Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - názory

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - názory

Příspěvekod krakora » stř 06 úno, 2008 11:23 am

Tento týden jsem narazil na dvě zajímavé novinky
Jedna od Tillga a druhá od Modellbahnfaktur Sebnitz
Zacinam setrit :D
http://www.ukazto.com/?id=2577122&klic= ... &overall=1
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 06 úno, 2008 1:08 pm

no ta cena toho hektora je síla. za tu budu mít tu E103 od kuehna
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Dusan » stř 06 úno, 2008 2:23 pm

vlastimil vašíček píše:no ta cena toho hektora je síla. za tu budu mít tu E103 od kuehna

3.500,-Kč se ti zdá hodně ??? Já myslím, že to není zas tak nejhorší, pokud jde o nový model.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 06 úno, 2008 2:33 pm

no nevím. šroťák se mi zas tak moc nelíbí. ale když kuknu za kolik to prodávají rádoby maloseriový výrobci tak asi cena odpovídá. nevím. české mašiny už nedělám ani nekupuju.
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Re: novinky

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 úno, 2008 4:05 pm

krakora píše:Tento týden jsem narazil na dvě zajímavé novinky
Jedna od Tillga a druhá od Modellbahnfaktur Sebnitz
Zacinam setrit :D
http://www.ukazto.com/?id=2577122&klic= ... &overall=1


Nechci Ti kazit radost ,ale tyto lokomotivy byly v provozu u nás jen do roku 1947 a to v počtu 6 ks. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: novinky

Příspěvekod krakora » stř 06 úno, 2008 9:02 pm

milan ferdián píše:
krakora píše:Tento týden jsem narazil na dvě zajímavé novinky
Jedna od Tillga a druhá od Modellbahnfaktur Sebnitz
Zacinam setrit :D
http://www.ukazto.com/?id=2577122&klic= ... &overall=1


Nechci Ti kazit radost ,ale tyto lokomotivy byly v provozu u nás jen do roku 1947 a to v počtu 6 ks. :wink:


To že u nás v provozu spiš nebyly než byly vím a taky pravděpodobně není na žádné fotce (alespoň nevím že by fotku někdo měl nebo aspoň jí viděl) takže s popisem si Tillig taky asi nemusel dělat moc starostí.

Zajímalo by mně jestli někdo má zkušenost s výrobcem toho hektora, jestli to bude za ty peníze k něčemu.

Doufám že se majitel toho stroje podělí o první dojmy (jestli si ho teda někdo koupí) mně se nechce kupovat zajíce v pytli.
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Hektor

Příspěvekod holomek » čtv 07 úno, 2008 6:41 am

Modellbahnfaktur Sebnitz = "mladý Tillig", tj. výrobcem je Tillig, odhaduji, že bude mít vlastnosti jako V100. Cena o cca 15 EUR vyšší než V100, to mi nepřijde tak hrozný, je to nový model, tak ho hned nedají zalevno, Bohužel.
holomek
 

Příspěvekod dan » čtv 07 úno, 2008 8:53 am

Cena za hektora mi přijde velice příznivá pokud totiž koupíte hektora starého v dobrém stavu za cca 1000 + za 500 lepty na jeho zdokonalení, 600 za pětipól mashimu a cca 500 za barvy (k tomu nepočítám cenu stříkací pistole) no a ještě tak 50 hodin práce a výsledek stejně co se týká jízdních vlastností nebude tak dobrý jako u nové loko neb ze staré prostě novou neuděláš :D
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Sandy » čtv 07 úno, 2008 2:30 pm

dan píše:Cena za hektora mi přijde velice příznivá pokud totiž koupíte hektora starého v dobrém stavu za cca 1000 + za 500 lepty na jeho zdokonalení, 600 za pětipól mashimu a cca 500 za barvy (k tomu nepočítám cenu stříkací pistole) no a ještě tak 50 hodin práce a výsledek stejně co se týká jízdních vlastností nebude tak dobrý jako u nové loko neb ze staré prostě novou neuděláš :D

Dane, jsem asi "mimo misku" :(
Co to je" 500 za barvy". :?: To vyjde nastříkání jedné loko na 500.- :shock:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod juroH0 » čtv 07 úno, 2008 2:53 pm

Sandy píše:
dan píše:Cena za hektora mi přijde velice příznivá pokud totiž koupíte hektora starého v dobrém stavu za cca 1000 + za 500 lepty na jeho zdokonalení, 600 za pětipól mashimu a cca 500 za barvy (k tomu nepočítám cenu stříkací pistole) no a ještě tak 50 hodin práce a výsledek stejně co se týká jízdních vlastností nebude tak dobrý jako u nové loko neb ze staré prostě novou neuděláš :D

Dane, jsem asi "mimo misku" :(
Co to je" 500 za barvy". :?: To vyjde nastříkání jedné loko na 500.- :shock:


myslim ze tam je zaratany aj surfacer (nwm ako sa tomu presne nadava)
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Dan

Příspěvekod dan » čtv 07 úno, 2008 3:15 pm

No je v tom započítán spray základový tmel ten stojí cca 250,- na hektora potřebuješ 4 odstíny barev + matný a lesklý lak za 1 ks 39 dále maskovací pásku za 80,-
Celkem tedy 564,-, Barvy nespotřebuješ celé ale pro někoho kdo nějaké nemá je tato investice nevyhnutelná
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Re: Dan

Příspěvekod Sandy » čtv 07 úno, 2008 4:59 pm

dan píše:No je v tom započítán spray základový tmel ten stojí cca 250,- na hektora potřebuješ 4 odstíny barev + matný a lesklý lak za 1 ks 39 dále maskovací pásku za 80,-
Celkem tedy 564,-, Barvy nespotřebuješ celé ale pro někoho kdo nějaké nemá je tato investice nevyhnutelná

No, děkuju pěkně. To zůstanu u autosprejů. :oops: :lol:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Dan

Příspěvekod Jarda H. » čtv 07 úno, 2008 5:20 pm

Sandy píše:
dan píše:No je v tom započítán spray základový tmel ten stojí cca 250,- na hektora potřebuješ 4 odstíny barev + matný a lesklý lak za 1 ks 39 dále maskovací pásku za 80,-
Celkem tedy 564,-, Barvy nespotřebuješ celé ale pro někoho kdo nějaké nemá je tato investice nevyhnutelná

No, děkuju pěkně. To zůstanu u autosprejů. :oops: :lol:



To : Sandy

Nemám stříkací pistol a zvažuji přestříkat lokomotivu V100 na naší verzi ČSD pomocí autospreje (bude-li vhodný odstín :? :!: ), takže mám k tobě dotaz ! Jak se ti pracuje s autosprejem, jak moc je to náchylné třeba na nastříkání nerovnoměrné vrstvy barvy, na tvorbu kapiček barvy ?!, apod., zkrátka praktické zkušenosti :?:

Díky :D :D za informace :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Dan

Příspěvekod Sandy » čtv 07 úno, 2008 10:35 pm

Jarda H. píše:
Sandy píše:
dan píše:No je v tom započítán spray základový tmel ten stojí cca 250,- na hektora potřebuješ 4 odstíny barev + matný a lesklý lak za 1 ks 39 dále maskovací pásku za 80,-
Celkem tedy 564,-, Barvy nespotřebuješ celé ale pro někoho kdo nějaké nemá je tato investice nevyhnutelná

No, děkuju pěkně. To zůstanu u autosprejů. :oops: :lol:



To : Sandy

Nemám stříkací pistol a zvažuji přestříkat lokomotivu V100 na naší verzi ČSD pomocí autospreje (bude-li vhodný odstín :? :!: ), takže mám k tobě dotaz ! Jak se ti pracuje s autosprejem, jak moc je to náchylné třeba na nastříkání nerovnoměrné vrstvy barvy, na tvorbu kapiček barvy ?!, apod., zkrátka praktické zkušenosti :?:

Díky :D :D za informace :!:

Autosprej chce jediné : dostatek trpělivosti :!:
Stříkat tři , čtyři vrstvy z dostatečné vzdálenosti ( tak 20 - 30 cm), abys to " neulil".
Jednotlivé vrstvy stříkám s odstupem dvanácti hodin.
Místo Surfaceru používám šedou základní barvu.
Začínal jsem s červenohnědou "plnící", ale ta mi vytvářela " ostrůvky".
Nevím proč.
Poslední vrstvou je akrylový polomatný lak.
Nevýhodou je, že neseženeš potřebný odstín. Já jsem si teď na přestavbu Utz podle " parostroje" nechal namíchal barvu a pak jsem si ji dal naplnit do spreje. Za cca 800.- jsem nastříkal asi 10 vozů a ještě mi něco zbývá.
Až si osahám " ukazto", tak sem pověsím pár fotek. :lol:
Jedna ukázka je tady http://magazin.modely.biz/view.php?cisl ... 2007050003
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Otto Černý » pát 08 úno, 2008 5:24 pm

dan píše:Cena za hektora mi přijde velice příznivá pokud totiž koupíte hektora starého v dobrém stavu za cca 1000 + za 500 lepty na jeho zdokonalení, 600 za pětipól mashimu a cca 500 za barvy (k tomu nepočítám cenu stříkací pistole) no a ještě tak 50 hodin práce a výsledek stejně co se týká jízdních vlastností nebude tak dobrý jako u nové loko neb ze staré prostě novou neuděláš :D


Ta cenová kalkulace se ti Dane moc nepovedla.
Lepty stojí 170,- , ochoz 110,- . Mini leptík od Detailu 30 kč. (Já osobně jsem si ochoz nekoupil, nelíbí se mi).
Starý Hektor se dá v pohodě koupit i za méně (já za ty své dva dal po cca 800 kč včetně poštovného).
No a barvy, surf, páska atd. nelze připočíst takto, vždyť vystačí na pěkných pár modelů.

Ale jinak souhlasím, že pokud bude na trhu tovární model, vyplatí se jít spíš do něj, než se trápit s přestavbou starého modelu BTTB.
Otto Černý
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 16 kvě, 2007 6:47 am
Bydliště: Litoměřice

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků