Ruční aplikátor statické trávy - lahvička

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Ruční aplikátor statické trávy - lahvička

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 03 zář, 2010 5:44 am

Zdravím, chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenosti s lahvičkou na aplikaci statické trávy od Nocha.
Měl jsem ji půjčenou (originál) a moc mě to nepřesvědčilo. Zdá se mi, že efekt je stejný, jsko když sypu trávu ručně nebo obyčejným sítkem.
Rád bych věděl, jestli je chyba ve mě, nebo je to opravdu klump.
Díky za vaše postřehy.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Ruční aplikátor statické trávy - lahvička

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 03 zář, 2010 6:02 am

Michal Šuhajda píše:Zdravím, chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenosti s lahvičkou na aplikaci statické trávy od Nocha.
Měl jsem ji půjčenou (originál) a moc mě to nepřesvědčilo. Zdá se mi, že efekt je stejný, jsko když sypu trávu ručně nebo obyčejným sítkem.
Rád bych věděl, jestli je chyba ve mě, nebo je to opravdu klump.
Díky za vaše postřehy.



Klump to není, problém je hlavně v malém náboji statické elektřiny - i když s tou nádobou zašejkruješ, nikdy se to nemůže rovnat elektrický flokovačce! De facto to samý co tahle nádobka ti udělá i jakákoliv plastová nádoba, s dírkama v uzávěru
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Ruční aplikátor statické trávy - lahvička

Příspěvekod milanek_2008 » pát 03 zář, 2010 11:54 am

Minulý týden jsem si ji objednal(ještě nepřišla) a už se tu dočítám,že nestojí za nic. Nebude třeba problém ve výšce trávy,že čím menší tím lepší?Myslim vůči velikosti té lahvičky.
milanek_2008
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 13 úno, 2008 3:49 pm

Re: Ruční aplikátor statické trávy - lahvička

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 03 zář, 2010 4:23 pm

Ne, základní problém je v tom, že statická tráva se jmenuje tak proto, že pomocí statického elektr. náboje se dociluje toho, že při aplikace "stojí" - tj při sypání z přístroje (flokovačky) ulpívá stéblo trávy kolmo na lepivém podkladu. Statický náboj se docílí i v té lahvičce od nocha, nicméně znatelně menší než v případě použití elektrické flokovačky. Travní stébla pak bohužel nejsou všechna kolmá, ale po nasypání zůstavají na terénu ležet. Ta noch lahvička je bohužel jeden z prostředků jak lze z lidí snadno dostat peníze...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Ruční aplikátor statické trávy - lahvička

Příspěvekod JanoH0e » pát 03 zář, 2010 6:13 pm

Ta "fľaštička" nie je zlá. Dá sa použiť na spústu iných vecí, napr. posyp stromov lístím a na iné drobné veci, štrkovanie atď, bohažiaľ nie na to, čomu je primárne určená.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Ruční aplikátor statické trávy - lahvička

Příspěvekod milanek_2008 » pon 25 říj, 2010 3:06 pm

Tak jsem vyzkoušel tu lahvičku a radim NEKUPOVAT,opravdu chyták na peníze.
milanek_2008
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 13 úno, 2008 3:49 pm


Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků