Nářadí pro stavbu kolejiště:

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod Polabský » úte 28 kvě, 2013 8:58 pm

No jo ale to se už zase blížíme k modelářskému nádobíčku, nikoliv k nářadí na stavbu a úpravy kolejiště.
Jinak určitě dobrý. Hezký večer !!
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod Polabský » ned 18 srp, 2013 12:27 pm

Tak se zase ozývám. neobjevil jsem Ameriku ale mám dva užitečné poznatky.
První : Dnes jsem opravoval pračku :D a při té příležitosti jsem musel použít "Přímou brusku s ohebným hřídelem", od firmy Ferm, http://shop.boukal.cz/prima-bruska-s-oh ... -fct-160f/.
Nechci dělat reklamu tomuto výrobci, vím i o dalších, možná dokonalejších.
Uvědomil jsem si, že bowden s řezným kotoučkem, je snad to nejlepší na řezání kolejových prutů, včetně realizace isolovaných úseků. Jediné, co k tomu doplním, je potřeba odsát, či spíše odsávat vodivé piliny. O možnosti broušení, vrtání atd., se ani nezmiňuji.
Druhým poznatkem, je akce, kterou od zítra rozbíhá nejmenovaný obchodní řetězec "na čtyry" a to prodej ruční pásové brusky za poměrně slušnou cenu a k tomu náhradní papíry.
V porovnání cena : užitek, to vychází docela zajímavé.
Přeju Všem hezký den a samozřejmě závěr léta, prázdnin a tak.

P.S. Poslední víkend prázdnin je otevřený depozitář Železničního muzea NTM v Chomutově, včetně jízdy parního vlaku z Lužné u Rachotova.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod BohousP » ned 18 srp, 2013 1:23 pm

Já myslím, že klidně můžeš napsat, že je to Lidl. Od zítra tam skutečně budou mít více nástrojů vhodných pro našince. Profesionál by s tím asi 8 hodin denně nepracoval, ale pro občasné modelářské použití jsou Parkside a i Powerfix použitelné ... A cena je příznivá. http://www.lidl-pageflip.com/cz.html?kid=5CYoEM, od str. 14.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod Polabský » ned 18 srp, 2013 6:45 pm

Já jsem tu "tajničku" vložil víceméně z žertu.
Poznámka : Svoje poznatky v současnosti transformuji, neboť v současnosti si předělávám bydlýšek a mašinky víceméně spinkají. Změna ale příjde za nějaký čas. V současnosti čerpám ze svých dřívějších zkušeností.
Již jsem si od zmíněného dodavatele (Lidl) sehnal několik stroječků, které jsou jednoznačně v hobby třídě na solidní úrovni a hodí se pro kutění na kolejištích, modulech, vlakodromech, betlémech a já nevím, na co ještě :D
Mimo jiné mám i elektrickou lupenkovou pilku. Býva po ní pravidelně velká sháňka!!
Je však bohužel složená "nasucho", nutno jí šetrně sejmout bezpečnostní kryty, promazat a opět složit.
Pozor, mají tam asi tři různé délky samořezů, neprohodit!!
Výhodou této pilky je i adaptér na běžné listy do ruční pižlalky, tedy lupenkové pilky.
Přeji Všem hezký den!!
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod Barbucha » ned 25 srp, 2013 3:39 pm

Polabský píše:Já jsem tu "tajničku" vložil víceméně z žertu.
Poznámka : Svoje poznatky v současnosti transformuji, neboť v současnosti si předělávám bydlýšek a mašinky víceméně spinkají. Změna ale příjde za nějaký čas. V současnosti čerpám ze svých dřívějších zkušeností.
Již jsem si od zmíněného dodavatele (Lidl) sehnal několik stroječků, které jsou jednoznačně v hobby třídě na solidní úrovni a hodí se pro kutění na kolejištích, modulech, vlakodromech, betlémech a já nevím, na co ještě :D
Mimo jiné mám i elektrickou lupenkovou pilku. Býva po ní pravidelně velká sháňka!!
Je však bohužel složená "nasucho", nutno jí šetrně sejmout bezpečnostní kryty, promazat a opět složit.
Pozor, mají tam asi tři různé délky samořezů, neprohodit!!
Výhodou této pilky je i adaptér na běžné listy do ruční pižlalky, tedy lupenkové pilky.
Přeji Všem hezký den!!


Na přesné pižlání mi přijde toto užitečnější: http://proxxon-svycarsko.zahrada-naradi.cz/proxxon-primocara-pilka-sts-12-e-bez-zdroje-28534-74576.html Kdo má zdroj z jiného vercajku, tak to není ani přehnaně drahé.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod Polabský » pon 26 srp, 2013 6:18 pm

Na pižlání přímo na kolejišti je určitě přímočará šukalka báječná věc.
I když osobně nejsem příznivcem aku-nářadí, protože mi vadí menší výdrž ale hlavně zbytečná váha.
Tu lupenkovou pilku jsem jako stolní strojek, pro velmi jemnou modelářskou práci, kterou žádná přímočará pilka nemůže zvládnout.
Hezký den.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod Polabský » stř 05 úno, 2014 6:28 pm

Tohle vlákno jsem rozdmýchal cca před dvěma roky s milti - stroječkem od firmy Bosch.musím uznat, že to byla správná volba. Při přestavbě bytu odvedl kvantum práce.

Tak řečená "Vrtačka na hranatý díry" :shock: !!

ALE !!!!! Od zítřka je v nejmenovaném řetězci na L.... v akční nabídce obdobná mašinka jejich oblíbené značky na P .. :-)!
Za pouhých 999 Kč a také za 199 Kč sadu náhradních nástavců, použitelných i u konkurenčních výrobků.

Mám pocit, že to je přesně, to pravý vořechový !!!

Přeji hezký den.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod Barbucha » stř 05 úno, 2014 7:26 pm

Polabský píše:Tohle vlákno jsem rozdmýchal cca před dvěma roky s milti - stroječkem od firmy Bosch.musím uznat, že to byla správná volba. Při přestavbě bytu odvedl kvantum práce.

Tak řečená "Vrtačka na hranatý díry" :shock: !!

ALE !!!!! Od zítřka je v nejmenovaném řetězci na L.... v akční nabídce obdobná mašinka jejich oblíbené značky na P .. :-)!
Za pouhých 999 Kč a také za 199 Kč sadu náhradních nástavců, použitelných i u konkurenčních výrobků.

Mám pocit, že to je přesně, to pravý vořechový !!!

Přeji hezký den.


Děkuji za další dmýchání, asi zkusím historicky druhou návštěvu nejmenovaného obchodu :-).
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod BohousP » stř 05 úno, 2014 7:33 pm

Pokud někdo neví, "wo co gou" ..., tady je video: http://www.lidl.cz/cps/rde/SID-8C58D8EB-9820F247/www_lidl_cz/hs.xsl/nabidka.htm?action=showDetail&id=4926
Taky ráno klusám do nejbližší prodejny.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod Polabský » stř 05 úno, 2014 7:34 pm

Barbucha píše:
Polabský píše:Tohle vlákno jsem rozdmýchal cca před dvěma roky s milti - stroječkem od firmy Bosch.musím uznat, že to byla správná volba. Při přestavbě bytu odvedl kvantum práce.

Tak řečená "Vrtačka na hranatý díry" :shock: !!

ALE !!!!! Od zítřka je v nejmenovaném řetězci na L.... v akční nabídce obdobná mašinka jejich oblíbené značky na P .. :-)!
Za pouhých 999 Kč a také za 199 Kč sadu náhradních nástavců, použitelných i u konkurenčních výrobků.

Mám pocit, že to je přesně, to pravý vořechový !!!

Přeji hezký den.


Děkuji za další dmýchání, asi zkusím historicky druhou návštěvu nejmenovaného obchodu :-).


Pokud se vezme v potaz cena a tři roky záruky, pak není co řešit.ˇ
"Šťastný lov, bratříčku" (R. Kypling)
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod Barbucha » čtv 06 úno, 2014 1:53 pm

Polabský píše:
Barbucha píše:
Polabský píše:Tohle vlákno jsem rozdmýchal cca před dvěma roky s milti - stroječkem od firmy Bosch.musím uznat, že to byla správná volba. Při přestavbě bytu odvedl kvantum práce.

Pokud se vezme v potaz cena a tři roky záruky, pak není co řešit.ˇ
"Šťastný lov, bratříčku" (R. Kypling)


Tak prd. Hodinu po otevření jsem proletěl 5 Lidlů. Mám pocit, že to snad ani nevystavili.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod BohousP » čtv 06 úno, 2014 2:37 pm

Barbucha píše:Tak prd. Hodinu po otevření jsem proletěl 5 Lidlů. Mám pocit, že to snad ani nevystavili.


Tak to je smůla. :cry: Evidentně na to čekalo víc zájemců. Já si přivstal a k Lídlu dorazil, když otvírali. Měli jich asi 15-20 ks. A šly na dračku. Po pěti minutách, co jsem se motal po prodejně, jich už zbylo jen pět.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod rawen » čtv 06 úno, 2014 4:15 pm

Já byl taky v LIDLu, ale pro dětské boty. Nějak tomuto udělátoru nevěřím. Má někdo praktickou zkušenost, jak to řeže a brousí třeba překližku?

Díky, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod Polabský » čtv 06 úno, 2014 9:41 pm

Tak jsem měl smůlu, v Chomutově jsem ukořistil dvě sady náhradních pilek, jinak nic :-( !
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Nářadí pro stavbu kolejiště:

Příspěvekod greenery » pát 07 úno, 2014 7:33 am

Když si uvědomím, že před 4-mi lety jsem za kufr téhož - značky Fein - vysolil 7500 - docela sranda............. a to bylo v akci
Je to sice profi a asi to mám navěky.
Na všelijaké prořezy, dlaby, díry je to ale nenahraditelný vercajk. Teď mluvím obecně o tomto typu nářádí.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků