AKU nářadí rada ohledně technologie

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

AKU nářadí rada ohledně technologie

Příspěvekod Rouballik » sob 16 lis, 2013 2:01 pm

Na hrubější práce používám akunu a pořídil jsem si možná fakt blbě baterku typu Li-Ion. Normálně jsem s tim pracoval a liboval jsem jak to můžu kdykoliv nabíjet, nojo jenže každá sranda asi něco stojí. Stalo se mi to, že jsem tu baterku totálně dojel. Nevěnoval jsem tomu pozornost a bylo už pozdě a najednou byla mrtvá. Píchnul jsem jí do nabíječky a najednou chyba nabíjení. Prokonzultoval jsem to s prodejci a prý se to může stát jen je potřeba baterku nějak naformátovat. Tak jsem to jednomu prodejci nechal provést a šlo to. Jenže po pár dnech jsem si to udělal znova. To mě fakt sejří, protože je pořád dokola.

Tak jsem koukal po jiných možnostech a našel jsem tuhle baterii makita 1222, je to nějaká NiMH technologie. Když jí koupim, tak to bude to samé nebo už to nemá takovou trapnou vadu? Jakej v tom je rozdíl? Vyřešim to tim? :?
Rouballik
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 05 lis, 2013 10:34 am

Re: AKU nářadí rada ohledně technologie

Příspěvekod Ferda » sob 16 lis, 2013 2:27 pm

Prodejce tě tahá za nos. Problém je v mizerné nabíječce a né v baterkách. Slušná nabíječka má schopnost formátovat baterie, ať už automaticky v případě potřeby, nebo na povel. Někdy se ta schpnost prezentuje jako želva, nebo pomalé nabíjení.
Jiná věc je, jak se ke svému nářadí chováš. Být to moje nářadí, tak by to sejřilo mě.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: AKU nářadí rada ohledně technologie

Příspěvekod fulda » sob 16 lis, 2013 3:01 pm

A druhá věc - Li-Ion (stejně jako NiMH) baterky se nesmí dojíždět až do konce. Nikdy nesmí poklesnout pod cca 10%. Slušné nářadí to nikdy nedopustí a ukazuje rovnou o těch 10% méně. Pak nemáš problém. Moje celkem hodně levná vrtačka to tak má. Na tom mne trochu rozčiluje, že v podstatě "vypne" skokově; vrtám, vrtám a najednou se zastaví a je konec, musím na nabíječku.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: AKU nářadí rada ohledně technologie

Příspěvekod cipisekmp » ned 17 lis, 2013 5:57 pm

Ahoj, tak toto me vcelku zajima. Ja mam akucko od makity a prodejce me upozornil, ze baterii mam vzdy uplne vybit co to jde a pak teprve znovu nabit. Delam to tak, ze v akucku baterku vybiju co to da a pak ji jeste vlozim do svetla (koupil jsem si set akusroubovak + svetlo) a tam to vybiju tak, ze ani zarovka nasviti. Pak to dam teprve nabijet do nabijecky. Akucko mam doma cca 2 roky, a prozatim nepozoruju na baterkach zadne zmeny. Stale pracuji da se rici do posledniho sroubku a pak hoooodne rychle strati silu.
Kdyz jsem si v lete kupoval retezovou pilu pri predvadeci akci (bylo tam vic prodejcu ja si vybral narex) tak jsem se s borcem od narexu bavil i o akucku, jak to delat, jestli to delam spravne a on me rikal, ze baterka casem straci kapacitu a ze ji mam vybijet uplne, tak jak me rekl i prodejce kde jsem kupoval makitu. Kdyz jsem mu rekl ze i po dvou letech nepozoruju zadny velky problem, a popsal jak to delam, tak me chvalil ze je to tim, jak se o ty baterky staram. Tak a ted babo rad. Jeste doplnim ze mam baterky NIMH.
Ahoj Cipisek
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: AKU nářadí rada ohledně technologie

Příspěvekod Rouballik » úte 19 lis, 2013 2:54 pm

Sehnal jsem lepší nabíječku a bez problému.
Rouballik
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 05 lis, 2013 10:34 am


Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků