BR 57 Roco

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

BR 57 Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 07 bře, 2012 7:51 am

Zdravím kolegové,pokud někdo vlastníte tento stroj a potkaly vás podobné problémy,tak tady pár foteček.
Byl jsem obdarován tímto strojem a nějakou dobu bylo vše bez problémů.Hodiny si nezapisuji,takže se mě neptejte kdy,ale mašina začala tak nějak divně poškubávat a vyluzovat divné zvuky.Možná to dělala i dříve a já si toho nevšiml až teď,jak se tu poslední dobou objevují různé problémy se škubajícími mašinami.
Takže klasika,vyčištění kontaktů,motoru atd. a výsledek nula.Když už jsem měl tendr rozebraný,mimochodem je to očistec,tak jsem rozebral i spodní část a hned jsem viděl kde je problém.Podvozek je kovový odlitek a převodovka rovněž,ale pokud se dvě věci neslícují a pak se zakryjí deklem,tak to zkrátka fungovat nemůže.Bočnice převodovky nebyly rovné a převodovka tak nedosedala řádně do rámu,čímž byly jednak vůle mezi ozubenými koly a jednak docházelo k pnutí,když se dekl dotáhl.Ze začátku se to tolik neprojevovalo díky kýblu vazelíny,ale posléze se to projevilo v plné nahotě.Převodovku jsem rozebral,abych při broušení nezasvinil převody a zbrousil tak,aby převodovka pěkně seděla celou plochou v rámu.Poté vše očistil,namazal a mašinka jezdí jak z partesu.Vše je snad jasné z fotek v odkazech.

Zde je vidět ten problém,levá část je v pohodě pravá vyčnívá nad hranu.
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/#foto_003.jpg
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/#foto_002.jpg
tady už se brousí
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/#foto_001.jpg
a zde už je vše OK
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/#foto_004.jpg¨
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/#foto_005.jpg
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 57 Roco

Příspěvekod Rudolf » stř 07 bře, 2012 10:14 am

Výroba v Číně se holt nějak projevit musí :-)
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: BR 57 Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 07 bře, 2012 12:39 pm

Nevím,všechno je možné. :D Dostal jsem ji před 2 lety,nějaou dobu čekala na dekodér a já nějaký velký jezdec nejsem. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 57 Roco

Příspěvekod radeksindy » stř 07 bře, 2012 5:09 pm

A je to nová verze nebo stará? Stará se vyráběla od konce 80.let do roku 2000. Od roku 2009 je model s inovovaným pohonem (motor s oboustrannným vývodem), ten se možná v Číně vyrábí, ale ty předchozí určitě ne.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: BR 57 Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 07 bře, 2012 5:47 pm

radeksindy píše:A je to nová verze nebo stará? Stará se vyráběla od konce 80.let do roku 2000. Od roku 2009 je model s inovovaným pohonem (motor s oboustrannným vývodem), ten se možná v Číně vyrábí, ale ty předchozí určitě ne.


Je to nová verze,jak píšeš s inovovaným pohonem. :D Koupil jsem ji,či lépe řečeno mi ji koupila přítelkyně k padesátinám,když jsme byli na výletě v Pirně a byla za sonderpreis. :lol: Je to ještě navíc K.P.E.V. protože mi bylo řečeno,že mám páry jen černé,tak ať je nějaká změna. :mrgreen: No,nebýt to dar,tak bych s ní šlehnul brzo o zem,ale takhle to musím nějak přežít.Zkrátka Roco schrot made in EU už nebrat,zlatý Fleish made in Germany. :lol: :lol: :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 57 Roco

Příspěvekod radeksindy » stř 07 bře, 2012 8:14 pm

Nojo, nadšený fanoušek Fleischmannu. :D Mám doma lokomotivy BRAWA, ROCO, Fleischmann, Liliput, TRIX atd., většinou I.epocha a Fleischmann rozhodně není lepší než ROCO, TRIX nebo BRAWA. Sice mu modelů v posledních letech konečně došlo, že koncepce pohonu musí změnit, ale po modelové stránce se ostatní hnuli kupředu více (rozhodně BRAWA i ROCO). TRIX u některých věcí hodně "zmärklinovatěl', bohužel.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: BR 57 Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 07 bře, 2012 8:36 pm

No nadšený fanda Fleischmanna jsem z jednoduchého důvodu.3 x Roco-víceméně nějaký problém,1x Trix-totální průser,6x Fleischmann -žádný problém. :D A to,že má FLM v některých strojích ještě obří motory s rozvodem hodinového strojku mně nevadí,zvlášť když je tišší a spolehlivější v provozu než inovovaný pohon od Roca.Mluvím samozřejmě o funkčnosti modelu,protože co je mi platná perfektní kopie,když se po kolejích nepohybuje jak má,vypadne při sebemeší příležitosti a upadne z ní každou chvíli nějaké prkotina,kterou registruji pouze na fotkách pořízených v režimu makro. :lol:
Samozřejmě nikomu nebráním v tom,aby sbíral modely do vitríny,ale já mám mašiny na ježdění a v tom je FLM nummer 1 a Roco schelcht,jak říkala paní v Sebnitz. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 57 Roco

Příspěvekod Netáhlo » stř 07 bře, 2012 9:26 pm

miroslav lengyel píše:No nadšený fanda Fleischmanna jsem z jednoduchého důvodu.3 x Roco-víceméně nějaký problém,1x Trix-totální průser,6x Fleischmann -žádný problém. :D A to,že má FLM v některých strojích ještě obří motory s rozvodem hodinového strojku mně nevadí,zvlášť když je tišší a spolehlivější v provozu než inovovaný pohon od Roca.Mluvím samozřejmě o funkčnosti modelu,protože co je mi platná perfektní kopie,když se po kolejích nepohybuje jak má,vypadne při sebemeší příležitosti a upadne z ní každou chvíli nějaké prkotina,kterou registruji pouze na fotkách pořízených v režimu makro. :lol:
Samozřejmě nikomu nebráním v tom,aby sbíral modely do vitríny,ale já mám mašiny na ježdění a v tom je FLM nummer 1 a Roco schelcht,jak říkala paní v Sebnitz. :mrgreen:


Svatá pravda!!! Mám doma od FL jen jednu parní lokomotivu a to je prostě po provozní stránce TOP. Rokácké šly všechny pěkně z domu, protože co se jízdních vlastností týče, tak té od FL nesahaly ani po kotníky. A já chci jezdit, takže mě lépe udělané detaily na těch rokáckých nijak neoslovily.
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: BR 57 Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 08 bře, 2012 5:27 am

Netáhlo píše:
miroslav lengyel píše:No nadšený fanda Fleischmanna jsem z jednoduchého důvodu.3 x Roco-víceméně nějaký problém,1x Trix-totální průser,6x Fleischmann -žádný problém. :D A to,že má FLM v některých strojích ještě obří motory s rozvodem hodinového strojku mně nevadí,zvlášť když je tišší a spolehlivější v provozu než inovovaný pohon od Roca.Mluvím samozřejmě o funkčnosti modelu,protože co je mi platná perfektní kopie,když se po kolejích nepohybuje jak má,vypadne při sebemeší příležitosti a upadne z ní každou chvíli nějaké prkotina,kterou registruji pouze na fotkách pořízených v režimu makro. :lol:
Samozřejmě nikomu nebráním v tom,aby sbíral modely do vitríny,ale já mám mašiny na ježdění a v tom je FLM nummer 1 a Roco schelcht,jak říkala paní v Sebnitz. :mrgreen:


Svatá pravda!!! Mám doma od FL jen jednu parní lokomotivu a to je prostě po provozní stránce TOP. Rokácké šly všechny pěkně z domu, protože co se jízdních vlastností týče, tak té od FL nesahaly ani po kotníky. A já chci jezdit, takže mě lépe udělané detaily na těch rokáckých nijak neoslovily.


Tak to jsem rád,že se najde aspoň jedna spřízněná duše. :D Už dlouho se chystám,abych udělal pár fotek a nějaký komentář na téma pohon lokomotiv,ale jednak jsem od přírody líný a foťák,který vlastním není nic moc a zrcadlovka na kinofilm je mi zase v tomhle případě k ničemu. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 57 Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 09 bře, 2012 10:19 am

Tak jsem se pokusil vytvořit jakýsi elaborát o pohonech lokomotiv,které vlastním. :D Zatím tedy prvních pět,pak se uvidí. :lol:
http://lengy.rajce.idnes.cz/Pohony_parnich_lokomotiv/
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 57 Roco

Příspěvekod aklman » pát 09 bře, 2012 12:17 pm

Jsou 3 verze puvodne pruskyho tendru 3' T16,5 pro BR 57 od Roca:
1. Pohon vsech 3 naprav bez DCC (plna kola s jenom naznacenyma loukotema)
2. Pohon 2 krajnich naprav bez DCC (lepsi jizdni vlastnosti)
3. Pohon 2 krajnich naprav s DCC (stejne jizdni vlastnosti)
vsechny verze jsou evolucni, maji spolecne dily, resp dily s nepatrne upravenych forem. Maji spolecne: pohon bez setrvacniku, bez KKK, oskliva kola spatneho prumeru - vse odpovida 80. letum
Naposledy upravil aklman dne pát 09 bře, 2012 5:06 pm, celkově upraveno 2
aklman
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 03 pro, 2009 11:14 am

Re: BR 57 Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 09 bře, 2012 3:52 pm

aklman píše:Jsou 3 verze puvodne pruskyho tendru 3''T16 pro BR 57 od Roca:
1. Pohon vsech 3 naprav bez DCC (plna kola s jenom naznacenyma lokotema)
2. Pohon 2 krajnich naprav bez DCC (lepsi jizdni vlastnosti)
3. Pohon 2 krajnich naprav s DCC (stejne jizdni vlastnosti)
vsechny verze jsou evolucni, maji spolecne dily, resp dily s nepatrne upravenych forem. Maji spolecne: pohon bez setrvacniku, bez KKK, oskliva kola spatneho prumeru - vse odpovida 80. letum


No já mám tenhle stroj: http://www.roco.cc/fileadmin/downloads/ ... /62222.pdf

Že to nemá setrvačník mi až tak nevadí, v DCC je to tak nějak jedno,kola nejsou téměř vidět,takže to mě taky netrápí.Co mě ale opravdu rozpálilo do běla je ta odfláknutá převodovka,to jsem opravdu nečekal.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 57 Roco

Příspěvekod alf » sob 10 bře, 2012 11:36 am

Ad. Miroslav L. parádní příspěvek..jasně a stručně vše podstatné popsáno.Já naštěstí v digi nejedu,57Roco mám tři kusy,jednu jako 534.1z modernější série,dvě další jsou mírně jeté,ale pohon zatím nijak neharaší..Tahle debata mě ale asi přinutí mrknout se jim na kolečka :) jen decentně,když to funguje..Zajímavý je poznatek o skladování,naštěstí mám vše nastojato..a to moje nejstarší stroje od Pika pamatují mazání olejem na šicí stroje :lol:
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Re: BR 57 Roco

Příspěvekod Netáhlo » sob 10 bře, 2012 9:13 pm

Co se týče toho skladování, tak jsem vysledoval u své 455.2 od FL (hodinový strojek), že je v krabičce umístěna tak, že motor je nad převody, takže zatečení oleje do motoru nehrozí. Leda že bych krabičku otočil vzhůru nohama, anebo dal plastovou vložku s mašinou naopak, ale pokud ji mám v krabičce, tak, jak byla od výroby, t.j. čumákem směrem doleva, tak může ležet i naležato :wink:
Je vidět, že u Fleischmannů nejsou žádní blbci a myslí na všechno :mrgreen:
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: BR 57 Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 11 bře, 2012 7:21 am

Netáhlo píše:Co se týče toho skladování, tak jsem vysledoval u své 455.2 od FL (hodinový strojek), že je v krabičce umístěna tak, že motor je nad převody, takže zatečení oleje do motoru nehrozí. Leda že bych krabičku otočil vzhůru nohama, anebo dal plastovou vložku s mašinou naopak, ale pokud ji mám v krabičce, tak, jak byla od výroby, t.j. čumákem směrem doleva, tak může ležet i naležato :wink:
Je vidět, že u Fleischmannů nejsou žádní blbci a myslí na všechno :mrgreen:


No to je právě ono,ne vždy je mašina čumákem doleva a je vymalováno. :D A nejde samozřejmě jen o motor,ale také o kola,na která ten olej zteče také a vzhledem k tomu,že zběr proudu je z vnitřní strany kol,je tu další problém.Můžu nafotit polystyrénový vnitřek krabičky od BR 50,kde jsou krásně vidět fley od oleje. :lol: U Fleischmannů asi žádní blbci nebudou,ale občas se jim taky zadaří.To zas,abych je nepřechválil. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků