listnaté stromky

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: listnaté stromky

Příspěvekod norbert » pon 21 kvě, 2012 10:05 pm

....vkládám pro inspiraci další fota.....stromy určené pro architekta na projekt Střelecký ostrov
Přílohy
arch3.JPG
arch3.JPG
arch1.JPG
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod talien » úte 22 kvě, 2012 8:23 am

norbert píše:Něco málo z včerejší tvorby ....zakázka ve velikosti O pro jednoho modeláře z Rakouska.....
listí použito z koření oregana a bazalky


To musely být docela voňavé stromky :-)
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: listnaté stromky

Příspěvekod Irudzi » úte 22 kvě, 2012 1:30 pm

Norberte fakt pěkná práce klobouk dolů :!:
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: listnaté stromky

Příspěvekod norbert » sob 26 kvě, 2012 8:53 pm

Stromky voní docela silně....škoda, že nezbyl čas na snímek celkového pohledu.
Fotil jsem je, ale na snímku veškeré prostorové vidění splynulo v jednu brokolici, ve skutečnosti jsou překrásné.
Už se těším na kolejiště...snad naň zůstane čas :lol:
PS: ruprechtovo kolejiště
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod maayaa » ned 27 kvě, 2012 10:20 pm

docela bych se bál že mi to koření zežloutne a udělá podzim.Ale jinak skvělá práce
TTe moduly,TT,polní dráhy
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod norbert » pon 28 kvě, 2012 3:59 am

Zežloutnout může to ano, ale předem jsem jej stříknul zelenou barvou, takže věřím tomu že barva ve spreji je stálá?! :lol:
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod mnitka » pon 04 čer, 2012 2:14 pm

Nabízím Vám snad jednoduchý návod jak se doptracovat k obstojnému výsledku.

http://www.mnitka.com/chlape-zasadil-jsi-uz-svuj-strom/
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: listnaté stromky

Příspěvekod jafobe » stř 06 čer, 2012 9:30 am

mnitka píše:Nabízím Vám snad jednoduchý návod jak se dopracovat k obstojnému výsledku.

pěkný návod,a nejen ten na stromečky, ale hlavně nádherné výsledky ;-) máme co dohánět
to já se se stromečkama s... o hodně víc :oops: o hodně víc drátků a slabších, o trochu víc nervů, ale možná některé by se dali použít i nahaté (bez listí) třeba při ztvárnění zimního období
briza.jpg
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: listnaté stromky

Příspěvekod mnitka » čtv 07 čer, 2012 7:05 pm

...ale hlavně nádherné výsledky máme co dohánět

Děkuji, ale já to všechno okoukal od jinejch :wink: . Taky trénink dělá svý...

Samozdřejmě, také jsem v začátcích pletl kostry stromů z odizolovaných kabelů a prodlužovaček. Jenže takto detailni skelet stromu se mi pod listím nebo foliáží ztratil. Nedostupnost vhodného drátu o průměru tak 0,3 nebo 0,4 mm za rozumnou cenu mi byl taky překážkou. Proto energii směřuju raději jinam.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: listnaté stromky

Příspěvekod jafobe » pon 11 čer, 2012 10:57 pm

tak je důležitější jak působí stromeček celkově, a to bych řekl ve vašem případě že hodně věrohodně ;) to jestli to je z deseti nebo padesáti drátků už tolik lidí studovat nebude, tak proč to dělat složitě když to jde jednoduše
kde se dají najít i vhodné drátky? viz nápověda
strom.jpg
strom.jpg (45.13 KiB) Zobrazeno 8403 krát

jen v dnešní době spínaných zdrojů je nedostatek drátků v trafech, ale tak dá se hledat třeba i v motorech (jen tam bývají dost často zalité v laku)
to já to taky vesměs odkoukávám, jen tréning trochu víc zanedbávám :oops:
a hlavně jsem to dělal z toho co bylo doma po ruce, přeci jen to bylo hlavně jako inspirace a motivace pro 15 letého synovce, tak aby se nemohl vymlouvat že to nejde udělat na kolenou a skoro zadarmo i t toho co by třeba jinak vyhodil a vhodná foliáž mezi tím nebyla, takže se to muselo nahradit více větvemi
ale zkoušel jsem i jiné vymoženosti, třeba starý skoro dutý torzo stromu
kmen.jpg

taky jen drátky, místy sletované cínem, dárkově balené v toaleťáku s herkulesem a přebarvené, ošidit a zárověň zjednodušit na výrobu by to šlo snad jen nějakou modelovací hmotou
taky je v plánu to zkusit, i jiné věci, jinak se jedníá o modelovací polymerovou hmotu od firmy fimo či jiné (je více výrobců v podstatě podobné hmoty) v základním stavu je to tvarovatelné skoro jako modelína, ale pak se to dá vypálit asi na 100-130 stupňů do trouby a tím se to vytvrdí (teda až po vychladnutí to vytvrdne)
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: listnaté stromky

Příspěvekod norbert » pon 25 čer, 2012 8:55 pm

norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod Radek » sob 30 čer, 2012 7:20 pm

Tak to je mazec! Ty kmeny jsou úžasné :shock:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: listnaté stromky

Příspěvekod jafobe » sob 14 črc, 2012 3:16 pm

jak jsem slíbil tak už se dostalo na pokus s modelovací hmotou FIMO, zkusil jsem jakousi obdobu torza stromu viz v mém příspěvku výše
kmeny FIMO.jpg
kmeny FIMO.jpg (30.07 KiB) Zobrazeno 7973 krát

prozatimní zkušenosti s modelovací hmotou FIMO jsou asi takovéto:
- z toho co jsem zdrojů vystudoval a vyzkoušel, tak modelovací hmota FIMO je něco trochu podobného jako známý modurit, takže se dá pro vytvrzení nejen upéci v troubě i uvařit ve vodě (viz tento knem), vytvrzené je to až po vychladnutí
- vyrábí se ve vícero barevných odstínech, takže už základ výrobku se dá udělat v požadované barvě, a jednotlivé barvy se dají mezi sebou míchat, takže se dá namíchat podstatě jakákoli (já to dělal v bílé aby se líp projevilo jak to zvládne barvení)
- když se hmota rozpracuje v ruce je celkem měká takže se sice dobře tvaruje ale může hůře držet požadovaný tvar, pokud se dá vychladit tak zase trochu ztuhne
- dá se použít jakési kopyto nebo forma pokud by mělo být víc věcí stejných (třeba kdyby se dělali kmeny k nějaké pile nebo opěrné zdi které by se dali tvarovat u do oblouku), ale občas se může na některé materiály trochu lepit, ale třeba na mikrotenový sáček se moc nechytá, pokud s ním není v kontaktu delší dobu
- možná by se dala použít i silikonová forma pokud by se modelovací hnota dobře rozpracovala aby byla dostatečně měkká, nezkoušel jsem ani nevím jak je pevná protože žádnou nemám, takže to je zatím neověřená úvaha bet záruky :!:
- na větší ploše se dají dělat i detaily, ale problém je třeba u tohoto kmenu se slabšími kořeny či větvičkami, hůře se modelují a dají se pak snadno zdeformují nebo se mohou urazit při manipulaci, hlavně před vytvrzením
-dá se na hmotu lepit herkulesem (u tohoto kmenu drobení pro zdrsnění kůry)
- barvit se hmota se dá akrylovými barvami, ale patrně nebude problém ani s olejovými asi by se dalo i temperami ale nezkoušel jsem
- po vytvzzení se dá dobře brousit, tudíž patrně i vrtat, pro případné dorovnání a úpravy

taky přemýšlím jestli to spíš mezařadit do téma "Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat"
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: listnaté stromky

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 23 črc, 2012 6:11 pm

ahoj tak jsem zkusil stronky ze svízele povázka a docela jsou pěkný takový jiný tvary než z merlíku zítra sem hodím fotky rostliny rostou v příkopech atd.. vypadá takto http://rostliny.nikde.cz/rostliny-evrop ... el-povazka natrhal jsem to v květu už skoro odkvetlém stavu usušil .No uvidíte sami zítra
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: listnaté stromky

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 24 črc, 2012 10:02 am

tak jak jsem slíbil fotky zde
Přílohy
P1050757.JPG
P1050754.JPG
P1050753.JPG
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků