Pájecí stanice Lidl, kompresor ,

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Pájecí stanice Lidl, kompresor ,

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 13 srp, 2014 3:55 pm

fulda píše:Když jednočinnou, tak mini airbrush kit, to je takové dobré stolní řešení pro nás nenáročné.

i pro nenáročné vyhozene prachy
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Pájecí stanice Lidl, kompresor ,

Příspěvekod PaMi » stř 13 srp, 2014 3:59 pm

Tkadlec Jaroslav píše:i pro nenáročné vyhozene prachy

Vycházíte z vlastní zkušenosti?
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Pájecí stanice Lidl, kompresor ,

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 13 srp, 2014 4:06 pm

jo jo měl tohle ,ale půjčené od kamaráda soupravu od tamiya a taky měl v dobách pravěku stříkání modelů fixírku s nadobou jak píše Mnitka ...

ale klidně ať si koupí co kdo chce to už záleží na každém a kdo chce přestříkat 1-5 modelu ať si to nechá přestříkat než se něco člověk naučí tak to taky trvá jen můj názor nikomu nic nevnucuju
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Pájecí stanice Lidl, kompresor ,

Příspěvekod JBr » stř 13 srp, 2014 4:33 pm

Mám něco podobného jako je ten mini airbrush kit, ale jako celou sadu od Revellu. Malý kompresorek, jednočinná pistole (Fengda bez označení). Funguju s ním v pohodě už dva roky, udělal jsem za tu dobu asi 20 letadel 1/144 až 1/48. V pistoli jsem jen v průběhu času vyměnil trysku 0,5 za 0,3 mm. V kombinaci s lihovkami Agama naprosto bez problémů.

Rozhodně bych ten malý setik nezatracoval. Na stříknutí jednoho vagónu za měsíc by to mělo bohatě stačit. Spousta alchymie u stříkání je stejně v nalezení správného poměru ředidla a použité barvy a v trpělivé práci.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Pájecí stanice Lidl, kompresor ,

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 19 srp, 2014 7:00 am

Na téma stříkací pistole a názory je tady celé vlákno - včetně rozboru pro a proti jednotlivých typů...

Platí jedno - vyzkoušet, ohmatat - zda ti to sedí do ruky, zvuk neruší (např. některý kompresor při vypnutí udělá ránu že ti cukne ruka jak se lekneš). A ano, jestli stříkneš dva modely do roka, tak pistole nemá smysl, vyplatí se navštívit "bohatšího" kamaráda.

Myslel jsem že anachronismus jako fixírka se už dneska ani sehnat nedá a překvapuje mne, že machr jako je Mnitka šel tou dost blbou a drahou cestou pokus omyl včetně fixírky, nicméně chybováním si asi musí projít každý z nás... V modelařině víc než jinde platí, že nejsem tak bohat abych kupoval levné věci - v přeneseném smyslu slova tedy fixírky... Ten miniairbrush set je fakt dobrá věc pro začátečníka - nesmí to ale nechat běžet dlouho a počítat že to bude fungovat jeko plnocenný aibrush set s dvoučinnou pistolí. Je to mnohem lepší než tamyia sestava, ale profi to rozhodně není!

Pokud počítáš, že s jakýmkoliv kompresorem budeš dělat půl dne jen tak, jsi na omylu - i ten nejlepší z nejlepších (Sintec 46) ti po chvíli (tři-čtyři hodiny práce) vypne díky tepelné pojistce, o "spotřebě" oleje nemluvě - ono když stříkáš tak ti to každou chvíli dofukuje tlakovku a tím se to samozřejmě i zahřívá... Holt prostá fyzika... A vůbec neplatí že čím větší tlakovka, tím lépe... To zahřívání má za následek i vznik kondenzátu - ne každý kompík má dole v tlakové nádobě vypoušták na kondenzát, takže ti potom tlakovka rezne a odletující kousky rzi ti ucpávají zpětný ventil nebo dokonce tlakový spínač - rozebrat to je pak dost velká pakárna... Odlučovač kondenzátu je naprostá nutnost - každý slušný kompík má odlučovač instalovaný spolu s tlakoměrem, nicméně i u kvalitního (FESTO) ti i tak sem tam vlítne kapička kondenzátu do hadičky k pistoli... Já tam mám na hadici mezi kompíkem a pistolí nasazený palivový filtr http://www.autodoplnky-obchod.cz/palivo ... iverzalni/ - i když ne přesně tento, ale neprůhledný, nerozebíratelný - dal mi ho náš místní servisák při první prohlídce jednoho z našich mazlíků...

Další problém je pistole - Fengdy jsou levný napodobeniny původní Iwaty - a levnost znamená i mín kvalitní materiál - takže po čase ti jehla vymačká trysku, na jehle se ti taky "vydře" kroužek a musíš kupovat oboje nový... Mluvím ale o intenzivním používání - tzn takřka denní práce a rok provozu... Normální smrtelník si toho moc nevšimne, pro "profíka" to už ale problém být může - prskání pistole, postupná nemožnost nástřiku tenkým paprskem barvy, čekání na náhradní díly apod.

Takže abych to shrnul - nežente se slepě do něčeho jen z důvodu nízké ceny, ale raděj si předem rozmyslete NA CO vlastně tu pistoli chcete a jak často ji vemete do ruky - mám krom dvacetiletý 0,2mm Hansy a desetiletýho 0,3mm Gabberta hlavně tříletou Iwatu HP-BS Eclipse, o které jsem si myslel že bude v poho... Nicméně vždycky po čtyřech-pěti hodinách práce mám otlaky na ukazováku od příliš tvrdý spouště... Takže dneska po dlouholetých zkušenostech bych šel už jen do Infinity http://airbrushcentrum.cz/infinity-two- ... 02f9360106

No a hlavně nečekejte, že jen tím že si koupite vercajk, stanete se "mistry" - chce to zkoušet a zkoušet - hrozně záleží na poměru tlaku a naředění barvy, hustota pigmentu a doba zasychání barev hraje taky obrovskou roli, nemluvě o výběru vhodných ředidel apod...
Přílohy
fws_20111106225152_0.jpg
fws_20111106225152_0.jpg (6.42 KiB) Zobrazeno 5611 krát
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Pájecí stanice Lidl, kompresor ,

Příspěvekod Barťas » úte 19 srp, 2014 8:37 pm

PaMi píše:Vycházíte z vlastní zkušenosti?

z cizích poznatků, např.
http://www.youtube.com/watch?v=MIpUhfRBlXo
http://www.youtube.com/watch?v=OsOldjRQbdg
Barťas
 
Příspěvky: 43
Registrován: pát 04 led, 2008 6:49 pm
Bydliště: Praha

Re: Pájecí stanice Lidl, kompresor ,

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 20 srp, 2014 4:01 pm

Barťas píše:
PaMi píše:Vycházíte z vlastní zkušenosti?

z cizích poznatků, např.
http://www.youtube.com/watch?v=MIpUhfRBlXo
http://www.youtube.com/watch?v=OsOldjRQbdg


Pozor, to ale není o miniairbrush setu který zminoval Fulda, ale o "lepší" fixírce Revell/Badger/Lidl... :!:
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Pájecí stanice Lidl, kompresor ,

Příspěvekod Myšpulín » čtv 21 srp, 2014 12:56 pm

Týden se sešel s týdnem a je tu opět nová nabídka od Lidlu. Tentokráte bruska na vrtáky http://www.lidl.cz/cps/rde/SID-3035EF12-EBE56407/www_lidl_cz/hs.xsl/nabidka.htm?action=showDetail&id=15313. Máte s těmito nástroji někdo zkušenosti? Cena není závratná, ale otázka zní: Nabrousím s tím vrták tak, aby znovu vrtal? Na klasické brusce s tím mám dost problém. A zřejmě to neumožňuje brousit vrtáky menšího průměru než 3 mm.

Takže: kdo ví - napoví?
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Pájecí stanice Lidl, kompresor ,

Příspěvekod Barbucha » čtv 21 srp, 2014 7:49 pm

No nevím. Nějak i to připomíná domácí elektrickej brousek na nůž (použitelnej na hodně tupý nože). Stejně ho musím dojet ocílkou a když chci aby holil srst, tak na kůži. Za ty peníze bych se radši zeptal někoho chytřejšího, jak se brousí vrtáky :-)
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků