Plan kolajiska V

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod milan ferdián » pon 02 dub, 2012 11:51 am

MirekTT píše:Mně spíše zaujala tahle věta:
milan ferdián píše:Symbolicky i prakticky bude vše ukončeno vydáním II.dílu "Segmentové kolejiště".

To je jako šmitec? Už nebudeš kreslit Milane?


Uvidíme,kvůli kreslení,jsem spoustu věci odsunul a ty se hlásí o své slovo.Vše ukáže čas.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod MirekTT » pon 02 dub, 2012 12:06 pm

Pochopitelné to samozřejmě je. I tak obdivuju, kolik tomu věnuješ.
Je fakt, že se podle tebe zatím staví docela málo kolejišť, to pro tebe asi je demotivující.
Můj názor však je, že před tebou tady bylo velmi málo kvalitních plánů. Uvědom si, že jsme museli vše nejprve vstřebat, naučit se vnímat realitu přenesenou do modelu. Dá se říct, že éra opravdového modelového "kolejišťství" v těchto zeměpisných šířkách přišla až s tebou.
Podle mně to chce čas, aby to lidi nasáli a uvědomili si poměr mezi tím, co chtějí a jak to má vypadat. Myslím, že podkladů pro vše je teď až až a časem se toho rozjede víc. Takže tvoji přestávku naprosto chápu.

Mně třeba hodně berou tvoje kousky metr na metr. Pořád mě to hlodá. Možná časem, až domodulím vše plánované, si jen tak pro radost něco s tvé kuchařky uvařím :wink:

Každopádně odkaz tvé práce je velmi významný a jsem přesvědčen, že bude ovlivňovat ještě hodně generací.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod czhunter » pon 02 dub, 2012 1:30 pm

Já myslím že nevadí, že se podle těch plánků zatím nic nestaví.
Ty budou mezi modeláři kolovat ještě v příštích desítkách let a určitě se časem ke každému kolejišti najde někdo, kdo ho zrealizuje, nebo se alespoň inspiruje.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod milan ferdián » pon 02 dub, 2012 1:54 pm

czhunter píše:Já myslím že nevadí, že se podle těch plánků zatím nic nestaví.


No jo,je tu jen menší drobnost.90% plánků bylo zpracováno dle přání zdejších modelářů.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod Beda » pon 02 dub, 2012 2:10 pm

Já si nemyslím, ze se nic nestaví, spíše ta zpětná vazba od modelářů není tak rychlá jak rychle ty plánky vznikají,
ostatně stavba kolejistě je dlouhodobá věc, a řada věcí se časem objednatelům v životě mění.
Těch inspirací je spousta, ale autor se o nich často nedozví. To je úděl kreativních činností,
architekti apod....
Ta pauza bude určitě přínosná, a umožní změnu. To dobře znám.
Ať múza načerpá nové nápady.....
N, DCC, NANOX V 3.6, DIGI CZ: Gen LI 101, FBO, Vratná smyčka CZ-030,
ROCRAIL na RaspberryPi...
Beda
 
Příspěvky: 144
Registrován: úte 22 lis, 2011 5:12 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod milan ferdián » pon 02 dub, 2012 3:05 pm

Beda píše:Já si nemyslím, ze se nic nestaví, spíše ta zpětná vazba od modelářů není tak rychlá jak rychle ty plánky vznikají,
ostatně stavba kolejistě je dlouhodobá věc, a řada věcí se časem objednatelům v životě mění.
Těch inspirací je spousta, ale autor se o nich často nedozví. To je úděl kreativních činností,
architekti apod....
Ta pauza bude určitě přínosná, a umožní změnu. To dobře znám.
Ať múza načerpá nové nápady.....


Asi máš pravdu,pár nadšenců tu je a těm držím palce... :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kapmor a 7 návštevníků