Modulová stanice Krumvíř

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Modulová stanice Krumvíř

Příspěvekod acer20 » pát 13 dub, 2012 6:09 pm

Zdar hoši mám v plánu stavět modulovou stanici Nedvědice. Prosím o zhodnocení návrhu, napsání chyb a až toto zhodnotíte mám potom jiné otázky přes elektriku,krajinu a budovy. Okraje modulu jsou křivé Wintrack mi to tak udělal a nevím co s tím .
Dík
Přílohy
j.jpg
j.jpg (43.52 KiB) Zobrazeno 9907 krát
acer20
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 20 lis, 2010 2:57 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod milan ferdián » pát 13 dub, 2012 6:38 pm

Modelová velikost,poloměry staničních kolejí,chybí ti skladiště s rampou,výhybkové spojení mezi kolejemi 2 a 4 bylo před skladištěm,prostudovat historické materiály. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 13 dub, 2012 6:42 pm

I kdyby to bylo N-ko, přijdou mi poloměry ve stanici dosti malé...o větších velikostech ani nemluvě. Opravdu by bylo dobré neprve doplnit chybějící údaje, jak psal Milan...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod radekkrupka » pát 13 dub, 2012 8:52 pm

No, ať je měřítko jakékoli, řekl bych že typ Zababov to nebude. Mimo ostré poloměry (zejména to esíčko za zhlavím) bych řekl, že ani čela stanice nebudou typová. Spíš bych tipl, že kolega prostě plánuje modul sám pro sebe? S tímhle byste ho asi vyhodili :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod milan ferdián » sob 14 dub, 2012 6:37 am

radekkrupka píše:No, ať je měřítko jakékoli, řekl bych že typ Zababov to nebude. Mimo ostré poloměry (zejména to esíčko za zhlavím) bych řekl, že ani čela stanice nebudou typová. Spíš bych tipl, že kolega prostě plánuje modul sám pro sebe? S tímhle byste ho asi vyhodili :)


Takto má napsat,že půjde o domácí modulové kolejiště.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod acer20 » sob 14 dub, 2012 10:36 am

Modelová velikost to bude TT poloměry nevím, ale když mi napíšete jak se to dá v Wintracku zjistit tak vám to napíšu. Chtěl bych to mít s Zababovem ale to esíčko tam musím mít protože za tím je další mimostaniční modul a tlačí mě tam zeď, za tím je třicítkovy modul a ja se z kolejí potřebuju dostat na střed a to bez toho esíčka nejde nebo jde muže být kolej někde jinde než na středu modulu ? To vyhýbkové propojení mezí kolejí 2 a 4 tam bylo v epoše ČSD ? Protože tuto stanici bych chtěl modelovat v epoše ČSD. Dík za odpověď
acer20
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 20 lis, 2010 2:57 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod milan ferdián » sob 14 dub, 2012 11:32 am

Především si zjisti podmínky v sekci TT-Zababov.Jsou tam uvedené dané podmínky.Nedvědice musíš přepracovat,jestli máš zájem jezdit se stanici na setkání.Kdyby jsi stavěl stanici dle sebe,tak dle mne jsou to vyhozené peníze a čas.Kdyby byly sneseny výhybky a i zbourane skladiště,to nevím.Časově,ale vyhovuje.
Já ti teď nepomůžu,protože mám fofry.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod airwar » sob 14 dub, 2012 3:45 pm

Myslím, že v prvním kole by jsi si měl říct co od svého projektu očekáváš, pokud si chceš jen hrát, tak je tvůj námět OK a pokud se domníváš, že na to máš finančně a časově, tak směle do toho.

Pokud chceš modelařit, tak to zruš a začni znovu. Především se snaž maximálně seznámit se stanicí a terénem kolem a opravdu modeluj. Předpokládám, že tohle znáš http://www.mapy.cz/#x=16.335976&y=49.454286&z=16&l=15? Skutečný tvar stanice vypadá přece jenom trochu jinak než tvůj výtvor. Pokud už chceš stavět skutečnou stanici a chceš s ní jezdit na srazy, snaž se ji postavit co nejvíce podle skutečnosti. Tvůj počin mě hodně připomíná ten paskvil co postavil v H0 Radek Wimmer ve svém království. Nemyslím že je nutné opakovat stejné chyby.

Rozhodně tě nechci odrazovat, ale když stavíš skutečnou stanici a cítíš se být modelářem, mělo by to na tvé práci být znát. Kolik stanic za život postavíš? Jednu možná dvě, tudíž ti radím dát si s tím tu práci a udělat to pořádně. Nehledě na to že Nedvědice je nádherná stanice a pořádné ztvárnění by si zasloužila.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod radim262 » sob 14 dub, 2012 4:34 pm

pane airwar.ukažte vy co jste postavil,když tak pomlouváte pana R.W.z modelového království
radim262
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon 09 led, 2012 3:47 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod milan ferdián » sob 14 dub, 2012 5:43 pm

airwar píše: Tvůj počin mě hodně připomíná ten paskvil co postavil v H0 Radek Wimmer ve svém království. Nemyslím že je nutné opakovat stejné chyby.


Stanice Nedvědice je projektovaná a postavena správně,dle možností,kteří tvůrci měli k dispozici.
Přílohy
Nedvědice.jpg
Nedvědice.jpg (15.03 KiB) Zobrazeno 9651 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod airwar » sob 14 dub, 2012 8:01 pm

radim262 píše:pane airwar.ukažte vy co jste postavil,když tak pomlouváte pana R.W.z modelového království


Například poměrně slušně rodinný dům když Vás to tak zajímá...http://www.tomashora.cz/2008_11_26_vyst ... u-komplet/

Ale Vážně, já pana R.W. nepomlouvám, prostě jen konstatuji fakt že ta stanice je pokud jde o tvar zhlaví karikatura a dispozice terénu vůbec neodpovídá realitě. Stanice v Nedvědicích se v reálu obtáčí kolem kopce s tím že na straně staniční budovy a obslužných ploch terén klesá a na opačné stoupá, R.W. to má přesně naopak.

milan ferdián píše:
airwar píše: Tvůj počin mě hodně připomíná ten paskvil co postavil v H0 Radek Wimmer ve svém království. Nemyslím že je nutné opakovat stejné chyby.


Stanice Nedvědice je projektovaná a postavena správně,dle možností,kteří tvůrci měli k dispozici.


Otázka je co znamená je postavena správně? Ano má čtyři koleje a je v oblouku, někomu toto stačí. Mě ne, protože tvar kolejí připomíná skutečnou stanici jen vzdáleně a terén kolem je v úplném rozporu s realitou.

Bohužel máme v obci Doubravník chatu a ve stanici Nedvědice jsem strávil přííliš mnoho času abych se s takovýmto modelovým provedením stanice spokojil.

PS: a všimněte si, že o hradu Pernštejn tyčícím se přímo nad stanicí taktně mlčím... :mrgreen:
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod airwar » ned 15 dub, 2012 4:44 am

milan ferdián píše:Tomáši,ty víš sám nejlíp,že celé postavené kolejiště je kompromis.Je tam zcela spousty traťových úseků a krajinných prvků umístěno jinak než je reál.Co se týče acera,nejdříve ať dobře zpracuje celý projekt stanice i s okolím.Když jsem tam byl,stanice se mi též velmi líbila,akorát jsem stále nevěděl co mi v té stanici schází.Až na starých fotografiích jsem zjistil,že skladiště je pryč i to výhybkové spojení.

Myslíš,že nazvat něco paskvilem,ikdyž bylo třeba použit kompromis,je dobré?Jak potom dle tebe hodnotíš kolejiště v Království železnice se srovnáním žďárským? Milan


Milan mě odpověděl v soukjromé zprávě, já odpovím tady aby to nezaniklo.

V zásadě k Radku Wimmerovi asi toto. Je to skvělej borec, obdivuji jeho energii a organizační schopnosti a pokud jde o jeho železnične modelářské schopnosti žadím ho v ČR k tomu skoro nejlepšímu co je. Co mě u něj mrzí že většinu skvělých věcí skazí tím že to trochu přežene. Jeho první kolejiště byl vlakodrom, což se dá odpustit protože to bylo řešení velice oblbené v době jeho zniku, to kolijiště je na svou dobu zporacováno ohromně ale přesto i tam se Radek nevyvaroval jistých excesů, třeba ta nešťastná točna...

Tzv. Brněnské a Pražské Království železnic bych vůbec nehodnotil, to jsou z prominutím lunaparky a nikoli modelová kolejiště, počin Radka Wimmera je předčívá jednoznačně o několik tříd. Radek šel cestou toho zachytit na poměrně slušném prostoru krajinu kolem ždáru včetně několika klíčových dominant a to se mu myslím povedlo velice dobře a pro 99% návštěvníků je jeho kolejiště opravdu vrcholem a něco si z jeho prohlídky odnesou.

To jedno procento jsou podobní magoři jako já co požadují onu modelářskou věrnost a my odejdeme z prohlídky jeho kolejiště v rozpacích (podobné rozpaky měla většina kluků z našeho brněnského modulového klubu takže se uklidňuji že nejsem sám takto postižený).

Píšeš že Nedvědice jsou komromis, ano jsou, problém je že zrovna u Nedvědic je každý kompromis poměrně do očí bijící, Nedvědice jsou svým tvarem a způsobem zasazení do reálné krajiny velice specifická stanice, a tudíž si myslím že když na jejich slušné ztvárnění nebyl prostor, neměl je Radek ztvárňovat vůbec a vybrat si nějakou pokud jde o okolní terén a tvar zhlaví jednodušší stanici, na které by ten kompromis nebyl tak znát.

A závěrem pokud jde o Acera20, je to mladej 16 letej kluk a má ještě všechno před sebou, modelaří v KŽM Brno, a kolegy Tomáš Cádrik s ním už nějakou dobu komunikuje. Také jsem mu odpověděl na jeho email a nabídnul pomoc, bude li mít zájem určitě mu s klukama v Brně pomůžeme a třeba se nám podaří jeho projekt někam popostrčit.

PS: žs Nedvědice je pro mě spolu s žs Moravské Bránice srdeční záležitostí, takže mě rve srdce když jsem viděl jak se s ní popasoval R.W. Ten jeho projekt je super, velkolepej a velice dobře zpracovanej, ale zrovna ta část na kterou jsem se nejvíc těšil dopadla tak jak dopadla, což mě mrzelo.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod milan ferdián » ned 15 dub, 2012 6:23 am

V tom případě nechápu,proč stavíš stanici Kobylí ? Měl jsi jedinečnou šanci vybudovat svoji reálnou představu stanici Nedvědice ?! Jestli acer je jak náš Vojtas,tak nevím.Má před sebou děvčata,školu a jiné zájmy :mrgreen: :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod radekkrupka » ned 15 dub, 2012 7:57 am

Chlapi, neřešme tady modelové království, ale acerovu stanici...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Modulová stanice Nedvědice

Příspěvekod milan ferdián » ned 15 dub, 2012 9:13 am

radekkrupka píše:Chlapi, neřešme tady modelové království, ale acerovu stanici...


To byl jen vedlejší produkt diskuse :mrgreen: .No zde fakt záleží jak se k celému projektu postaví acer,protože vyvstává otázka,zda si nevzal na své bedra příliš velké sousto,když se rozhodl prezentovat stanici na setkáních.I když kluci slíbili kýženou pomoc.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Další

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků