Šablony HO na kolejivo Peco Code 100?

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Šablony HO na kolejivo Peco Code 100?

Příspěvekod wendycrx » ned 07 pro, 2014 1:40 pm

Kolegové,zvažuji přechod od TT k HO..a od Analogu k Digitálu... chtěl bych zvolit a používat kolejivo Peco Code 100, na skryté bych volil asi Pilz v kombinaci s Tilligem..
Chtěl bych se ale optat jestli jsou někde ke stažení šablony 1:1 které bych si vytiskl a skládal svůj první počin v HO..
U téčka jsem šablony měl ale v Ho jsem je bohužel nikde nevygooglil.Proto děkuji za nějaké odkazy nebo rady.
Pokud šablony nikde nejsou,nezbyde nic jiného než jít do obchodu a koupit a pak dle nich šablony vyrobit....
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: Šablony HO na kolejivo Peco Code 100?

Příspěvekod SettO » ned 07 pro, 2014 2:33 pm

Ahoj, kolego,co vím,tak na stránkách firmy Peco jsou ke stažení krásné šablony výhybek.Ostatní už musíš" odečíst" asi z flexi koleje.
SettO
 
Příspěvky: 146
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

Re: Šablony HO na kolejivo Peco Code 100?

Příspěvekod Barbucha » ned 07 pro, 2014 2:40 pm

wendycrx píše:Kolegové,zvažuji přechod od TT k HO..a od Analogu k Digitálu... chtěl bych zvolit a používat kolejivo Peco Code 100, na skryté bych volil asi Pilz v kombinaci s Tilligem..
Chtěl bych se ale optat jestli jsou někde ke stažení šablony 1:1 které bych si vytiskl a skládal svůj první počin v HO..
U téčka jsem šablony měl ale v Ho jsem je bohužel nikde nevygooglil.Proto děkuji za nějaké odkazy nebo rady.
Pokud šablony nikde nejsou,nezbyde nic jiného než jít do obchodu a koupit a pak dle nich šablony vyrobit....


Nápad s Pilzem do skryťáku jsem měl taky. Až jsem to dal dohromady a zkoušel provoz, tak jsem to zase všechno vytrhal a prodal. Do skryťáku patří to nejlepší a nejspolehlivější. Taky mě předtím někdo varoval, ale neposlouchal jsem a musel jsem si to vyzkoušet sám :-).
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Šablony HO na kolejivo Peco Code 100?

Příspěvekod rawen » ned 07 pro, 2014 2:56 pm

Šablony si můžeš vytisknout třeba z AnyRail - kolejiště velikosti A4 a volně do něj skládat koleje. Pak tisk 1:1

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Šablony HO na kolejivo Peco Code 100?

Příspěvekod wendycrx » ned 07 pro, 2014 3:52 pm

Kolegové moc děkuji za rady.
K tomu použití Pilz do skryt'áku..Ano,souhlasím že do skrytého patří to nejspolehlivější,ale můj koncept kolejiště bude domácí modulovka a skryté bude viditelné proto jsem si říkal že když bude nějaký problém,nebude složité to opravit,předělat....
S HO nemám opravdu žádnou zkušenost,pár desítek let dělám jen TT,ale říkám si že HO/Digitál+zvuk za cenu menšího množství bude stát zato,jsem přeci jen spíše ten "posunovač" a v HO je s posuny prostě více zábavy ( spojování vozů lze i v oblouku ) sunutí a digitál a dělání postrků apod...prostě myslím že pro někoho jako já,by to mohlo být to pravé..

Ještě k vyhybkám Peco Code....
Zvolil bych tedy Code 100 a jejich označení Sl-88,89 + nagličany Sl -90 - je to dobrá volba??Opravdu toho množství a výběr v HO je pestrý a když už bych tedy od svého TT odešel,tak bych rád měl HO se vší parádou...
Je velký rozdíl mezi flexi kolejemi Tillig a Peco?Na fotkách to moc vidět není,a tak spoléhám na rady místních Hočkářů :)

Každopádně zatím moc děkuji za dobré rady a pište rady dále,budu za ně moc rád.
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: Šablony HO na kolejivo Peco Code 100?

Příspěvekod Barbucha » ned 07 pro, 2014 4:14 pm

Tillig má oproti PECO užší patky kolejnic.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno


Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků