Nevysychající lepidlo

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Nevysychající lepidlo

Příspěvekod TTmili » úte 01 lis, 2011 4:49 pm

Chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá typ na nějaké nevysychající stálelepící lepidlo. Mám takovou představu že bych použil vyleptané Viaflexi z leptů od Detailu s tím že by byli někde buď na kolejišti na nějakém stojanu nebo někde mimo uložené, a když bych potřeboval dát na vlak konce (když by nebyly vozy s vlastními funkčními konci) tak bych je akorát přenesl pinzetou na požadované místo. Problém je že by zadní stěna musela být stále lepkavá, a to tak aby se ty viaflexi udržely na místě ale aby to šlo také zase odlepit bez poškození. Má někdo nějaké tipy?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Nevysychající lepidlo

Příspěvekod Jirka1 » úte 01 lis, 2011 5:10 pm

O takovém lepidle nevím. :o
Ale už jsem nad tím taky uvažoval a jednou z možností by bylo použití malého kousku lepící gumy, kterou občas používám k zajištění nákladu na vagonech. :lol:
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Nevysychající lepidlo

Příspěvekod TTmili » úte 01 lis, 2011 6:25 pm

No právě něco na ten způsob mám na mysli, odtud i pochází ona myšlenka. Ale chtělo by to ještě třeba v plechovce nebo z čeho se to nanáší. A stejně tak by to chtělo udělat jen tenoulinkou vrstvu, ale zároveň jí nějakým způsobem natvrdo upevnit přímo na zadní stranu plíšku aby náhodou nezůstala na vagoně.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Nevysychající lepidlo

Příspěvekod vvitty » úte 01 lis, 2011 6:43 pm

Dej dovnitr vozu magnet a na predmet kousek plisku, nebo jej rovnou udelej z plechu... i kdyz najdes neco co bude lepit dlouho, nalepi se na to za chvili vrstva prachu...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Nevysychající lepidlo

Příspěvekod Jirka1 » úte 01 lis, 2011 6:54 pm

TTmili píše:No právě něco na ten způsob mám na mysli, odtud i pochází ona myšlenka. Ale chtělo by to ještě třeba v plechovce nebo z čeho se to nanáší. A stejně tak by to chtělo udělat jen tenoulinkou vrstvu, ale zároveň jí nějakým způsobem natvrdo upevnit přímo na zadní stranu plíšku aby náhodou nezůstala na vagoně.
Ta hmota se promačká mezi prsty a pak se to tím přilepí. Použiješ malinkou kuličku, kterou pak po oddělání koncovky odlepíš (ať už Ti zůstane na koncovce či na vagoně). A můžeš použít znovu...

vvitty píše:Dej dovnitr vozu magnet a na predmet kousek plisku, nebo jej rovnou udelej z plechu...
No předpokládám, že to TTmili myslel tak, aby se to dalo dát na jakýkoli vůz bez jeho složitých úprav, což varianta s plechem a magnetem v podstatě nějak moc neřeší...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Nevysychající lepidlo

Příspěvekod Ferda » úte 01 lis, 2011 8:17 pm

Můžeš zkusit tohle. Používám, ale jak psal vvitty: ... i kdyz najdes neco co bude lepit dlouho, nalepi se na to za chvili vrstva prachu...
http://www.crhak.sk/shop/index.php?do=k ... ktivni=101
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Nevysychající lepidlo

Příspěvekod vojtas » úte 01 lis, 2011 8:21 pm

Já bych tam přilepil malinký drátkový háček,a věšel bych to jak v reálu...
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Nevysychající lepidlo

Příspěvekod Jirka1 » čtv 03 lis, 2011 4:02 pm

Když jsem dneska v poledne stál v Ostravě na hl. n. a koukal na odjíždějící náklad a koncovky, tak jsem utrpěl myšlenkou, jak by to šlo řešit. :shock:

Trochu odběhnu na první pohled mimo. Asi před dvěma lety jsem si do auta koupil přilnavou podložku pod mobil, se kterou jsem spokojen. Lepí stále a když se do ní nachytá prach, stačí ji opláchnout vodou a nechat uschnout.
Když přišla, tak jsem ji schválně přilepil na svislou plochu futra a na ni přilepil mobil. Držel dost dlouho, až jsem to nevydržel a sundal to, aby náhodou nespadl, protože se mi to už nechtělo hlídat.
Bylo to něco takového: http://tonermax.cz/podlozka-pod-mobil-o ... -modra.htm 8)

No tak mě napadlo, protože ta přilnavost je vlastností toho materiálu, nařezat z něho tenké plátky a ty pak vteřiňákem přilepit na zadní stranu leptaných Viaflexů.
No a ty pak už to jenom pinzetou nalípnout na poslední vůz v soupravě, nebo naopak ho zase sundat. A až by se to zalepilo prachem, tak by se to jenom jednoduše omylo vodou a bylo by to použitelné znovu... :?:

Jenom je několik praktických otázek, zda:
1) se podaří nařezat dostatečně tenké a rovné plátky, aby fungovaly,
2) tomu nějak neuškodí to vteřinové lepidlo, resp. zda nenaruší tu lepící schopnost,
3) se bude chtít někomu to tam dávat, protože to bude pěkná piplačka :mrgreen:,
4) si toho na voze při provozu na kolejišti vůbec někdo všimne :lol:,
5) se to, resp. za jak dlouho se ty tabulky poztrácí :roll:,
6) to nebudou krást při svých nájezdech kovuchtiví spoluobčané :wink:,
7) ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Nevysychající lepidlo

Příspěvekod TTmili » čtv 03 lis, 2011 4:25 pm

Jirko, tohle je skvělý nápad, ale má to pár much. Spíš bych se klonil k tomu nálepkovému lepidlu, s tím že bych nepoužívané Viaflexy odkládal na lesklý papír od lepítek. Neví někdo kde normálně (mimo objednávky přes internet) to koupit, rád bych to zkusil. Mohli by to mít třeba v obyčejných drogeriích, nebo papírnictvích?

Jinak k tvým bodům:
1) Největší problém pro tu podložku.
2) To by se muselo vyzkoušet, přinejhorším by se to přilepilo třeba Clearfixem nebo Herkulem.
3) Já si na to zařídím lidi, když už jsou na to aby rozvěšovali vozy tak budou věšet i viaflexi :lol: :lol: (přeloženo to znamená že já jsem na to dost velký cvok 8) )
4) Není záměrem aby si toho někdo všiml, ale aby to tam bylo kdyby si náhodou všiml.
5) Poztrácí se, odepíšem, přikoupíme :lol:
6) Naštěstí mám kolejiště v době kdy se kradlo všade a furt a normální věci se neztrácely :lol:
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Nevysychající lepidlo

Příspěvekod Martin HO » čtv 03 lis, 2011 4:32 pm

Možná se by hodilo i toto : http://www.happymodel.cz/www/eshop/prod ... pid=254007 , po "zaschnutí" bezbarvé, nikdy nezaschne úplně a dá se lehce odlepit (bez poškození) a případné zbytky lepidla snadno omyješ vodou.
Martin HO
 

Re: Nevysychající lepidlo

Příspěvekod maza » čtv 03 lis, 2011 4:35 pm

Ahoj, mrkni sem http://www.gluetechnology.eu/43861-lepidla-ve-spreji-lepidla-v-spreji/61563-uhu-3-in-1-spray-adhesive-%28200-ml%29/ .
Lepidlo ve spreji má tři varianty aplikace, ta třetí by ti mohla vyhovovat. Máza.
H0. DCC. II. epocha DRG. http://www.modulybrno.cz
Uživatelský avatar
maza
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 25 led, 2011 7:31 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Nevysychající lepidlo

Příspěvekod male zvire » čtv 03 lis, 2011 5:24 pm

Nevysychající lepidlo se hojně používá k lapání škůdců. V domácnosti nejlépe sehnatelné v podobě "lepících" žlutých terčíků které se zapichují do květináčů.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Nevysychající lepidlo

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 23 lis, 2011 11:25 am

Ty podložky pod mobil mívají v prodejnách s elektrospotřebiči, případně v prodejnách mobilních telefonů. Myslím, že se jí říká mikropodložka, nebo tak nějak.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Nevysychající lepidlo

Příspěvekod Tomas_C. » čtv 08 pro, 2011 6:18 pm

Lze použít i k výrobě samolepek...mi ho používáme k výrobě stromů.
http://www.bison-lepidla.cz/cs/product/bison-spray-adhesive.html
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno


Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků