Lidl airbrush

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Lidl airbrush

Příspěvekod belgarat » čtv 17 zář, 2015 7:03 am

Ahoj,

chci se zeptat - zrovna ted ma Lidl v akci kompresor + airbrush pistoli. Je alespon ten kompresor +- pouzitelny pro zacatecnika co si chce pohrat s airbrush ? Viz letak http://www.akcniletaklidl.cz/letak-161, str. 16. Ani krabice fyzicky neuvadi vice parametru, pri letme prohlidce jsem nasel jen spinac on/off, zadnou regulaci tlaku.

Dik.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod Barťas » čtv 17 zář, 2015 7:15 am

Naposledy upravil Barťas dne čtv 17 zář, 2015 7:16 am, celkově upraveno 1
Barťas
 
Příspěvky: 43
Registrován: pát 04 led, 2008 6:49 pm
Bydliště: Praha

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod Brejla » čtv 17 zář, 2015 7:16 am

belgarat píše:Ahoj,

chci se zeptat - zrovna ted ma Lidl v akci kompresor + airbrush pistoli. Je alespon ten kompresor +- pouzitelny pro zacatecnika co si chce pohrat s airbrush ? Viz letak http://www.akcniletaklidl.cz/letak-161, str. 16. Ani krabice fyzicky neuvadi vice parametru, pri letme prohlidce jsem nasel jen spinac on/off, zadnou regulaci tlaku.

Dik.


viewtopic.php?f=9&t=8631&p=155086&hilit=lidl#p155086
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod Sandy » čtv 17 zář, 2015 7:44 am

belgarat píše:Ahoj,

chci se zeptat - zrovna ted ma Lidl v akci kompresor + airbrush pistoli. Je alespon ten kompresor +- pouzitelny pro zacatecnika co si chce pohrat s airbrush ? Viz letak http://www.akcniletaklidl.cz/letak-161, str. 16. Ani krabice fyzicky neuvadi vice parametru, pri letme prohlidce jsem nasel jen spinac on/off, zadnou regulaci tlaku.

Dik.

Nebrat, vhodné tak na dofukování kol. Stejné prodám za 990.- vč. DPH a poštovného !!!! :roll: :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod Brejla » čtv 17 zář, 2015 9:36 am

Sandy píše:
belgarat píše:Ahoj,

chci se zeptat - zrovna ted ma Lidl v akci kompresor + airbrush pistoli. Je alespon ten kompresor +- pouzitelny pro zacatecnika co si chce pohrat s airbrush ? Viz letak http://www.akcniletaklidl.cz/letak-161, str. 16. Ani krabice fyzicky neuvadi vice parametru, pri letme prohlidce jsem nasel jen spinac on/off, zadnou regulaci tlaku.

Dik.

Nebrat, vhodné tak na dofukování kol. Stejné prodám za 990.- vč. DPH a poštovného !!!! :roll: :roll:


Právě že dofukovat kola s tím nejdou. Má nízký tlak. Na stříkání méně důležitých dílů to použít jde.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 17 zář, 2015 12:08 pm

Lepší varianta je obrátit se na kolegu PAMIho.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod Sandy » čtv 17 zář, 2015 3:00 pm

To Brejla :
Těmi koly jsem myslel bicykl :roll:

To Pavel-HP :
PaMI je ?
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod Brejla » čtv 17 zář, 2015 3:34 pm

Sandy píše:To Brejla :
Těmi koly jsem myslel bicykl :roll:

To Pavel-HP :
PaMI je ?


No právě. Bicykly se většinou foukají na vyšší tlaky než auta. Tenhle kompresor dá necelé 3 Atm a automaticky vypne tlaková ochrana.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 17 zář, 2015 5:30 pm

Brejla píše:
Sandy píše:To Brejla :
Těmi koly jsem myslel bicykl :roll:

To Pavel-HP :
PaMI je ?




Pami je regulárně prodává. Zkus to tady: http://www.miniairbrush.cz/
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod fulda » čtv 17 zář, 2015 7:02 pm

To není airbrush, ale fixírka s kompresorem.
Bezvadné na zvlhčování podkladu, nebo na nastříkání většího sádrového trpaslíka.
Na modely bych to asi úplně nebral.

Sandy píše:To Pavel-HP :
PaMI je ?

PaMi je přece PaMi.
Krom toho, že ty ho znáš z hospody...
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 18 zář, 2015 7:17 am

fulda píše:To není airbrush, ale fixírka s kompresorem.
Bezvadné na zvlhčování podkladu, nebo na nastříkání většího sádrového trpaslíka.
Na modely bych to asi úplně nebral.


No já s Miniairbrushsetem od PaMiho v pohodě stříkal modely na dovolený... Jediný co to chce, je počítat s tím že pistole si plivne barvu - je jednočinná, takže prsknutí je při stlačení spouště normál. Pak je nutný brát na zřetel taky to, že se po čase kompík dost zahřívá - takže rychle nastříkat co potřebuješ, a nechat vystydnout. Stříkání barev gunze i revell Ok. Na druhou stranu to rozhodně není setík pro "profíky" co chtěj stříkat celý večery a víkendy. Pro ně je jednoznačná volba jakýkoliv komp s tlakovou nádobou...

Ten kompík z lidlu je podle mě šunt. Na nářadí co člověk často použije, se šetřit nemá..
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Dotaz na tlak

Příspěvekod sidlo » pát 18 zář, 2015 7:48 am

Jaký máte nastavený tlak vzduchu pro stříkání?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod FrantaHO » pát 18 zář, 2015 10:07 am

fulda píše:To není airbrush, ale fixírka s kompresorem.


Ostatně jako všechny stříkací pistole na stlačený vzduch.
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Lidl airbrush

Příspěvekod Sandy » pát 18 zář, 2015 11:06 am

fulda píše:To není airbrush, ale fixírka s kompresorem.
Bezvadné na zvlhčování podkladu, nebo na nastříkání většího sádrového trpaslíka.
Na modely bych to asi úplně nebral.

Sandy píše:To Pavel-HP :
PaMI je ?

PaMi je přece PaMi.
Krom toho, že ty ho znáš z hospody...

Pavla znám, ale uniklo mi, že prodává ten kompresůrek. I když, u Honzy H. se, mám ten dojem, o tom mluvilo.
Jinak ten "bazmek" z L. mi nebyl schopen nasát odstříknutou barvu ze spreje a s dvoučinnou FENGDOU nebyl schopen ani stříkat vodu. Ale třeba jsem něco dělal špatně.
Je to pro mne velké zklamání, protože nářadí z L. mám poměrně dost a se všemi jsem zatím spokojen. Pro domácí kutily je to celkem dobrý poměr cena/výkon.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Dotaz na tlak

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 18 zář, 2015 1:24 pm

sidlo píše:Jaký máte nastavený tlak vzduchu pro stříkání?


Jestli to byl dotaz na mne, tak u miniairbrushsetu střední nebo nejvyšší (přepíná se tlačítkem). V případě kompíku s tlak nádobou konstantně 1,5 baru pro pistole Gabbert tryska 0,3 (kopie Hansy 381) a Iwata HP-BS. Ten tlak mám nastavený furt, vše ostatní ladím naředěním barvy (gunze, revell, xtracolor) nitroředidlem c6000 a tlakem na spoušt (u dvoučinný pistole se tlakem na spoušt reguluje množství vzduchu a tahem spouště množství barvy). S tlakem vždycky hýbám jen když potřebuju stříkat akrylovky (Livecolor, Vallejo) - pak to mám tak asi kolem 2-2,1 baru - nebo když potřebuju dělat tenký "hadovitý" kamufláže u letadel nebo tanků. Po pravdě na manometr se ale dívám jen když mně někdo položí dotaz na tlak, sám si to nastavuju prostým točením kolečkem regulátoru podle potřeby - zkrátka dokud mi to nestříká tak jak potřebuju.

Ono vlastně určování jaký má být přesně tlak považuju za hloupost. Každýmu vyhovuje něco jiného - je potřeba si vyzkoušet vlastní kombinaci optimálního naředění barvy, tlaku vzduchu a hlavně jak citlivá je spoušt pistole a šikovný prsty při manipulaci se spouští...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Další

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků