Lidl airbrush

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod radeksindy » pon 04 zář, 2017 7:32 pm

To je zavádějící. U jednočinné vzduch prochází pořád, nelze ho zastavit.

??? Asi si v životě neviděl jednočinnou pistoli, protože takové řešení by bylo úplně na pí**. Jednočinná pistole pouští vzduch zároveň s barvou. Pistoli, která pouští trvale vzduch skrz, bych spíše nazval nečinnou :lol:
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod rawen » pon 04 zář, 2017 8:15 pm

A představ si, že přesně takovou pistolku taky mám...
(A udělal jsem s ní spokojeně 15 nejrůznějších vozů, doplňky nepočítaje.)

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod czcharlie » pon 04 zář, 2017 8:19 pm

Možná, že (jakkoli o tom pochybuji) existují i pistole u nichž průtok vzduchu nelze zastavit, ale za 40 let co stříkací airbrush pistole používám mi jich pár rukama prošlo a ani jedna tak nefungovala. A to mám doma i jednu pistoli ještě "po Hitlerovi" skutečně vyrobenou v Německu někdy těsně před válkou nebo v jejím průběhu, teď z hlavy nevím. Provedení je tolik, že dělení na jednočinné a dvojčinné je svým způsobem nesmysl. U většiny jednočinných lze regulovat průtok vzduchu i když jsou i pistole (především ty nejlevnější) systému fouká - nefouká a průtok barvy nelze regulovat nebo aspoň ne "online" - poloha jehly se předem nastaví a pak se nějak stříká. To je podle mých zkušeností nejhorší systém, to už je lepší systém fixírka (což je třeba ta za sady v Lidlu), ale se spodní nádobkou kdy lze regulovat pouze průtok vzduchu. Průtok barvy je pak regulován vlastně přitažlivostí a množstvím vzduchu. A pak jsem se setkal s několika typy o nichž bych nedokázal říct jednoznačně, že jsou výhradně jedno nebo výhradně dvojčinné.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod PaMi » pon 04 zář, 2017 8:29 pm

Pánové,
dovolím si Vaši debatu rozseknout. Vzhledem k tomu, že vlastním e-shop www.miniairbrush.cz a ročně prodávám stovky těchto setů jednočinných pistolí (většinou pro cukráře), tak Fulda má pravdu. Kompreůrek neustále fouká skrz pistoli vzduch (jeho množství lze regulovat pouze na kompresorku) a vy jenom regulujete jaké množství barvy tento vzduch unáší. To je prostě fakt.
Klidně se zastavte na Zličíně a já vám to tam předvedu.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod czcharlie » pon 04 zář, 2017 9:16 pm

A to usuzuješ podle toho jediného typu té nejzákladnější varianty, který prodáváš? Dovolím si tvrdit, že jsi nic nerozsekl. Ano, zřejmě existují pistole u nichž vzduch fouká stále a já tvrdím, že zrovna tak existují pistole u nichž lze průtok vzduchu regulovat (od nuly pochopitelně) - mám takový pocit, že i Fengda takovou pistoli vyrábí. A měl jsem několik takových v ruce. To, že jsi něco neviděl neznamená to, že to neexistuje. Mluvíme samozřejmě o pistolích jednočinných.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod radeksindy » úte 05 zář, 2017 8:00 am

To, že existuje tento set neznamená, že u jednočinné pistole protéká pistolí trvale vzduch. To si tady jenom někdo nechal upravit dvojčinou pistoli na jednoduchou vyjmutím ventilu pro regulaci vzduchu a prodává to jako levný airbrush set. Ale není to standardní provedení.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod Pavel-HP » úte 05 zář, 2017 8:21 am

Co je tedy standartem, normální u jednočinné pistole??
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod radeksindy » úte 05 zář, 2017 8:37 am

U jednočinné pistole se reguluje vzduch a barva se do vzduchu přidává automaticky. Buď gravitačně (nádobka nahoře) nebo se podtlakem nasává z nádobky pod pistolí. Množství barvy se dá regulovat většinou jen ručně polohováním jehly v trysce, pochopitelně menší množství vzduchu bude strhávat i menší množství barvy. Jednoduché, ale myslím, že pro velkou část prací na železničních modelech je to dostačující.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod PaMi » úte 05 zář, 2017 9:02 am

radeksindy píše:U jednočinné pistole se reguluje vzduch a barva se do vzduchu přidává automaticky. Buď gravitačně (nádobka nahoře) nebo se podtlakem nasává z nádobky pod pistolí. Množství barvy se dá regulovat většinou jen ručně polohováním jehly v trysce, pochopitelně menší množství vzduchu bude strhávat i menší množství barvy. Jednoduché, ale myslím, že pro velkou část prací na železničních modelech je to dostačující.

Radku přestaň tady prosím šířit nesmysly:
http://www.airbrushcentrum.com/navod-ai ... deleni.php
Cituji:
Pistole jednočinné
Vzduch touto pistolí prochází stále,to znamená že ho nelze ani uzavřít ani regulovat. Pohybem spouště se reguluje pouze pohyb jehly v trysce a tím také množství barvy. .......

Jestli nevěříš, použij strýčka Googla
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod fulda » úte 05 zář, 2017 9:21 am

trochu mám pocit, že někdo poněkud ztratil přehled a snaží se propagovat "svou" pravdu.
Podívej se třeba na Revell 39197.

Jednoznačně - jednočinná pistole zavírá jen jednu z věcí - vodu nebo vzduch (jednu činnost). Pokud uzavírá vzduch, tak je většinou označujeme jako fixírky. U vláčkových modelářů se s nimi moc nesetkáváme, protože nejmenší čára, kterou s ní namaluješ je vhodná na natření dveří.

Pak máme jednočinné pistole které zavírají vodu. To je třeba ten revell nebo pavlův mini kit. To jsou běžné airbrushe, které mají několik předností a několik nedostatků. Normálně bez maskování s nimi namaluješ čáru tak 2mm. Pro tenčí záležitosti už musíš maskovat.

Je jasné, že dobrý modelář s dobrou dvojčinnou pistolí namaluje spáry na zdi v eNku v ruce, to se s jednočinnou moc nedá, tam se prostě maskuje.
Ale zase, jednočinná pistole je složená do krabice od sušenek, zatímco kompresor se vzdušníkem pro dvojčinnou se spolehlivě vejde do kufru u auta.

Zavírání vzduchu (Fixírka):
Obrázek

Zavírání vody:
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod radeksindy » úte 05 zář, 2017 9:50 am

PaMi: Omlouvám se, ale vyvcházím z anglického - single-action, double-action, trigger. Moje stará revelka s nádobkou dole je označena jako single-action (jednočinný), pouštíte vzduch, barva se dá měnit jen přes kroutíko vzadu. Pokud necháte proudit vzduch a regulujete barvu, tak je to podle mne taky jednočinná (single-action). Drtivá většina jednočinných modelářských pistolí ovládá vzduch. Moje novější H&S Evolution je double action, nezávisle barva a vzduch, dva nezávislé pohyby ovládací páčky. Trigger je systém kde čím víc mačkáte, tím víc barvy vám to dává (jako sprej).
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod czcharlie » úte 05 zář, 2017 6:13 pm

radeksindy píše:To, že existuje tento set neznamená, že u jednočinné pistole protéká pistolí trvale vzduch. To si tady jenom někdo nechal upravit dvojčinou pistoli na jednoduchou vyjmutím ventilu pro regulaci vzduchu a prodává to jako levný airbrush set. Ale není to standardní provedení.

Přímo tento set se prodává na Alixpress (v různém barevném provedení) a opravdu funguje tak jak je popsáno. Jenže přímo z Číny se dá pořídit (s DPH a clem) i za méně než 700,-Kč. Nicméně souhlasím, že trvalý průchod vzduchu asi bude spíš výjimkou a jen u těch nejlevnějších pistolí.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod czcharlie » úte 05 zář, 2017 7:43 pm

fulda píše:.
Ale zase, jednočinná pistole je složená do krabice od sušenek, zatímco kompresor se vzdušníkem pro dvojčinnou se spolehlivě vejde do kufru u auta.

No, pro dvojčinnou pistoli používám už snad 20 let stále tentýž kompresor z ledničky a jako "tlakovou nádobu" 15 (nebo snad 20?) m obyčejné silonové hadičky. A jako regulační ventil jsem do hadičky píchnul špičkou skalpelu. Po pár pokusech se mi podařilo celou aparaturu vyladit skoro k dokonalosti. Kompresor může běžet trvale, objem mé tlakové nádoby není sice nějak přemrštěný, ale stačí. Na stříkání smrtek, blesků a já nevím čeho všeho na blembáky a nádrže motorkářům úplně vyhovuje. Jen tedy nepůsobí zrovna moc profesionálně :D . Jo a občas si taky některá z drsných motorkářek nechá něco nacákat na nehty, ale to už je dost titěrná práce.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod radeksindy » stř 06 zář, 2017 9:11 am

Existenci setů s pistolemi s trvale procházejícím vzduchem nezpochybňuji, ale považuje je za "nečinné" :) Ze strany výrobců se jedná o snahu o maximální zlevnění pistole a naopak spojení s dalším výrobkem. Vzduchový ventil je mnohem dražší než primitivní posun jehly tahem dozadu a taková pistole nutně potřebuje kompresůrek, takže proč ho zákazníkovi rovnou neprodat. Reagoval jsem právě na fuldovu a později Pavlovu definici jednočinné pistole zkopírovanou od českého prodejce, ale definice je spíše potřeba hledat u světových výrobců. Takže třeba Badger to má hned jako první větu http://www.badgerairbrush.com/PDF/Ultim ... 1final.pdf (část pistolí Revell je jenom převlečený Badger), u dalších výrobců je to obdobné. U samostatné pistole se předpokládá, že ji modelář může mít připojenou i na láhev a to by ho trvale protékající vzduch nepotěšil.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod amirinda » pon 02 říj, 2017 4:04 am

popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků