Lídl akce: frézka

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Brejla » pon 14 pro, 2015 3:17 pm

mpinta píše:
Brejla píše:Má to doopravdy baterii na 20V? Obvyklé je 18V, u výkonnějších strojů 24V.
Na baterii napsáno 20 V, 2 Ah. Naměřeno 20,16 V. Stačí?

Stačí, díky.
Já mám od Parksidu akuvrtačku na 18V a aku s příklepem na 24V a obě jsou velice dobré. Jen těch 20V u této mně zarazilo. Asi počkám na verzi s baterií 18V, abych nemusel dokupovat další záložní baterii 20V.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Myšpulín » pon 14 pro, 2015 4:26 pm

mpinta píše:Sklíčidlo 1,6 - 13 mm, 0-400 a 0-1400 ot./min., reverz, moment, bez příklepu.
Plynulá regulace otáček chodí opravdu plynule.
Indikace nabití také není k zahození.
Vrtačka byla plně nabitá (samovybíjení tedy zanedbatelné).

Tak tato je větší než ta, co mám já, což je její menší sestřička, sklíčidlo 0,8 - 10 mm, 14,4 V. Jinak ale naprostá spokojenost. S Li-On baterií pohoda. Jen chybí ten rozsah do 13 mm na upnutí.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Polabský » sob 30 led, 2016 10:50 am

Zdravím,
tak opět od pondělí budou mít v Lidlu v nabídce multifunkční vibrační šikovnou věcičku, vrtačku na hranatý díry :D !
Mám jí už delší dobu, používám jí v současnosti při přestavbě domu a musím říci, že je to užitečné zvíře. Dá se s tím opracovávat třeba i pěnový polystyrén. Má to i regulaci kmitů (otáček) a celkově dostačující výkon a výdrž.
Příslušenství lze použít nejen od firmy Bosch, kde třeba mají například užší ponorné pilky a i pilky na měkké kovy.
V OBI prodávají také příslušenství od nějaké firmy na slušné úrovni.
Jediná "slabost", na rozdíl od konkurence, jsou pouze čtyři výstupky na unašeči. Proto je nutno pečlivě utahovat upevňovací imbusový šroub !!!!!!!!!!
Mám srovnání v obdobném udělátoru od firmy Bosch, který je takový subtilnější.
Přeji hezký den a příjemné chvíle s tímto udělátorem, který mohu doporučit :D .
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod rawen » sob 30 led, 2016 11:17 am

Je fakt, že příslušenství mají v OBI a x-hausech, ale v LIDLu je násobně levnější - a proto vykoupené dřív, než samotné stroje. :D

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Polabský » sob 30 led, 2016 1:36 pm

rawen píše:Je fakt, že příslušenství mají v OBI a x-hausech, ale v LIDLu je násobně levnější - a proto vykoupené dřív, než samotné stroje. :D

Radek



To ano, na běžnou práci dobře vyhoví to z Lidlu ale například úzký břit, nebo příslušenství s jemným zubem se musí koupit jinde.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Polabský » čtv 19 kvě, 2016 8:07 pm

Hezký večer,
v příštím týdnu od čtvrtka bude nabízena v Lidlu přímočará pilka "šukalka".
Možná by někomu mohla být k užitku.
Hezký večer Všem !!
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod VojtikJ » pon 10 říj, 2016 3:19 pm

v LIDLU dle mého názoru bude opět výhodný nákup
http://www.lidl.cz/statics/lidl-cz/ds_d ... 0_P2F2.pdf

frézka + nástroje, přímočarka, držák na pájení s lupou atd... (str 24-25)
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Polabský » pon 10 říj, 2016 7:52 pm

VojtikJ píše:v LIDLU dle mého názoru bude opět výhodný nákup
http://www.lidl.cz/statics/lidl-cz/ds_d ... 0_P2F2.pdf

frézka + nástroje, přímočarka, držák na pájení s lupou atd... (str 24-25)



Hlavně bych zdůraznil nástroje k frézkám v úhledném balení.
Je to za slušný peníz a je to použitelné i pro věhlasné značky nářadí.
Hezký večer Všem.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Martin70 » pon 10 říj, 2016 9:20 pm

VojtikJ píše:v LIDLU dle mého názoru bude opět výhodný nákup
http://www.lidl.cz/statics/lidl-cz/ds_d ... 0_P2F2.pdf

frézka + nástroje, přímočarka, držák na pájení s lupou atd... (str 24-25)

Díky za info. Tady ve Zlíně jeden Lídl zavřeli, staví se nový a já se hnal do toho druhého. Jinak tam nechodím, je to tam zajímavé, jak se lidi přehrabují ve zboží. No já trouba se koukl na první stranu letáku a vidím od 10.10. Nenašel jsem v obchodě nic z tohoto letáku... Už jsem myslel, že bydlím v úplně špatném městě. Nyní se dívám, že to nářadí je až od čtvrtka 13.10.2016. Jsem to ale trouba, no nenadlo mě to a nevšíml jsem si toho datumu. Myslíte, že to bude stát za vyzkoušení to nářadí pánové? :D
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 11 říj, 2016 6:41 am

Ta modelářská bruska ti bude k prdu, jestli ten ledkový kotouč vepředu nepujde sundat. Tohle může vymyslet jen pako, který nemodelaří. Pro přesnou práci potřebuješ vidět co obrušuješ a mít neomezený přístup k obrobku. Všechny nástroje pro tento typ nářadí ale mají moc krátký dřík na to, aby jsi přes ten kotouč s ledkama pořádně viděl... Zlatý Dremel nebo Proxxon... Přímočarka - těžko říci, záleží jak moc spolehlivý vnitřnosti to má. Možná s tím dokážeš pořádně uříznout jen pár kusů dřeva. Jestli na to dávají záruku kolem dvou let, není ale co řešit za ty prachy - pro normální občasný práce doma to stačí určitě. Aku šroubovák - taky sázka na nejistotu, s ohledem na ten výsuvný buben... Sady vrtáků, a sada pro tu modelářskou frézku - za tu cenu, proč ne. Tu kombibrusku mám doma přes dva roky a používám ji docela často :D, i když i ona má svý mouchy - brusný pás furt zklouzává. Co mě zaujalo nejvíc, jsou ty magnetický podložky - talíř a tácek. To se doma hodí určitě.

PS ještě k tý modelářský brusce - hrozně důležitý je rozsah sklíčidla, jestli to sklíčidlo nebo jeho vložky jsou pro rozsah od 0 do 3,5mm je to ideál. Ale jestli umožnuje jen použití těch věcí ze sady mininářadí se širokým dříkem, je to k prdu - nemůžeš pak použít třeba kvalitní zubařský frézky nebo malé vrtáčky , což jsou v případě Parkside jistě všechny pod 2,5mm...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod greenery » úte 11 říj, 2016 7:47 am

Taky pár kousků jejich značky Parkside vlastním.
Je to prý nářadí vyráběné na zakázku pro Lidl, pravděpodobně různými výrobci. Mechanicky je to myslím poměrně robustní záležitost a chvilku by vydržet mělo, často se to srovnává se zeleným Boschem, někdy i nadřazuje nad něj. Ostatně i odezva na různých diskusích od zahrádkářů až po kutily a řemeslo je celkem příznivá. Reklamace většinou kus za kus a často prodloužená záruka.
Co ale bývá problém, je přesnost nářadí.
Typicky malá kotoučová ponorná pila, od pohledu šikovná věcička na malé deskové přířezy. Hrana vodící desky ale není úplně rovnoběžná s kotoučem, takže po chvíli se kotouč v řezu začne příčit a řez je samozřejmě křivě. Pro sestavení králíkárny OK, ale pro modeláře trochu očistec. Po chvíli cviku ano, ale "dře to" a to jen tam, kde na milimetru nezáleží.
U nářadí, které nemá doplňkové vodící prvky by snad problém být neměl - typicky vrtačky, přímočaré brusky atd.
Gravírku nemám, dal jsem přednost Proxxonu.
Naposledy upravil greenery dne úte 11 říj, 2016 10:03 am, celkově upraveno 1
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Ala » úte 11 říj, 2016 8:17 am

Tu frézku mám už z minulé akce a dobrý. Kotouč s ledkama jde sundat a upnout frézku třeba do stojanu.
Připojení ke zdroji je stejné jako Proxxon.
Ala
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 25 led, 2007 8:01 pm

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod MkTT » úte 11 říj, 2016 8:59 am

Ala píše:Připojení ke zdroji je stejné jako Proxxon.

Přesně tak, používám tento zdroj pro odporovou řezačku Proxxon THERMOCUT 12/E 27082 a funguje to zatím dobře.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod mpinta » úte 11 říj, 2016 9:44 am

Ala píše:Tu frézku mám už z minulé akce a dobrý. Kotouč s ledkama jde sundat a upnout frézku třeba do stojanu.
Připojení ke zdroji je stejné jako Proxxon.

Prosím, jak je to s tím sklíčidlem?
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod krakora » úte 11 říj, 2016 12:30 pm

Jsou tam výměnné kleštiny, rozsah asi 0,3 - 3,3
Mám jí asi 3 roky na chatě k občasnému bastlení a zatím spokojenost.
Doma v dílně mám obyčejný proxxon bez regulace otáček hnaný FZ1 už asi 10 let.
Stojí o pár korun víc a kvalita je o něco výš, asi bych nad tím zauvažoval.

Petr
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků