Modulová stanice Krumvíř

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Modulová stanice Krumvíř

Příspěvekod airwar » pon 07 kvě, 2012 3:06 pm

Lubomír píše:No jo. To chce taky číst pracně psané texty na stránkách, nejen prohlížet obrázky.


:D
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Krumvíř

Příspěvekod airwar » úte 08 kvě, 2012 7:09 am

milan ferdián píše:Pěkně jsi plánek připravil. Menší dotaz, ten bazén napravo tam bude též ? :mrgreen:


Jsem rád že si toho někdo všimnul a umí to ocenit, ano bazén stejně jak točna by měl být součástí každého jen trochu kvalitního kolejiště... :D

Ale vážně, důvod proč tam ten bazén byl, je ten že na google, odkud mapa byla a kde se dají nejvíce zvětšovat, prostě v mapě byl a já ho nevymazal, teď už tam není. Koukal jsem i na letecké mapy z let 2006, 2003 a 1953 a dá se říct, že stanice Krumvíř a nejbližší okolí vypadá pořád stejně (jen stihla zchátrat), takže tvůrce může stanici zasadit do libovolného období od roku 1950 do současnosti.

PS: díky Milane za opravy hrubek a překlepů, nemusí všichni vědět, jaký jsem negramot.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Krumvíř

Příspěvekod milan ferdián » úte 08 kvě, 2012 9:16 am

Ještě jeden dotaz,proč v názvosloví obce je Rovinský Dvůr a stanice se jmenuje Krumvíř,když ta leží o hodně dále?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modulová stanice Krumvíř

Příspěvekod airwar » úte 08 kvě, 2012 7:53 pm

milan ferdián píše:Ještě jeden dotaz,proč v názvosloví obce je Rovinský Dvůr a stanice se jmenuje Krumvíř,když ta leží o hodně dále?


Tak podle mapy mě příjde že stanice Krumvíř leží na samém okraji obce Krumvíř. Rovinský Dvůr se mě pak dle mapy jeví jako nějaké usedlost (asi dříve nějaký větší grunt neboli statek) cca. 350 metrů od stanice a od obce Krumvíř.

Což o to ten Krumvíř je celkem logickej, ale třeba žs. Uhřice se dříve jmenovala žs. Nasedlovice a i dnes jsou Nasedlovice blíž než právě obec Uhřice.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Krumvíř

Příspěvekod MirekTT » úte 08 kvě, 2012 8:03 pm

A nejen to, blíž než Uhřice jsou i Žarošice.

Jinak jak jsi Milane přišel na ten Rovinský dvůr, to je jen statek před Krumvířem.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Modulová stanice Krumvíř

Příspěvekod milan ferdián » úte 08 kvě, 2012 8:29 pm

MirekTT píše:A nejen to, blíž než Uhřice jsou i Žarošice.

Jinak jak jsi Milane přišel na ten Rovinský dvůr, to je jen statek před Krumvířem.


Přímo na kontaminacích.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod jv66 » pát 22 lis, 2013 7:29 pm

saman55 píše:
acer20 píše: Uplný začátečník nejsem Chodím do KMŽ Brno kde právě stanici Násedlovice(Uhřice u Kyjova) staví už mají položené koleje a já pomáhám se stavěním této stanice takže asi bych jí doma znovu nestavěl.

Zdravím,
nebyl by nějaký kontakt na někoho kdo pro tuto stanici dával dohromady podklady.Stavím ji v H0 a každé poznání a konfrontace s tím co mám já by se hodila. V jakém jste roce ztvárnění stanice.Je to trochu mimo tuto mísu, ale nedalo mi to nezeptat se.Dík a ještě jednou se omlouvám

Hlasim se. Jv66@email.cz. Mas-li zajem, ozvi se.
KMŽ Brno; TT+HO Modulovka
jv66
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 16 bře, 2008 12:08 pm
Bydliště: Brno

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod jv66 » pát 22 lis, 2013 7:32 pm

acer20 píše:Já vím že Krumvíř má pěknou staniční budovu mi ho máme na TT-čkové modulovce v KMŽ Brno já sem nad Krumvířem uvažoval je to docela pěkná malá stanice ale malá mi ji máme dle skutečné délky kolejí v KMŽ a s osobákem sem ti tam vlezou jen tři malé vagony k nástupišti víc ne ale hodně mě zaujali ty Dubňany, kvůli tomu jak si říkal kvůli zajímavé nákladní dopravě a taky by se v té stanici dobře manipulovalo je to pěkná stanice a jestli jsem dobře počítal tak by v měřítku TT od 1 vyhýbky po poslední vyhýbku to vychází 2,5 metru a to jsem mi na můj prostor vleze. Akorát sem moc nepochopil tu vlečku která je tam zaznačená čárkovaně a tečkovaně co to znamená ?
Dík za odpověď

Dane, krumvir je zastavka s nakladistem a ne stanice! To uz by jsi mohl vedet...
KMŽ Brno; TT+HO Modulovka
jv66
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 16 bře, 2008 12:08 pm
Bydliště: Brno

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod jv66 » pát 22 lis, 2013 7:35 pm

acer20 píše:Já si myslím že stejně začnu Krumvířem to bude asi nejlepší volba a navíc sem se podílel na jeho stavbě v KMŽ takže už spoustu věcí vím. Sice je to trochu předčasně ale chtěl bych se zeptat jestli nevíte jestli se dá někde sehnat stavebnice nebo už složená staniční budova Krumvíře já totiž neumím stavět staniční budovy kocoura z leptu postavím ale s papírem mi to prostě nejde zkoušel jsem v KMž Brno stavět staniční budovu na Uhřice u Kyjova a ani se neptejte jak to dopadlo. Takže prosím nevíte kde by se dala sehnat Staniční Budova Krumvíře ?
Díky za odpověď
PS: asi si teď všichni myslíte že jsem lempl.

Dane podklady k budove samosebou mam, kdyz jsem ji stavel- dokonce jsem byl i uvnitr i na pude- bydli tam pani s veelikym psem... A namalovat v Cadu a vyrezat na laseru v klubu to prece neni tak slozite. Rozhodne jednodussí nez kocour v leptu.
KMŽ Brno; TT+HO Modulovka
jv66
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 16 bře, 2008 12:08 pm
Bydliště: Brno

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod airwar » sob 23 lis, 2013 10:11 pm

jv66 píše:Dane, krumvir je zastavka s nakladistem a ne stanice! To uz by jsi mohl vedet...


To není tak úplně pravda, Krumvíř byla v době výstaby stanice, Krumvíř-dvůr pak nákladiště. Stanice Krumvíř se stala zastávkou z nákladištěm k prvnímu lednu 1927. Mimochodem, v roce 1937 podobnou proměnou prošla i stanice Ždánice, i ta byla v tu dobu změněna na zastávku s nákladištěm. Ta se pochopitelně později opět stala plnohodnotnou stanicí.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Krumvíř

Příspěvekod freekey » ned 13 bře, 2016 6:12 pm

Jak dopadl tenhle projekt?
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 369
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků