Ruční el.frézka

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod maayaa » pon 16 bře, 2009 3:31 pm

brusku mám sice proxxon,ale brusný válečky mám radši od dremelu http://www.dremeleurope.com/dremelocs-c ... cat_id=510 zrnitosti mají dvě,ale myslim,že v hoby marketech mají i jiné,navíc mají válečky ve dvou průměrech a na rozdíl od proxxonu se brusný pás fixuje roztažením gumového válečku pomocí šroubku.
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod VoVo » pon 16 bře, 2009 4:14 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:49 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod michal_n_cz » úte 31 bře, 2009 12:37 am

VoVo píše:omlouvám se, měl jsem na mysli "talířky" nikoliv válce.
Šmirgl talířky třeba Proxxon - šmirgl se samolepkou se lepí na gumový talířek na stopce, nahradní šmirgly se dají vystřihnout a přilepit 0,2 oboustrankou Tesa. Pak jsou separační kotoučky na klasickou mandrelu, ty na fotce jsou fakt skoro starožitné - pozůstalost po nějakém dentistovi z 1.republiky :-), dají se koupit v hobbymarketech, v potřebách pro zlatníky nebo by měly být možná i ve zdravotnických potřebách. Občas mají jako Nofood sortiment třeba v Lidlu nebo jiném marketu takové sady v dřevěné krabici a tam je za cca 200,- spousta podobných heblat do těch malých vrtaček. Vrtačku je lepší koupit lepší co má ložisko a ne jen sklíčidlo nebo kleštinu přímo jen na hřídelce motorku - nutnost když chceš používat třeba vrtáčky pod 0,5. Minicraft na fotce jsem pořídil před pár lety na modelhobby - má klasické sklíčidlo, ale mám k ní i kleštiny - spokojenost.
Obrázek
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Patrik Novák » sob 01 srp, 2009 9:47 pm

Zdenek Valter píše:
Soptík píše:Ahojda, mám malej dotaz: Chtěl bych vědět jaké pomůcky používáte pro vybroušení vnitřních stran u odlitků??? Mě se moc nedaří, na burze jsem vyděl perfektně vybroušený odlitek, stěny měl naprosto rovně vybroušené.
Co všechno na to používáte???
Díky za odpovědi


A jsi si jistý, že to bylo vybroušené ?
Nebyl to třeba přesný odlitek ?

tak to jsem já , a tímhle to dělám
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod Draco » úte 08 zář, 2009 1:33 pm

Mám Dremla a jsem maximálně spokojenej. V dílně ho používám dost často, když nevím jak něco udělat, často mi pomůže. Klasika je výřez novodurový rouru v rohu - řezal jsem s ním i odpadovky 100 mm. Některé příslušenství je lépe kupovat od Proxxona, je levnější - např. sada frézek na dřevo (mám i nástavec na horní frézku a malou cirkulku), ty přijdou snad na polovinu. Bezva jsou i pilové kotoučky. Dneska bych možná šel do Proxxona, ale Dremla jsem dostal před lety od mé drahé polovičky k Vánocům, stejně jako později nástavec na horní frézku. Proxxon mi připadá tak nějak víc strojařský a má lepší upínání.
Draco
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 08 črc, 2009 9:07 am
Bydliště: Řevnice

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 08 zář, 2009 2:10 pm

Čučím na drát :shock: :shock:

Mnoho mých otázek pod fotkou !!!

Patrik Novák píše:Obrázek


Na protějším konci brusného pásku od vrtačky máš nějaké ložisko ?

Ty pásky si děláš sám ?

Můžeš ještě poslat fotky jak přímo ten odlitek brousíš ?

Jak k tomu používáš tu PROXXONku ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 08 zář, 2009 2:28 pm

Draco píše:Mám Dremla a jsem maximálně spokojenej. V dílně ho používám dost často, když nevím jak něco udělat, často mi pomůže. Klasika je výřez novodurový rouru v rohu - řezal jsem s ním i odpadovky 100 mm. Některé příslušenství je lépe kupovat od Proxxona, je levnější - např. sada frézek na dřevo (mám i nástavec na horní frézku a malou cirkulku), ty přijdou snad na polovinu. Bezva jsou i pilové kotoučky. Dneska bych možná šel do Proxxona, ale Dremla jsem dostal před lety od mé drahé polovičky k Vánocům, stejně jako později nástavec na horní frézku. Proxxon mi připadá tak nějak víc strojařský a má lepší upínání.


To už se tu řešilo ;-)

Dremel je ergonomičtější do ruky. Je i výkonější než PROXXON.
Ovšem co se týče strojního upínání tak v podstatě DREMEL žádné nemá :-(
Jelikož mám PROXXON už od první poloviny 90 zůstal jsem mu věrný zvlášt když jsem se začal strojně vybavovat - frézka kde jej mohu použít jako vřeteno
http://www.c-n-c.cz/download.php?id=3499
popřípadě
jej mohu upnout do nožové hlavy jako obráběcí nástroj.
http://www.c-n-c.cz/files/thumbs/t_brou ... 01_305.jpg

Na velmi jemné věci je to lepší než používat klasické soustružení
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Patrik Novák » úte 08 zář, 2009 4:36 pm

ano je tam jehlové ložisko průměr 10mm (sháněli jme podobné do motorové kosy cena cca400kč)
pásky kupuju v železářství(cena do 200kč /3ks) nebo v obi (tam jsou nejlevnější 60-150kč/3ks dle hrubosti )
epoxidové se brousí dobře jeden pásek max 5ks v TT pak je tupý a hodně se hřeje brošená kastle , polyuretan max 2ks
da se víc ale ¨musí se hlídat teplota a nebere to dost dobře na hranách
udělám video
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 09 zář, 2009 1:04 pm

Patrik Novák píše:ano je tam jehlové ložisko průměr 10mm (sháněli jme podobné do motorové kosy cena cca400kč)
pásky kupuju v železářství(cena do 200kč /3ks) nebo v obi (tam jsou nejlevnější 60-150kč/3ks dle hrubosti )
epoxidové se brousí dobře jeden pásek max 5ks v TT pak je tupý a hodně se hřeje brošená kastle , polyuretan max 2ks
da se víc ale ¨musí se hlídat teplota a nebere to dost dobře na hranách
udělám video


Super - těším se !!
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Opracované odlitky

Příspěvekod Patrik Novák » sob 12 zář, 2009 12:04 pm

Hanis85 píše:Ty odlitky od těch lidí nekupujte jsou dost krkaté zvláště ty jejich laky to je děs, nic proti nim ale já jsem to viděl na vlastní oči, někdo tady od nich koupil Region novu a musel to celé smýt, mají tam dobré závaží do loko po 15 kč i když jsou taky dost krkaté p. Bártek je má sice za 20 kč ale jsou pěkné rovné a ještě tam mají okna do rychlíků Y ty jsou dobré ale občas je mají nažloutlé inu jak se ten čirý epoxid naředí.

pokud se někomu z toho něco nelíbílo nemusel to brát , vše je jen poměr : cena vstupního dílu - kvalita vstupního dílu - cena za opracování - nastřik
ano něco nevypadáúplně nejlépe , ale zde nebyl cíl dodávet MODELÁŘŮM , ale jen modelářům ( začátečníkům )
narovinu : kdyby mi to nepřinášelo výdělek (res p finance pro další modelaření ) tak bych to nedělal , ani sám nevím jak dlouho to dělám - prodávám na burze , ale není to míň než pět let (tipuji cca6 let )

pokud někdo chtěl vybroušený stačílo se zeptat , pokud jsem ho vybroušený měl na stole a zájemci se líbil měl ho za cca250kč , když ho přinesl platil 100 , taky si ho mohl přinést dát ho vybrousit a dostal ho zpět na následující burze popř dle dohody , třeba i poštou do týdne od burzy
závaží bylo za 15 pokud by jsi chtěl lepší mohlo by být ale též dražší
a váha stejná
okna do rychlíkáčů jejich probarvení není ovliněno poměrem směsí ale barvou epoxidu dělal jsem i čiré - dražší
okna do balmu - odešla forma pracuje se na nové


když jsem to měl tak špatné proč mi někdo NEVYPÁLIL RYBNÍK ??
dvakrát jsem na burze slyšel že za typrachy ..........
a taky jsem odpověděl : tak to dělejte vy a já si to od vás budu kupovat
a udělal to někdo ? ne . a proč ?
samozřejmě že by to šlo dělat lépe ale na to je třeba lepší vybavení - stříkací pistole , ne tu jsem neměl , a též by to zvedlo cenu - a ti co u mě kupovali by na to již tolik neměli a těch co by brali kvalitnější by stejně víc nebylo

napište někdo s lepším vybavením - leší výslednou kvalitou , cenu za maskování a nástřik : motorák 853 červená skříň krémový pruh šedá střecha : loko 754 modrý plzeňský tzn modrý rám a horní polovina bočnice bílí střed a žlutý blesk
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod Patrik Novák » sob 19 zář, 2009 12:10 pm

Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod viktorpe » ned 08 lis, 2009 8:31 pm

Pánové co si myslíte o týhle brusce docela se mi zamlouvá, ale nejsem v tomto oboru zběhlej. Možná by to stačilo na takový začátečnický pokusy a omyly ne :?: :oops:
http://www.pselectronic.cz/k5201-074-vr ... thd03.html
velikost TT epocha IV-V, RC buggy 1:6
Uživatelský avatar
viktorpe
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte 31 bře, 2009 12:02 pm
Bydliště: Slatina nad Zdobnicí

Příspěvekod Patrik Novák » pon 09 lis, 2009 5:51 am

na nějaký pokusy by to stačilo , ale nejdřív ji chyť za upínák a zkus jestli to má vůle , radiální i axiální , pokud ano není to dobré ,
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod rawen » pon 09 lis, 2009 7:49 am

Něco takového mám. NEDOPORUČUJU!

Hřídelka (vřeteno) je uloženo jen v plastu a po krátké době se vyviklá, čímž pádem to pak hází jako prase.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod JM » stř 25 lis, 2009 3:52 pm

Pora'dte mi prosím s výběrem brusky. Mám dva kandidáty-Proxxon např. tady http://www.mader.cz/product/vrtaci-brus ... -fbs-240-e anebo Dreml: http://www.hobbyeshop.cz/inshop/prislus ... 00-jf.html (tu sadu dremla můžu mít za cca 2600 Kč odjinud.
Vím, že proxxon má možnost snadného upnutí a musel bych dokoupit ohebný hřídel-cena by byla skoro stejná jako ten komplet dreml. Ale jelikož to vychází plusmínus stejně, jde mi spíš o to, který z těch dvou má lepší parametry-přesnost a životnost uložení, ložiska, ovládání otáček atd?
Máte někdo zkušenosti k porovnání?
Nepotřebuju to na profi úroveň, to bych vzal bez většího přemýšlení proxonku IB/E...
Díky!!
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků