Nářadí OLFA

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Nářadí OLFA

Příspěvekod badliner » pon 07 lis, 2011 6:44 pm

Máte někdo zkušenosti s tímto modelářským nářadím/pomůckami?
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Re: Nářadí OLFA

Příspěvekod dejv » úte 08 lis, 2011 8:28 am

Zatím mám od nich jen odlamovací nůž - je výbornej. Jiné nářadí v tuhle chvíli posoudit nemůžu, ale časem si určitě nějaké další pořídím.
Myslím že se v tomhle případě není čeho bát, OLFA je poctivá japonská značka, která funguje už nějaký ten pátek. Není to žádný vietnamský šmé ...
Nko - zatím si jen tak experimentuji a učím se
dejv
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 07 zář, 2011 7:27 am

Re: Nářadí OLFA

Příspěvekod Radek(T) » úte 08 lis, 2011 8:50 am

Nepochybně špičkové nářadí (řezače, skalpely, řezací podložky). Kvalitě odpovídá cena, ale podle mne se to vyplatí. Hlavně mají velice široký sortiment, takže si člověk může vybrat to, co mu přesně padne do ruky.
TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nářadí OLFA

Příspěvekod andy » úte 08 lis, 2011 4:27 pm

Používám a za sebe mohu jedině doporučit. Cena přiměřená, a hlavně zaručená kvalita :wink:
andy
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 07 zář, 2010 7:57 pm

Re: Nářadí OLFA

Příspěvekod microjelen » úte 08 lis, 2011 5:26 pm

Nedávno jsme měli v Plzni výstavu papírových modelů. Někteří účastníci si tam rozbalili svá fidlátka. A hádejte co tam všichni měli? Každý, ale opravdu každý tam měl různý skalpely, kružítka, podložky od Olfy. Sám jsem ho v minulosti taky používal a naprostá spokojenost.
http://microjelen.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
microjelen
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 07 dub, 2010 6:28 pm
Bydliště: Plzeň - Skvrňany

Re: Nářadí OLFA

Příspěvekod badliner » úte 08 lis, 2011 7:31 pm

Super zatím jsem viděl jen obrázky a ty mě nadchly...
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Re: Nářadí OLFA

Příspěvekod richard0404 » úte 29 lis, 2011 9:02 pm

Odkaz kde je možné OLFA nářadí koupit. Ceny velmi rozumné.
http://www.eshop-honzikovyvlacky.cz/hon ... A-Japonsko
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Re: Nářadí OLFA

Příspěvekod Honza168 » úte 29 lis, 2011 10:36 pm

Když už zde bylo vzpomenuto, že nářadí OLFA nabízím v N-šopíku Honzíkových vláčků - http://www.eshop-honzikovyvlacky.cz/ -, považuji za rozumné připojït několik vět. Začal jsem tím, že jsem si před několika lety koupil malý skalpel (AK-3). Dodneška s ním řežu. Japonci sice tvrdí, že skalpely (vždy výměnné nože) se nemusí brousit - myslí to ovšem nejspíš tak, že je velmi levné a snažší si koupit náhradní díl. Já břit olíznu na diamantovém brousícím kameni a řežu zase dalšího půl roku. Pak jsem si nakoupil řadu dalších nástrojů OLFA a ani v jednom případě jsem neudělal chybu. Třeba nůž na řezání plastů (P-450); každou chvíli se kupodivu přesvědčuji, že lidi tento nástroj u nás vůbec naznají a stále dál řežou plasty pilkou, nebo je všelijak jinak dělí nástroji určenými k něčemu jinému. Odlamovací nože, nůžky se zoubky, pilky (super nástroj), kruhové řezače...
Nechci tady vypisovat položky z katalogu, protože by to zabralo několik stran. Ostatně, kdo si napíše na můj mail, pošlu mu katalog. Stal jsem se totiž nejen propagátorem této značky, ale i smluvním prodejcem firmy SOMATY ČR, která je výhradním zástupcem nářadí OLFA v ČR. Nemám v úmyslu dělat z toho diskusního webu komerční propagaci, ale když zazněla otázka na nástroje OLFA, nemůžu zůstat v klidu. Řeknu to jinak. Jesliže jsem za posledních několik let rozlámal mnohdy i po jednom použití několik nástrojů všelijakých doporučovaných firem (nejvíce mne zklamalo PRODGE), tak s OLFA se mi to prostě ještě nestalo. A nejspíš ani nestane, protože to je ta pravá poctivá japonská značka. Ale pozor. V různých obchodech typu "obi" aj. najdete na chlup stejné věci, třeba jen v červené barvě. Ale to je skutečně všechno jen jako... původem obvykle z jiného asijského státu, místo kvalitní oceli bláto, místo kvalitního plastu "taky plast" a víc jak kde jinde zde platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Takže nebojte se žlutých japonských nástrojů OLFA, obětujte nějakou korunu za kvalitu, protože to jsou nástroje z kategorie tzv. na celý život. Můj děda byl krejčí. Už dobře 40 let tady není. Ale jeho krejčovské nůžky vyrobené u kvalitní německé předválečné firmy používám dodnes. A pořád stříhají... Stejně tak vím, že nástroje OLFA, až je jednou předám vnoučkovi, bude ještě dlouho používat... Jan Hlaváček
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha


Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků