olejový kompresor

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

olejový kompresor

Příspěvekod lubomírz » sob 29 pro, 2012 7:03 am

Zdravím pánové,
chtěl bych se informovat,zda-li je možné použít klasický olejový kompresor(OBI vzdušník 24l) na stříkání modelů.Redukci k hadičce na pistoli mám,jde mi jen o tlak a vůbec o použití.Díky všem za zkušenosti.
lubomírz
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 20 úno, 2009 6:16 pm
Bydliště: Hodonín

Re: olejový kompresor

Příspěvekod cipisekmp » sob 29 pro, 2012 7:18 am

Ahoj, urcite nepatrim mezi ty, kteri by nastrikali hromady modelu, ale co jsem prozatim strikal, tak vse me s olejovym kompresorem slo. Mam teda neco takovehoto http://www.gude.cz/naradi/olejove-kompr ... -gude.html . Nepouzivam jejich original reduktor, vyuzivam ten negulovany a mam za nim vlastni reduktor s tou nadobkou dole na odkalovani. Prozatim jsem nezjistil ze by to neco delalo.
S pozdravem Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: olejový kompresor

Příspěvekod lubomírz » sob 29 pro, 2012 8:00 am

Ahoj,
díky za informace.Ještě se tě zeptám jakou na to používáš pistoli ke stříkání?Mám tady na nastříkání pár odlitků a nějaké přestavby tak přemýšlím jestli koupit jednočinnou nebou dvojčinnou pistoli.
lubomírz
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 20 úno, 2009 6:16 pm
Bydliště: Hodonín

Re: olejový kompresor

Příspěvekod Houmr » sob 29 pro, 2012 8:33 am

U jednočinné pistole pouštíš jen barvu, vzduch stále prochází pistolí.
U dvojčinné pouštíš jak vzduch tak barvu, kompresor pak musí mít vypínání při dosažení určitého tlaku.
Takže spíš záleží na tobě co by ti lépe vyhovovalo.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: olejový kompresor

Příspěvekod lubomírz » sob 29 pro, 2012 8:54 am

Díky poohlednu se zatím po té jednočinné a pak se uvidí.Ještě mám poslední otázku.Modely většinou od BTTB,musí se stříknout základem na barevný povrch nebo můžu jen odmastit a stříknout barvou.
lubomírz
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 20 úno, 2009 6:16 pm
Bydliště: Hodonín

Re: olejový kompresor

Příspěvekod fulda » sob 29 pro, 2012 9:19 am

Za stříkacího odborníka se vůbec nepovažuju, ale pokud nemáš nic a chceš něco kupovat, tak se podívej sem, já tím v klidu stříkám svoje drobnosti. Považuju to za takovej základní model, kterej už není hračka, ale už je to skoro profi zařízení.

Jo a moje eNkové a menší záležitosti pořád stříkám původní 0,4, ačkoli jsem si koupil i sadu pro 0,3, ale zatím na ní nedošlo.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: olejový kompresor

Příspěvekod lubomírz » sob 29 pro, 2012 5:38 pm

Kolegové ještě se zeptám at nemusím zbytečně zakládat nové vlákno.Co používání autosprejů na lakování modelů.Jedná se mi o využití základovky a černé matné třeba na podvozky.Rozptyl střiku neřeším,vzhledem k tomu,že bych stříkal cca 5 podvozků najednou.
lubomírz
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 20 úno, 2009 6:16 pm
Bydliště: Hodonín


Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků