Moduly MirekTT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod TTvočko » pon 16 dub, 2012 9:40 pm

jaká by měla být délka toho svorníku?
Konec parního provozu
Digitál
www.ModulyBrno.cz
TTvočko
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned 08 led, 2012 7:51 am
Bydliště: Třebíč -Ptáčov

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod male zvire » pon 16 dub, 2012 10:25 pm

Tak v tom případě jsem nepochopil co to vlastně chceš. Nejdřív je to bazmek na stažení trubičky a najednou ti stačí valeček se dvěma šroubky...

(rejp)Kdyby jsi to přehazovaní řešil elektrikou tak tyhle problémy nemáš :)
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod vobabaz » úte 17 dub, 2012 5:20 am

MirekTT píše:Jelikož plánuju nějaká drobná vylepšení mého mechanického ovládání výhybek, o kterých jsem tady na fóru už mluvil, sháním takovýhle bazmek.

Co tohle? http://www.gme.cz/kabelove-prichytky-na ... -p656-030/
Uživatelský avatar
vobabaz
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon 19 kvě, 2008 8:25 pm
Bydliště: Střední Čechy

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » úte 17 dub, 2012 6:34 am

Vylepšuju již tak dost dokonalé :wink:
Kluci neblbněte, hadicová spona, pokud se má hodně dotáhnout, tak ten předlisovaný hřebínek na jejím pásku se vždy strhne, a když ne on, tak ten šroubek, nebo povolí jeho přítlačný plíšek k tomu pásku.
Váleček se dvěma šroubky už by možná stačil, ale táhl by jen jednou polovinou svého vnitřního průměru, ta druhá by byla volná a táhly by jen ty dva šroubky, ale u těch hrozí zaboření do hliníku a časem by to mohlo povolit.
Pokud by se našel svorník dle mého nákresu, stačila by jeho délka do centimetru.

Svrtávání dírek přes hřídel pro závlačku je nejslabší místo celého systému. Je náročné na přesnost, protože jinak na sebe protější čudlíky nebudou vidět a stačí opravdu malinko, aby tomu tak bylo. Vůle pro případné doladění nesmí být žádná.
Tohle všechno by ten svorník eliminoval, ale chci ho najít jako finální produkt, aby systém byl dostupný i těm, co pracují v ložnici, nebo v kuchyni.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod TTvočko » úte 17 dub, 2012 7:30 am

Zeptám se souseda kovodělce, zdo by to šlo vyrobit u něj na mašinách a dám vědět.
Konec parního provozu
Digitál
www.ModulyBrno.cz
TTvočko
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned 08 led, 2012 7:51 am
Bydliště: Třebíč -Ptáčov

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » úte 17 dub, 2012 9:55 am

Teoreticky by svorník nemusel mít kruhový průměr, mohlo by se to vyrobit ze čtyřhranu, vrtnout do něj středem 6,2mm otvor, podélně naříznout a potom bokem udělt díru na čtyřku šroubek, před zářezem 4,5mm, za zářezem M4.
Třeba takhle:
.
svorník.jpg
svorník.jpg (17.58 KiB) Zobrazeno 6163 krát


To už ale vylučuje běžnou dostupnost. Pak je na každém jednotlivci, zdali a jak vyřeší rozpojitelnost čudlu a hřídele na té jedné straně.

Pokud by se tedy zadávala výroba svorníku, kluci z klubu už mně nabádali, zdali by se oplatilo objednat větší množství všech potřebných komponent na sklad a nabízet je jako sadu pro mechanické přestavování výměn v éšopech. Bolestivým místem jsou totiž i dodací lhůty nejen čudlů, ale v poslední době i těch přepínačů. To může případného zájemce o tento jednoduchý a mimořádně levný systém odradit, což je celkem škoda. Je totiž docela možné, že je momentální nedostupnost komponent na českém trhu způsobena zvýšeným zájmem mezi modeláři, a to nejen mezi těmi, kteří se k tomu otevřeně přiznali. Nejen kvůli tomu bych rád systém dotáhl k dokonalosti. Nedostatek čudlů bych ještě pochopil, ale že už i ty přepínače?

TTvočko - dík za nabídku, zkus zatím poptat jen cenu, pravděpodobně bych uživil tak 50ks i pro lidi, o kterých vím, že to chtějí použít.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » úte 17 dub, 2012 11:36 am

O tomhle provedení spony už by se přemýšlet dalo, ale zase ten průměr sakra (fakt mezi to nechci nic vkládat, byl by to bastl)
A navíc pěkňoučká cena :P http://hadicove-spony.cz/?p=productsMor ... INI-SM9-W1
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Barťas » úte 17 dub, 2012 12:51 pm

Barťas
 
Příspěvky: 43
Registrován: pát 04 led, 2008 6:49 pm
Bydliště: Praha

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Myšpulín » úte 17 dub, 2012 4:40 pm

Muselo by se to otestovat, ale já bych se hadicové spony bál. A k tomu nápadu Mirka. Co to rozříznout komplet na dvě poloviny a šroubky použít dva? To se blíží tomu kabelovému zajištění, o kterém píšu u Vojtase. A potěšující zpráva, knoflíky dorazily v požadovaném množství.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Barťas » stř 18 dub, 2012 7:18 pm

Tak mi to nedalo a chodil jsem dneska po garáží a koumal, co by šlo použít :-D
Objevil jsem na páce brzdy jízdního kola takovou přeřízlou kontramatku, ale musel by si do ní nějak dodělat ten stahovací šroubek.
Dělá se to se závitem M7, což by mohlo vyhovovat tvému požadavku na průměr vnitřní díry 6mm a na svém neznačkovém kole to mám z nějaké slitiny hliníku či čeho - prostě měkčí materiál, šlo by to tedy poměrně snadnou vypilovat, provrtat a udělat závit, nebo jen šroubek skrz na matku .....
viz např: http://www.cyklovybava.cz/product/sroub-staveci-k-pace:1923/, http://www.sport-sky.cz/produkt/sroub-staveci-k-brzd-pace-fe, http://www.cyklomania.cz/imgs/products/AlhongZ/183175_main_large.jpg, http://www.nakole.cz/images/clanky/aa/l/885-rafkove-brzdy-13.jpg
Barťas
 
Příspěvky: 43
Registrován: pát 04 led, 2008 6:49 pm
Bydliště: Praha

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » stř 18 dub, 2012 7:30 pm

Myšpulín: ano, dvě půlky by použít šly

Barťas: Pochopil jsem princip, který jsi chtěl nastínit, tedy že utahováním matky by se sevřel dutý šroub. To na ty kola je naříznuté kvůli tomu, aby se to nemuselo na lanko navlékat. Díky zářezům se to dá montovat na instalované lanko.

Kluci dík za nápady a podporu. Možná bych měl upřesnit, že to s těmi závlačkami není nijak špatné řešení, to vymačkávání se jen nabízí jako možné opotřebení a děje se mi to jen u jednoho čudlu, kde bylo nutno bovden instalovat hodně nevýhodně a jde to ztuha. Ale bát se nijak nemusíte. Nicméně vyřešený svorník by odboural vrtání, které je celkem náročné. Ale funguje to i tak.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Barťas » stř 18 dub, 2012 7:35 pm

Ne, myslel jsem to tak, že použiješ jen tu přefiklou matku, ale z hrany si do ní budeš muset provrtat dírku na stahovací šroubek, viz tvůj nákres nebo zde: http://bartas.ford.sweb.cz/mirektt.jpg
Barťas
 
Příspěvky: 43
Registrován: pát 04 led, 2008 6:49 pm
Bydliště: Praha

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » stř 18 dub, 2012 7:46 pm

Aha, no asi by to šlo, ale musel by to být tenký šroubek a to by se asi minulo účinkem. Chtělo by to minimálně M3, lépe M4, což by chtělo sílu stěny tak 6mm, aby to vydrželo tah závitu. A závit by možná byl lepší i s menším stoupáním.

Uvidím, vyzkouším tu hadicovou sponu typ W1 a dám vědět, zdali to funguje, či nikoliv.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod Luděk » čtv 19 dub, 2012 5:46 am

A nešlo by Mirku použít lanovou svorku? http://www.sroubky.cz/eshop/produkt-142 ... a-zb-65mm/
Uživatelský avatar
Luděk
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 09 pro, 2011 5:29 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly MirekTT

Příspěvekod MirekTT » čtv 19 dub, 2012 6:24 am

I lanovou svorku by použít šlo. Dokonce ji tuším už někdo navrhoval. Jistojistě by fungovala a kdo bude chtít, ji použít může, stejně jako najít i jiné celkové řešení toho rozpojovacího místa. Je to hlavně cenově velmi zajímavé a dostupné řešení a zařadím ho jako další možnou variantu.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků