kompresor

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

kompresor

Příspěvekod fandavlacku » pát 30 lis, 2007 8:48 pm

Chtěl bych se zeptat jestli se musí mazat olejem kompresor z lednice. Nerad bych to dělal, ale jestli je to nutné tak budu muset. Dík za odpověd. :roll: :roll: :roll:
fandavlacku
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:42 pm

Příspěvekod dan » pát 30 lis, 2007 11:02 pm

No já ho ještě nemazal ale neuškodí když jednou za cca 2 roky naleješ do vstupní trubky cca 1 decku kompresorového oleje
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Houmr » sob 01 pro, 2007 8:28 am

No je fakt, že kompresor z lednice vydrží běžet i 30 let. Ale doporučuji přimazat. Měl jsem ho rozdělaný a tak vím, že olej je nutný, jinak se ti zadře. Použij řidký olej.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: kompresor

Příspěvekod fandavlacku » sob 01 pro, 2007 10:28 am

Jak dlouho by vydržel kdyby jsem tam nenalel ani kapku oleje? :idea: :idea: :idea:
fandavlacku
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:42 pm

Příspěvekod Pája » sob 01 pro, 2007 12:26 pm

Kompik z lednice je ponořen v olejové lázni a za normálního stavu není potřeba ho doplňovat-nepozná se,jestli ho není už příliš.Kamarád ho používá na stříkání modelů a pokud v nádobce,která zachytává olej (aby nevnikl až do pistolky) nějaký ulpí,tak ho nalije zpět do kompíku sacím otvorem.Jede mu to takto už několik let.Jinak na to je speciální kompresorový olej např. zde : http://www.airbrush-model.cz/shop/sinde ... sso-zerice
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod fandavlacku » pon 03 pro, 2007 3:56 pm

Zajímalo by mě kolik toho ten kompresor vyflustá ven za měsic.
fandavlacku
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:42 pm

Příspěvekod Houmr » pon 03 pro, 2007 4:56 pm

Nic moc. Řek bych tak decku za 3 roky, aspoň podle mě. Víc než oleje jde ven zkondenzovaná voda.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Pája » pon 03 pro, 2007 7:10 pm

Doma s ním foukáme kola na autech už 6-ej rok a předtím byl v nějaké lednici.Nic nedolejváme a fpoho...
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod Houmr » úte 04 pro, 2007 11:14 am

Jasně, záleží taky jak moc se používá. Něco jiného je když s ním občas nafoukneš kolo, než když běží každý den. Má jen omezenou náplň oleje a ta až dojde, tak fertik :cry:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 04 pro, 2007 5:24 pm

No můj první ledničkový jsem doléval tak 1x ročně - a stačilo tam stříknout plnou "dvacítku" injekční stříkačku oleje... Měl jsem ho 7 let, akorát letos v září když začal kovově klepat tak jsem ho vyměnil za jiný, taky ledničkový. Mám na kompíku celá ta léta tlak nádobu z hasičáku a tlakový spínač a stříkám bez problémů i 6 hodin v kuse při tlaku 1,8 baru...
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod JM » stř 05 pro, 2007 3:28 pm

Petr Zatrepalek píše:Mám na kompíku celá ta léta tlak nádobu z hasičáku a tlakový spínač a stříkám bez problémů i 6 hodin v kuse při tlaku 1,8 baru...

6 hodin v kuse?? To stříkáš radiátory, ne? :lol:
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 05 pro, 2007 3:50 pm

Radiátory zrovna ne, ale krom vláčků dělám i modely letadel - a nastříkat 13 fockewulfů chvíli trvá... Mám takovou malou manufakturku, a když už mám barvu namíchanou, tak se mi nechce ji za pár dní míchat znovu...
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod JM » čtv 06 pro, 2007 1:23 pm

Petr Zatrepalek píše:Radiátory zrovna ne, ale krom vláčků dělám i modely letadel - a nastříkat 13 fockewulfů chvíli trvá... Mám takovou malou manufakturku, a když už mám barvu namíchanou, tak se mi nechce ji za pár dní míchat znovu...

Jasný, já si dělal srandu :wink: Já toho někdy stříkám taky celkem dost najednou, sice ne tolik co ty-tak kolem 3-4 hodin a je fakt, že ten kompresor s tím nemá nejmenší problém. A když jsme u toho stříkání: používáš nějaký respirátor+např. brýle, nebo máš tak dobře větraný prostor, že to nijak neřešíš? Některé barvy fakt hooodně práší (z mé skušenosti např. lesklá žlutá Revell). :?:
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 07 pro, 2007 3:37 pm

No já respirátor nepoužívám - nosím brýle a tak mi respirátor nějak vždycky překáží a necítím se v tom "náhubku" dobře. Podařilo se mi to vyřešit výrobou "pracovny" - na zadní desku jsem si přišrouboval monitor LCD k počítači, přes něj mám posuvnou krycí desku proti jeho zastříkání barvou a napravo jsem si přidělal na lamino desku koupelnový ventilátor s odvodem ven z baráku. Fungovalo to dokud jsem se letos nepřestěhoval do domku, kde má pracovna zrovna stěnu na druhé straně než mám ten ventilátor - takže při stříkání inhaluju, a pouze při prostřiku pistole ředidlem (to je největší svinstvo a smrad! Barvy se vystříká míň...) otevřu okno, a Bursíku promiň, všechno stříkám ven... Jinak kamarád vcelku úspěšně pro prostřik pistole používá nádobu od aviváže, do které má udělané dvě dírky, do jedné pak strčí ustřižený balonek od klystýru (aby byl jako jakýsi trychtýř) tak, aby trubička klystýru dosahovala co nejvíc ke dnu lahve. Pak do trychtýřku strčí tu pistoli a ředidlo či zbytky barvy vystříká do té lahve - jo a v té lahvi má vodu s jarem nebo něcím podobným co "ženám voní", to ředidlo a barva pak probublává přes tu vodu a funguje to podobně jako vodní filtr u vodního vysavače.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod JM » pát 07 pro, 2007 9:25 pm

Petr Zatrepalek píše:No já respirátor nepoužívám - nosím brýle a tak mi....

To jsou pěkný zlepšováky :wink: Co lidi nevymyslí..to bublání přes jar je taky dobrý :)
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Další

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků