Ruční el.frézka

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Ferda » stř 25 lis, 2009 5:37 pm

Dremel má lepší pouze reklamu, Proxxon ji nepotřebuje. :wink:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod JM » stř 25 lis, 2009 7:54 pm

Já nikde nevidím reklamu ani na dremel. Kde se ta reklama vyskytuje??
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod greenery » stř 25 lis, 2009 8:55 pm

...v Bauhausu běží na obrazovce nekonečná smyčka.....cosi ve smyslu nevídané revoluce :-)
Na mě taková nekritická reklama působí přesně opačně. Zjišťuju, jestli není konkurence. Takže mám Proxxon.
Naposledy upravil greenery dne stř 25 lis, 2009 8:58 pm, celkově upraveno 2
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Příspěvekod JM » stř 25 lis, 2009 8:56 pm

aha, tak tam jsem zrovna ještě nebyl :)
a jestli běží i jinde, tak já na to nekoukám :?
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod Ferda » stř 25 lis, 2009 10:41 pm

JM píše:aha, tak tam jsem zrovna ještě nebyl :)


Tak to jsi šťastný člověk. Já do těch krámů občas musím a po půl hodině mi slovo dremel zní už hodně sprostě. Zvlášť, když vím, že kvalitou se řadí spíš mezi HOBBY. Ale moje hobby se s tím dělá docela bídně. (vlastní zkušenost) Možná jsem měl smůlu na špatný kus, ale po cca roce ho odvezla ASA a od té doby jsem věrný proxxonu. Je možná dražší, ale kvalitou je někde jinde a to nemluvím o servisu. Potřeboval jsem v kuchyňské lince vyfrézovat otvor pro hadici a ventil na vodu. Ničím jiným jsem se tam nedostal a rozebírat celou kuchyňskou linku jsem kvůli tomu nechtěl. Práce byla radostná (18mm lamino, sem tam šroubek, nebo hřebík). Práce se podařila, nicméně mašinka lehce utrpěla (dalo se to čekat :cry: ). Zavolal jsem jejich sevis a druhý den :!: jsem měl doma nový motor. Výměna zabrala pár minut a ten původní motor dodnes jede. Měnil jsem ho, protože začal trochu házet. Spáchal jsem z něho brusku na plocho, kde kotouč honím ozubeným řemenem a lehká vůle nedělá problém. Od té doby jedině Proxxon. Mám těch mašinek asi 5 a naprostá spokojenost.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Draco » čtv 26 lis, 2009 12:52 pm

No já zase na Dremlíka nedám dopustit, už se taky dost nadřel. Pokud bych se měl rozhodovat, asi bych nyní koupil Proxxona. Má lepší upínání i sortiment. Dremlíka jsem dostal k vánocům asi před třemi lety a tak jsem dokupoval už jenom k němu. Mám horní frézku a cirkulku (ta je teda bombová). Jinak frézky na dřevo jsou podstatně levnější u Proxxona. Vzhledem k průběhu diskuze ještě k příslušenství. Včera jsem opět koupil v Lidlu sadu příslušenství. Je to má několikátá, ale za 129 Kč - no nekup to. Je to čirej spotřebák a není mi líto něco zmordit. S kvalitou kotoučů atp. Proxxonu a Dremela se to nedá dost dobře srovnávat - ty si špóruju na to, na čem mi opravdu záleží.
Pokud se budu opakovat, asi by teď šel do Proxxonu, ale ne že bych byl s Dremlíkem nespokojený. Pro mě je taky dost limitující, že prodejna Proxxonu je dost nevhodně v Praze umístěná a protože nejsem z Prahy (ale pracuju zde), je to výlet na půl dne.
Draco
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 08 črc, 2009 9:07 am
Bydliště: Řevnice

Příspěvekod petrh » pát 05 bře, 2010 11:35 am

Ahoj

mate nekdo zkusenosti s timto nastrojem (http://www.peckamodel.cz/cz/produkt/864 ... ruska.aspx) nebo timto (http://www.peckamodel.cz/cz/produkt/864 ... ka---.aspx)? zda koupit ci vybrat neco jineho? ochotny prodavac mi nabizi toto, ale znate to, bude vyhovvat pro masinkare pri stavbe modulu?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Patrik Novák » pát 05 bře, 2010 12:13 pm

jestli to chceš na něco přesnějšího , nebo vrtat vrtáčkem 1mm a méně tak ne , budou ti ujíždět na začátku vrtání a lámat se , nemá to dobré uložení výstupní hřídele , pokud to vůbec nějaké má , myslím že je to přímo na motoru , já ji sice mám ale asi před 3lety? jsem ji půjči a vůbec mi nechybí
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod petrh » pát 05 bře, 2010 12:59 pm

aha a co by sdoporucil na domaci modelarinu? vratni do preklizky buk 10mm dirky pro kabelaz, dale predvrtani otvoru pro vruty,pomoc pri brouseni atd proste par ukolu nic nenarocneho... btw. o jake z tech dvou jsi mluvil? asi o obou ze?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod viktorpe » pát 05 bře, 2010 7:45 pm

trochu přispěju taky k tomuto tématu k vánocům jsem dostal podobnou brusku jakou nabízí prodavač u Pecky
http://www.extol.cz/pr5823-prima-bruska-
zatím jsem s ní spokojenej a myslím si,že jsem jí dal už dost zabrat, když jsem dělal díry pro přestavníky do překližky silný 8mm a to se holka nezastavila dobrajch pětadvacetminut. Ty díry jsem dělal vrtákem,který byl v příslušenství v kufříku.
http://viktorp.rajce.idnes.cz/Zacatek_s ... 020227.JPG
je jasný, že na Proxon brusky nemá, ale myslím si že taky nějakou tu práci udělá.
velikost TT epocha IV-V, RC buggy 1:6
Uživatelský avatar
viktorpe
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte 31 bře, 2009 12:02 pm
Bydliště: Slatina nad Zdobnicí

Příspěvekod Patrik Novák » pát 05 bře, 2010 9:47 pm

na takové práce ti bude stačit , ale s prací na modelech to bude horší , já mám proxxon , ale bude stačit něco co nebude mít vůle na sklíčidle
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Ruční el.frézka

Příspěvekod Tomáš » stř 12 říj, 2011 4:08 pm

Vrátil bych se k frézkám Extol.Jsem s ní naprosto spokojený mám už ji cca.2roky
model Extol 404111
Nedávno jsem byl na návštěvě u Tomáše_C,který má tu stejnou jen jiný model a to 404116.Rozdíl je v tom,že jeho model má takový "chobot" nástavec..Tohle považuji za super věc,protože těžkou frézku pověsí na stojan a pracuje jen s tím nástavcem.Celé to je teleskopické.
Neví někdo jestli se tento nástavec dá koupit i samostatně? Prolezl jsem net,ale žádné takové příslušenství nenašel.Trochu mě to štve je to fakt dobrá věc.
Takže nově kupujícím doporučuji model 404116

zde rozdíl:
bez
http://www.centrum-naradi.cz/images/pro ... 984861.jpg
s
http://www.nako.cz/518-extol-craft-brus ... 4116.html#
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Ruční el.frézka

Příspěvekod Myšpulín » stř 12 říj, 2011 5:28 pm

Tomáš píše:Takže nově kupujícím doporučuji model 404116


Vlastnil jsem vzhledově stejnou, ale od jiného výrobce (osobně si myslím, že i výrobce byl stejný, jen překupník byl jiný - musel bych dojít pro krabičku), u které asi po 30-ti minutách čistého času práce (neb jsem ji moc nevyužíval) se spálil rotor. Našel jsem sice obchodní zastoupení německého překupníka, ale s náhradními díly nechtěli mít nic společného. Takže ten chobot mi tu zatím leží. Kdysi jsem nějaký chobot hodlal použít při broušení, bohužel již nevím, jestli to byl tento nebo jsem jej měl půjčený od otce od jiného typu, ale zarazila mě na něm vůle přes 2 mm, takže žádná přesná práce s tím tenkrát nešla. Proto jsem ani tento nepoužíval. Ještě jsem nezjišťoval, je li spojitelný s Proxonem, kterou mám nyní, pokud ne, máš ho mít.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Ruční el.frézka

Příspěvekod Tomáš » stř 12 říj, 2011 5:35 pm

Myšpulín píše:
Tomáš píše:Takže nově kupujícím doporučuji model 404116


Vlastnil jsem vzhledově stejnou, ale od jiného výrobce (osobně si myslím, že i výrobce byl stejný, jen překupník byl jiný - musel bych dojít pro krabičku), u které asi po 30-ti minutách čistého času práce (neb jsem ji moc nevyužíval) se spálil rotor. Našel jsem sice obchodní zastoupení německého překupníka, ale s náhradními díly nechtěli mít nic společného. Takže ten chobot mi tu zatím leží. Kdysi jsem nějaký chobot hodlal použít při broušení, bohužel již nevím, jestli to byl tento nebo jsem jej měl půjčený od otce od jiného typu, ale zarazila mě na něm vůle přes 2 mm, takže žádná přesná práce s tím tenkrát nešla. Proto jsem ani tento nepoužíval. Ještě jsem nezjišťoval, je li spojitelný s Proxonem, kterou mám nyní, pokud ne, máš ho mít.

Ok tak se mi pak ozvi a určitě se domluvíme
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Ruční el.frézka

Příspěvekod Myšpulín » stř 12 říj, 2011 6:44 pm

Tomáš píše:Ok tak se mi pak ozvi a určitě se domluvíme

Máš SZ.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků