
Postup je: merlík namočen do tmavé barvy, potom posypáno přes hrubé síto nějakou zelenou statikou, myslím 6 mm, stříknuto rozprašovačem s ředěným lepidlem a zasypáno listím. Použil jsem na to asi 4 odstíny od poláka a ještě něco od Nocha.
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: listnaté stromky

Příspěvekod greenery » pon 01 říj, 2012 9:45 am

dík........... no teď jsem si konečně přečetl komentář nad obrázky . Omlouvám se za nejapné dotazy, nebo to tam předtím nebylo .
Byl jsem tak zaujatej fotkami, že jsem si textu nevšiml.
.... na jehličnany je expert pán s nickem N-modellbahner - tady na naléhání modelářů ukázal svůj postup http://www.stummiforum.de/viewtopic.php ... 75#p859973
Je to asi nejlepší co jsem kdy kolem jehličnanů viděl - navíc N-ko.
......ještě k té statické trávě --- foliáže určitě špatné nejsou, ale myslím že za použití statiky a citu se dosáhne nejlepších výsledků, tvůj model to jen potvrzuje.
Naposledy upravil greenery dne pon 01 říj, 2012 2:00 pm, celkově upraveno 1
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: listnaté stromky

Příspěvekod mizl » pon 01 říj, 2012 1:43 pm

greenery píše:... tady na naléhání modelářů ukázal svůj postup http://www.stummiforum.de/viewtopic.php?f=51&t=50628&start=275#p859973
Je to asi nejlepší co jsem kdy kolem jehličnanů viděl ...


Ahoj

Mohl by jsi prosím vložit odkaz znovu ?? pravděpodobně se stala nějaká chybka při vložení, tím pádem je nefunkční.

Díky Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod greenery » pon 01 říj, 2012 2:01 pm

... je to opraveno
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: listnaté stromky

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 01 říj, 2012 4:35 pm

Houmr píše:Tomáši opět to je parádička, snad si jednou najdu chvilku a budu se moci u tebe zastavit, máš pravdu, masu stromů je asi nejjednodušší udělat takto a hlavně je to taky o pěnězích a čase. Protože si nedovedu představit patlat se s každým stromkem zvlášť.


Honzo já se u toho docela vyblbnul,byl to fajn relax :D
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/#277.jpg
Na druhou stranu bych zase nedal úpravy na mašinách co děláš Ty. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: listnaté stromky

Příspěvekod TomBart » stř 03 říj, 2012 12:50 pm

miroslav lengyel píše:
Houmr píše:Tomáši opět to je parádička, snad si jednou najdu chvilku a budu se moci u tebe zastavit, máš pravdu, masu stromů je asi nejjednodušší udělat takto a hlavně je to taky o pěnězích a čase. Protože si nedovedu představit patlat se s každým stromkem zvlášť.


Honzo já se u toho docela vyblbnul,byl to fajn relax :D
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/#277.jpg
Na druhou stranu bych zase nedal úpravy na mašinách co děláš Ty. :wink:



ty stromky vypadají ale moc hezky. jen bych použil tmavší odstín. Takhle není moc kontrast mezi trávou a stromy a ty by podle mne měli být o hodně tmavší.
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: listnaté stromky

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 03 říj, 2012 5:13 pm

Ony ty fotky nejsou nic moc,ve skutečnosti to vypadá mnohem lépe. :D Taky záleží,kam se zrovna koukneš.Já použil několik druhů fóliáží jak na listnáče,tak na jehličnany.Mám tam smrky evropské,stříbrné,modříny atd.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: listnaté stromky

Příspěvekod Tomáš » čtv 04 říj, 2012 7:02 am

Důležitá informace je,že to je z Merlíku. :lol: Mě se urodil tak na jeden malej stromek :evil:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků