Krimplovací kleště

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Krimplovací kleště

Příspěvekod stefanelmont » sob 02 úno, 2008 9:04 am

Mám problém .

Nechal jsem si poslat mikro konektory s roztečí 1,25 mm , samec s noži a samice na kabel bez dutinek . Dutinky zvlášť na pásu s potřebou zalisovat na vodič .

a - téměř je nevidím
b- potřebuji sehnat lisovací nástroj

Jako elektrikář mám několik druhů lisovacích kleští , ale ty jsou na dutinky , ne na otevřené konektory .
Konektory jsou Molex a tato firma dodává speciální krimplovací kleště pouze na tyto konektory , ovšem za 12000.-

Řešil někdo stejný problém ?

Pro Zdenka Valtra : Ty konektory jsou opravdu větší než SUSI , protože jsem rozteč 1mm nikde nenašel , a SUSI neměřil , mylně jsem předpokládal , že by to mohlo být ono . Ale stejně to na SUSI být nemělo .

Jirka Š
Uživatelský avatar
stefanelmont
 
Příspěvky: 130
Registrován: pon 13 lis, 2006 8:29 pm
Bydliště: Beroun

Re: Krimplovací kleště

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 02 úno, 2008 10:43 am

stefanelmont píše:Mám problém .

Nechal jsem si poslat mikro konektory s roztečí 1,25 mm , samec s noži a samice na kabel bez dutinek . Dutinky zvlášť na pásu s potřebou zalisovat na vodič .

a - téměř je nevidím
b- potřebuji sehnat lisovací nástroj

Jako elektrikář mám několik druhů lisovacích kleští , ale ty jsou na dutinky , ne na otevřené konektory .
Konektory jsou Molex a tato firma dodává speciální krimplovací kleště pouze na tyto konektory , ovšem za 12000.-

Řešil někdo stejný problém ?

Pro Zdenka Valtra : Ty konektory jsou opravdu větší než SUSI , protože jsem rozteč 1mm nikde nenašel , a SUSI neměřil , mylně jsem předpokládal , že by to mohlo být ono . Ale stejně to na SUSI být nemělo .

Jirka Š


Jirko zkus poslat fotky. Napadá mne - udělat nějaký přípravek do svěráku.
Tam bych pak zkusil lisovat.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod stefanelmont » sob 02 úno, 2008 11:18 am

Uživatelský avatar
stefanelmont
 
Příspěvky: 130
Registrován: pon 13 lis, 2006 8:29 pm
Bydliště: Beroun

Příspěvekod stefanelmont » sob 02 úno, 2008 11:22 am

Je to fakt moc malý ( na manipulaci ) . Ještě že to je na pásu , mít to po kusech , tak je to problém i něčím uchopit .

Jirka Š
Uživatelský avatar
stefanelmont
 
Příspěvky: 130
Registrován: pon 13 lis, 2006 8:29 pm
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 02 úno, 2008 11:38 am

stefanelmont píše:http://tme.cz/dok/a12/mx50079.pdf

Tenhle odkaz je na nějaké větší konektory ?
Nebo se pletu ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod stefanelmont » sob 02 úno, 2008 12:19 pm

Ne , to jsou ty správný . Cca 3mm dlouhý , 1mm průměr . Ten výkres vypadá hezky , ale ve skutečnosti jsou ty křídla na mačkání sotva vidět .

Jirka Š
Uživatelský avatar
stefanelmont
 
Příspěvky: 130
Registrován: pon 13 lis, 2006 8:29 pm
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 02 úno, 2008 12:23 pm

stefanelmont píše:Ne , to jsou ty správný . Cca 3mm dlouhý , 1mm průměr . Ten výkres vypadá hezky , ale ve skutečnosti jsou ty křídla na mačkání sotva vidět .


Jo tak to potřebuješ krimpovat po jednotlivém vodiči. Je to tak že ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod stefanelmont » sob 02 úno, 2008 12:25 pm

Bohužel jo . Mám prázdný domky na 3x , 4x , 5x a 6x v konektoru , takže po jednom .
Zatím jich potřebuju " jenom " 1000 ks

Jirka Š
Uživatelský avatar
stefanelmont
 
Příspěvky: 130
Registrován: pon 13 lis, 2006 8:29 pm
Bydliště: Beroun

Příspěvekod stefanelmont » sob 02 úno, 2008 12:29 pm

Kusově by to šlo asi i pájet , ale tím by šla mechanická odolnost vodiče do kytek . Protože se to samozřejmě rozpojuje " za dráty " , tak by to asi mockrát nevydrželo .

Jirka Š
Uživatelský avatar
stefanelmont
 
Příspěvky: 130
Registrován: pon 13 lis, 2006 8:29 pm
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 02 úno, 2008 1:13 pm

stefanelmont píše:Kusově by to šlo asi i pájet , ale tím by šla mechanická odolnost vodiče do kytek . Protože se to samozřejmě rozpojuje " za dráty " , tak by to asi mockrát nevydrželo.


Co upravit obyčejné krimpovací kleště na konektory tam je tuším nejmenší 0,5.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 02 úno, 2008 1:24 pm

Zdenek Valter píše:
stefanelmont píše:Kusově by to šlo asi i pájet , ale tím by šla mechanická odolnost vodiče do kytek . Protože se to samozřejmě rozpojuje " za dráty " , tak by to asi mockrát nevydrželo.


Co upravit obyčejné krimpovací kleště na konektory tam je tuším nejmenší 0,5.


Nebo použít třeba tyhle http://tme.cz/arts/en/b01/fut_pa-10__2.html
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod stefanelmont » sob 02 úno, 2008 1:32 pm

V práci mám kleště s nejmenší možností zmačknout 0,3mm , ale ty maj čtvercatej domek . Tohle chce díru do U a asi ještě podélně jinak tvarovanou , ty jejich originály mají dělenou čelist , protože ten konektor má dvoje různý křídla a každý se mačkaj jinak . Když potřebuju v práci zmačknout takovouhle dutinu s křídly , tak to kleštěmi natvaruju " do krabičky " a pak to normálně zmačknu . Ty lisovačky ten konektor neumí " zabalit " . Jenže to se peru s daleko většími rozměry . Tohle je extrémně malý . Ale něco zkusit upravit mi taky napadlo . Z nějaký hračky za 200.- by to šlo zkusit . Ty kleště by měly umět lisovat " AWG " , ale i když to na nějakých najdu , tak pohledem na čelisti jim nevěřím , že to půjde . U jedněch univerzálních píšou , že jsou i na konektory 1,25mm , ale věř tomu . Ty jsou za cca 1000.-

Jirka Š
Uživatelský avatar
stefanelmont
 
Příspěvky: 130
Registrován: pon 13 lis, 2006 8:29 pm
Bydliště: Beroun

Příspěvekod stefanelmont » sob 02 úno, 2008 1:36 pm

Zdenek Valter píše:
Zdenek Valter píše:
stefanelmont píše:Kusově by to šlo asi i pájet , ale tím by šla mechanická odolnost vodiče do kytek . Protože se to samozřejmě rozpojuje " za dráty " , tak by to asi mockrát nevydrželo.


Co upravit obyčejné krimpovací kleště na konektory tam je tuším nejmenší 0,5.


Nebo použít třeba tyhle http://tme.cz/arts/en/b01/fut_pa-10__2.html


Našel jsem i PA-09 , ale raději bych přes někoho jiného , než TME . Po zkušenostech s poslední dodávkou , kdy mi maník z přepravní služby GENERAL PARCEL týden spíš nenaháněl , než naháněl , tak od nich už raději ne .

Jirka Š
Uživatelský avatar
stefanelmont
 
Příspěvky: 130
Registrován: pon 13 lis, 2006 8:29 pm
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 02 úno, 2008 1:49 pm

stefanelmont píše:Našel jsem i PA-09 , ale raději bych přes někoho jiného , než TME . Po zkušenostech s poslední dodávkou , kdy mi maník z přepravní služby GENERAL PARCEL týden spíš nenaháněl , než naháněl , tak od nich už raději ne.


To byl jen námět. Případně napiš. Mohu to v Praze případně vyzvednout.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.


Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků