kompresor

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod ondras » úte 09 zář, 2008 3:05 pm

Nevím to jistě,ale není tento kompresor AS 189 uplně stejný jako Fengda AS 189?
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Pája » úte 09 zář, 2008 4:04 pm

Čteš vůbec ty příspěvky? Vždyť ti to tady VoVo už psal.Je to asi ten samej ,ale levnější.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod ondras » úte 09 zář, 2008 4:44 pm

Příspěvky čtu,chtěl jsem jenom mít jistotu.
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Pája » úte 09 zář, 2008 6:21 pm

Pak je to v poho,vypadají stejně a mají stejné typové označení a ač Orlík nepíše,že je v tomto případě jen překupník,nápadná až 100% shoda vyloženě bije do očí.Tak že naše doměnka je,že výrobce je stejný hočimin jen to distribuuje někdo jiný.Krom jednoho případu,jsem zaznamenal jen kladné ohlasy.
Nakonec to je,ale jen a jen na tvém uvážení co si pořídíš.
Šťastnou ruku při výběru všem.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod cíba » úte 13 led, 2009 4:31 pm

Ahoj,
nevíte, zda se dá někde v naší republice sehnat tento malý kompresor? http://www.rk-tech.cz/index.php?PHPSESS ... 0176&page=
V tomto shopu prý bude k dostání až někdy v únoru, jiné e-shopy, kde by ho prodávali, mi to nevyjelo.
Díky
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod ondras » úte 13 led, 2009 4:56 pm

cíba píše:Ahoj,
nevíte, zda se dá někde v naší republice sehnat tento malý kompresor? http://www.rk-tech.cz/index.php?PHPSESS ... 0176&page=
V tomto shopu prý bude k dostání až někdy v únoru, jiné e-shopy, kde by ho prodávali, mi to nevyjelo.
Díky


Já jsem ho taky hledal a nikde není.Chtěl jsem si ho taky koupit ale rozmyslel jsem se pro Fengda AS 18.
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tomáš » pát 31 črc, 2009 9:01 pm

:protože jsem od Ježíška dostal pistolku na stříkání modelů (sice čínskou,ale pán mě tvrdil,že jako amatérovi stačit bude),chtěl bych ji konečně po půl roce rozchodit,aby záruka nebyla za chvíli fuč a pak jsem nezjistil že soudruzi v číně udělali nějakou chybu.
Proto bych chtěl znovu otevřít debatu na téma kompresor.Na úvod podotýkám,že nehodlám investovat několik tisíc do továrního kompresoru.V hlavě se mi ale promítá "domácí produkt".Kompresor z ledničky mám.Otázkou je jak dodělat tlakovou láhev.Napadlo mě že bych mohl využít buď hasičák,nebo vzduchojem s autobusu.Hasičák bude asi lepší,protože vypadá kulturněji.Říkal jsem si že by šlo z hasičáku odmontovat hrdlo s hadicí a místo něj namontovat na závit "véčko" na kterým by byl vstupní ventil s koncovkou na připojení tlakové hadice a druhá polovina by byla osazena budíkem a výstupním ventilem do pistolky.Ovšem jaksi netuším,jestli by to bylo funkční.Jakej tlak vlastně hasičák udrží? Přemýšlel jsem totiž i nad možností se vyprdnout na kompík z ledničky,a hasičák vždycky na dílnách našlapat vzduchem z tlakového potrubí se zpětným ventilem a nechat na něm jeho vlastní ventil i s budíčkem.Tzn natlakoval bych hasičák na max povolený tlak donesl si ho domů připojil pistoly,a kohoutem nastavil tlak.Jenže netuším jak dlouho by vzduch v hasičáku vydržel.
Takže pokud máte někdo zkušenosti a vlastní nápady sem s nima :wink:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Pája » pát 31 črc, 2009 10:30 pm

Na tlakování nádob velkým tlakem bych se osobně vyprdl,páč čím větší tlak-tím větší explozi to může vytvořit :roll: a také jsou větší problémy s nečistotami a hlavně vlhkostí.Uvažoval jsem spíše nad ověřenou možností CO2 plynu.Natlakovaný je to firmou,v nádobách na to určených a atestovaných a v neposlední řadě naprostá čistota technicky vyrobeného média prosté vzdušné vlhkosti - obrovská výhoda.

Návod/recenze stříkání modelů pomocí Co2 od velkého učitele zde : http://www.modelplac.cz/htm/tipy/tlakovka.htm
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod Patrik Novák » sob 01 srp, 2009 5:05 am

používal jsem starý hasičák (vlastně dva ) namontoval na ně rychlospojky a automobilové ventilky , vzduch do nich jsem čerpal na benzínce (běžně max 6atmosfér pro osobáky , kde mají pro náklaďáky je 10atm) , v nejhorším pomohla pumpička , v každém případě musí být redukční ventil , ne jen regulační
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod Tomáš » sob 01 srp, 2009 6:47 am

Patrik Novák píše:používal jsem starý hasičák (vlastně dva ) namontoval na ně rychlospojky a automobilové ventilky , vzduch do nich jsem čerpal na benzínce (běžně max 6atmosfér pro osobáky , kde mají pro náklaďáky je 10atm) , v nejhorším pomohla pumpička , v každém případě musí být redukční ventil , ne jen regulační


neměl bys obrázky,nebo trochu podrobnější popis?
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Tomáš » sob 01 srp, 2009 7:54 am

Pája píše:Na tlakování nádob velkým tlakem bych se osobně vyprdl,páč čím větší tlak-tím větší explozi to může vytvořit :roll: a také jsou větší problémy s nečistotami a hlavně vlhkostí.Uvažoval jsem spíše nad ověřenou možností CO2 plynu.Natlakovaný je to firmou,v nádobách na to určených a atestovaných a v neposlední řadě naprostá čistota technicky vyrobeného média prosté vzdušné vlhkosti - obrovská výhoda.

Návod/recenze stříkání modelů pomocí Co2 od velkého učitele zde : http://www.modelplac.cz/htm/tipy/tlakovka.htm


Ano zajsté máš pravdu s tím přetlakováním,ale hasičáky jsou tlakové lahve a navíc mám ho novej,takže bych řekl,že když se dodrží předepsaný tlak nemělo by se nic stát.Co se týče vlhkosti,myslím,že se to řeší tak že se nádoby lihujou.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Patrik Novák » sob 01 srp, 2009 9:52 am

nafotím , ale narovinu některé hasičáky )většina mají závity úplně jiné než palcové
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 01 srp, 2009 12:54 pm

Tomáš píše::protože jsem od Ježíška dostal pistolku na stříkání modelů (sice čínskou,ale pán mě tvrdil,že jako amatérovi stačit bude),chtěl bych ji konečně po půl roce rozchodit,aby záruka nebyla za chvíli fuč a pak jsem nezjistil že soudruzi v číně udělali nějakou chybu.
Proto bych chtěl znovu otevřít debatu na téma kompresor.Na úvod podotýkám,že nehodlám investovat několik tisíc do továrního kompresoru.V hlavě se mi ale promítá "domácí produkt".Kompresor z ledničky mám.Otázkou je jak dodělat tlakovou láhev.Napadlo mě že bych mohl využít buď hasičák,nebo vzduchojem s autobusu.Hasičák bude asi lepší,protože vypadá kulturněji.Říkal jsem si že by šlo z hasičáku odmontovat hrdlo s hadicí a místo něj namontovat na závit "véčko" na kterým by byl vstupní ventil s koncovkou na připojení tlakové hadice a druhá polovina by byla osazena budíkem a výstupním ventilem do pistolky.Ovšem jaksi netuším,jestli by to bylo funkční.Jakej tlak vlastně hasičák udrží? Přemýšlel jsem totiž i nad možností se vyprdnout na kompík z ledničky,a hasičák vždycky na dílnách našlapat vzduchem z tlakového potrubí se zpětným ventilem a nechat na něm jeho vlastní ventil i s budíčkem.Tzn natlakoval bych hasičák na max povolený tlak donesl si ho domů připojil pistoly,a kohoutem nastavil tlak.Jenže netuším jak dlouho by vzduch v hasičáku vydržel.
Takže pokud máte někdo zkušenosti a vlastní nápady sem s nima :wink:



Fungovat ti to bude - sám jsem měl takto upravený kompík. Jen si nezapomeň osadit pojistný tlakový ventil a odlučovač oleje a kondenzátu na výstupu.

Tlakování na benzince apod experimentům bych se být tebou kategoricky vyhnul, jestli nejsi sebevrah. Ale jestli ti stojí pro "pár set korun nebo tisicovek" riskovat zdraví či život, prosím!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Tomáš » pon 03 srp, 2009 8:51 am

Petr Zatrepalek píše:
Tomáš píše::protože jsem od Ježíška dostal pistolku na stříkání modelů (sice čínskou,ale pán mě tvrdil,že jako amatérovi stačit bude),chtěl bych ji konečně po půl roce rozchodit,aby záruka nebyla za chvíli fuč a pak jsem nezjistil že soudruzi v číně udělali nějakou chybu.
Proto bych chtěl znovu otevřít debatu na téma kompresor.Na úvod podotýkám,že nehodlám investovat několik tisíc do továrního kompresoru.V hlavě se mi ale promítá "domácí produkt".Kompresor z ledničky mám.Otázkou je jak dodělat tlakovou láhev.Napadlo mě že bych mohl využít buď hasičák,nebo vzduchojem s autobusu.Hasičák bude asi lepší,protože vypadá kulturněji.Říkal jsem si že by šlo z hasičáku odmontovat hrdlo s hadicí a místo něj namontovat na závit "véčko" na kterým by byl vstupní ventil s koncovkou na připojení tlakové hadice a druhá polovina by byla osazena budíkem a výstupním ventilem do pistolky.Ovšem jaksi netuším,jestli by to bylo funkční.Jakej tlak vlastně hasičák udrží? Přemýšlel jsem totiž i nad možností se vyprdnout na kompík z ledničky,a hasičák vždycky na dílnách našlapat vzduchem z tlakového potrubí se zpětným ventilem a nechat na něm jeho vlastní ventil i s budíčkem.Tzn natlakoval bych hasičák na max povolený tlak donesl si ho domů připojil pistoly,a kohoutem nastavil tlak.Jenže netuším jak dlouho by vzduch v hasičáku vydržel.
Takže pokud máte někdo zkušenosti a vlastní nápady sem s nima :wink:



Fungovat ti to bude - sám jsem měl takto upravený kompík. Jen si nezapomeň osadit pojistný tlakový ventil a odlučovač oleje a kondenzátu na výstupu.

Tlakování na benzince apod experimentům bych se být tebou kategoricky vyhnul, jestli nejsi sebevrah. Ale jestli ti stojí pro "pár set korun nebo tisicovek" riskovat zdraví či život, prosím!


dalo by se to nějak rozvéct? myslím ten způsob jak jsi předělal ten hasičák?
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 03 srp, 2009 12:31 pm

Já ho nepředělával, celý kompík mi bastlil kámoš co dělal v STS Mělník - do dna hasičáku navrtán otvor, v něm závit na přívod vzduchu od kompíku, v míště kde má hasičák trysku, našroubována sestava pojistný ventil/redukčák/tlakový spínač, odkalovací nádoba s filtrem a budík. Na vstupu do hasičáku - z kompíku hadice (gumová) plus odlučovač oleje s filtrem z vaty, pak do hasičáku opět gumová hadice. Funkce naprosto v pohodě - pouze dvakrát za 8 let se mi povedlo během práce že mi tlakem prdla hadička mezi kompíkem a odlučovačem oleje. Tohle celý bylo přišroubovaný na kovovém rámu a přenosné. Vloni jsem to prodával...

Jinak místo hasičáku kámoš používal pro další kompresory vzduchové tlakové nádoby z trambusu a tuším ještě s V3s...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron