Hřídel motorku

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Hřídel motorku

Příspěvekod BeBe2 » pon 01 pro, 2014 7:44 pm

Chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenosti s diamantovými dělícími kotoučky Proxxon.Asi tak potřeboval bych zkrátit hřídel na motorku Mashima je pěkně tvrdá a ten diamant mi připadá jako nejlepší řešení avšak cena je vyšší tak uvažuji zda se vyplatí. ještě jedna otázka jakou používáte metodu k co nejšetrnějšímu nalisování např.setrvačníku.Děkuji všem.
BeBe2
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 12 led, 2014 10:13 am

Re: Hřídel motorku

Příspěvekod Radek Strnad » úte 02 pro, 2014 12:53 pm

No já jsem hřídele řezal několikrát a u Mashimy diamant nutně nepotřebuješ. Stačí i normální malý carboflexový kotouček(většinou bývají hnědé, různé tloušťky a průměru). Musíš řezat na několikrát, abys hřídelku moc nezahřál a něco se v motorku neroztavilo. A nalisovat setrvačník???? Hlavně ne velkou silou. Já si vyvrtám dírku průměru hřídelky do tvrdého dřevěného špalíku a to tak hlubokou, aby tam hřídelka nezalezla úplně celá, aby pak při lisování nedošlo k vytlačení rotoru a na druhou stranu dám setrvačník. Ono není nutné tam ten setrvák rvát násilím. Vyplatí se lehce otvor pro hřídel rozšířit, ale fakt jen o setiny/desetiny mm. Stalo se mi u páry 365.4 od Schirmera(TT), že setrvák byl volný a rotoval na hřídelce. Normálně jsem hřídelku odmastil a potřel gelovým vteřiňákem a nasunul a drží to už několik let.Můžeš také zkusit setrvačník nahřát a pak nasunout a po vychladnutí vlivem smrštění materiálu bude držet.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Hřídel motorku

Příspěvekod vvitty » úte 02 pro, 2014 1:22 pm

Karbidove kotoucky uplne staci. Pri rezani nespechat, nechat hridelku vychladnout jinak muze dojit k nataveni plastovych dilu. Je dobre zalepit paskou diry pro srouby at dovnitr nelita bordel. U otevrenych je vylozene nutne chranit motor pred pilinami - paskou, obalem nebo jinym zpusobem.
Setrvacniky nejlepe protahnout kuzelovym vystruznikem (treba hodinarskym), nesmi se to ale prehnat, a nebo si lze poridit i setrvacniky urcene k nalepeni - na hridel jdou nasadit volne a zajistit kvalitnim vterinakem nebo lepidlem na kov.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Hřídel motorku

Příspěvekod BeBe2 » stř 03 pro, 2014 5:55 pm

Děkuji Vám pánove oběma za odpovědi.Co se týče dělení hřídelky tak se studem :oops: přiznávám,že jsem doma našel korundové dělící kotoučky.Ty jsem koupil před hooodně dávnem-co kdyby se někdy hodily.Ale založil jsem je a zapomněl,že je vůbec vlastním :( . Až když jsem si přečetl Vaše odpovědí a znovu se podíval na stránky Proxxonu-v tu chvíli se mi rozsvítilo.Už jsem je vyzkoušel a zdá se,že s opatrmostí to půjde.
BeBe2
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 12 led, 2014 10:13 am

Re: Hřídel motorku

Příspěvekod jkiss » stř 03 pro, 2014 10:32 pm

dokonca sa tá hriadeľ dá prerezať aj kvalitnou jemnou lupienkovou pílkou-akurát problém je začať, lebo do lesklého povrchu "nezaberie"..ale stačí narušiť povrch (diamantový pilníček) a potom to už ide
J.
jkiss
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 16 pro, 2010 10:15 pm


Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků