Stříkací pistole

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod cernos » úte 03 led, 2012 9:58 am

Našel jsem AS189 na aukru http://aukro.cz/airbrush-kompresor-orli ... 63875.html za pěkných 2100. To že je hlučnější (50dB) je tak nějak jedno. Je to tišší vysavač, takže přes den v klidu. Díky nádrži nepoběží non-stop a v noci snad stříkat modely nebudu, teda aspoň ne střízlivej :D Ještě uvidím co a jak. A co ta pistole? Dvojčinná ale jaký průměr? V první řadě s tím chci stříknout testovací kastli z jednoho startsetovýho vagonku v měřítku TT. Nebokoupit nějakou sadu?
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod dedo » úte 03 led, 2012 12:25 pm

presne tento kompresorek mám aj ja a som s ním veľmi spokojný... je tichý... kúpil som ho cez inzerát na http://www.vlaky.net/online/burza/?id=1, ale netuším, či tam momentálne niečo také je... dal som za to vtedy okolo 120 € ale aj s dvomi flintami .... :lol:
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 03 led, 2012 1:25 pm

cernos píše:Našel jsem AS189 na aukru http://aukro.cz/airbrush-kompresor-orli ... 63875.html za pěkných 2100. To že je hlučnější (50dB) je tak nějak jedno. Je to tišší vysavač, takže přes den v klidu. Díky nádrži nepoběží non-stop a v noci snad stříkat modely nebudu, teda aspoň ne střízlivej :D Ještě uvidím co a jak. A co ta pistole? Dvojčinná ale jaký průměr? V první řadě s tím chci stříknout testovací kastli z jednoho startsetovýho vagonku v měřítku TT. Nebokoupit nějakou sadu?


Ber pokud možno trysku 0,3 či v nejhorším 0,25. Menší je už jen "o zlost" - ty menší průměry jsou pro airbrush umělecký barvy, modelářský s hrubším pigmentem to moc rádo nemá... A kompík bacha na těsnění hlavy s držadlem, viz můj příspěvek o těchhle kopresorech. Nádrž u tohoto kompíku je spíše vyrovnávací - při delším stříkání na vyšší tlak ti kompík poběží de facto nepřetržitě (resp bude furt spínat).
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod Chailapko555 » sob 02 úno, 2013 2:13 pm

Ahoj prosimte proč mi z airbrushky vyletavaj nejaké částečky. Neco jako mikro zrníčka. Delá my to u >!každé!< barvy a filtruju i pres punčochu a vzduch mám taky filtrovaný. Prosím Pomoc Díky mej se :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod juroH0 » sob 02 úno, 2013 3:20 pm

Aké používaš farby a čím riediš? Niektoré kombinácie sa neznášajú a farba sa zráža.
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod vvitty » sob 02 úno, 2013 4:07 pm

nebylo by lepe to resit jen v jednom vlakne?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod milanbobo » sob 16 bře, 2013 9:33 pm

Ahoj.
Chci koupit tuto dost chválící stříkací pistoli Fengda BD-130. Na to , že jí budu používat málo je dost dobrá.
http://www.artnews.cz/view.php?cisloclanku=2006090601 Nevím však nemám li dát přednost např. pistoli : Aerograf AB 1007 - tryska 0,2mm http://www.steva.cz/zbozi/17007/Aerogra ... -0-2mm.htm nebo stříkací pistoli MAR AEROGRAF EW-6000B/02 http://www.steva.cz/zbozi/17007/Aerogra ... -0-2mm.htm. Nejde mi vyloženě o tyto dva uvedené modely, jsou však cenově srovnatelné cenově s Fedglou proto toto rozhodování a nevím, však jak je to s kvalitou. Dík Milan
milanbobo
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 11 lis, 2011 6:46 pm

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod juroH0 » sob 16 bře, 2013 11:45 pm

Mám spomínanú Fendgu s tryskou 0,3, nestriekam nejak veľa, slúži ako má, robí sa mi s ňou dobre. Nemá problém ani s väčšími plochami ani prúžkami. Ja som s ňou spokojný. A chladničkový kompresor dostal druhý život v lepšej role :-)
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod dnovy » sob 10 led, 2015 3:55 pm

Ahojte,

mám stříkací pistoli Fenga a jednou jsem s ní stříkal surfacerem tamya 1000, poté ji prostříkl ředidlem tamya a čističem pistolí tamya. Cca po měsíci, 2 stříkání. opět surfacer. Nejdřív to nestříkalo (šel jen vzduch), pak po větším rozředění surfaceru to stříkalo chvíli a pak už nic. Pistoli jsem celou rozebral, tj. u trysky, několikrát pročistil a nic. Vzduch tryskou jde. Bohužel to nestříká ani ředidlo v nádobce. Ředidlo v nádobce vyteče jedině tehdy když vyšroubuju trysku. Nemůže být problém v jehle? Tu jsem zkoušel při rozebrané pistoli vytáhnout dopředu a pak zase zatáhnout? Případně kde jinde může být ten problém? A pokud v jehle, jak ji seřídit aby stříkala?

Díky

D.
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 10 led, 2015 4:44 pm

Znovu rozebrat - včetně hlavice. Vyndat trysku a jehlu. Pečlivě pročistit otvor vzduchovýho kanálu co vede z tělesa pistole ke trysce. Sroubovací hlavice co obepíná samotnou trysku má otvor kterým ta tryska prochází. Ten musíš taky pečlivě očistit. Očisti i trysku samotnou (nastrč na jehlu opatrně trysku, na sestavu kápni nitroředidlo a otáčením trysky na jehle opatrně pročisti). Pročisti ředidlem kanál pro jehlu v celé pistoli. Pak pistoli sestav, nalij do nádobky ředidlo, na ústí nasad prst a zmačni spoušt aby šla i barva - mělo by ti to probublávat do nádobky, až to bude mít tendenci se vylít ven, přestan s bubláním a ředidlo vylej z nádobky do hadru. Nalij nové a zkus normálně stříkat.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod dnovy » sob 10 led, 2015 5:52 pm

Petr Zatrepalek píše:Znovu rozebrat - včetně hlavice. Vyndat trysku a jehlu. Pečlivě pročistit otvor vzduchovýho kanálu co vede z tělesa pistole ke trysce. Sroubovací hlavice co obepíná samotnou trysku má otvor kterým ta tryska prochází. Ten musíš taky pečlivě očistit. Očisti i trysku samotnou (nastrč na jehlu opatrně trysku, na sestavu kápni nitroředidlo a otáčením trysky na jehle opatrně pročisti). Pročisti ředidlem kanál pro jehlu v celé pistoli. Pak pistoli sestav, nalij do nádobky ředidlo, na ústí nasad prst a zmačni spoušt aby šla i barva - mělo by ti to probublávat do nádobky, až to bude mít tendenci se vylít ven, přestan s bubláním a ředidlo vylej z nádobky do hadru. Nalij nové a zkus normálně stříkat.


Petre díky, ale stále bez uspechu:-( Přemýšlím čím zkusit proštournout trysku, jinde to snad už ani být nemůže, zkoušel jsem stříkat i bez jehly a stále to nejede...:-(
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod Franky » sob 10 led, 2015 6:19 pm

Máš na pistoly vzadu ten regulující šroub (teď nevím, jak se mu říká). Zkusil bych ten. Já na svoji Fengda (BD-207) tímhle reguluju poměr vzduch/barva. Když je úplně utažený, pouští jen vzduch. Jiný věci (barvy) to stříká v pohodě?
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod dnovy » sob 10 led, 2015 6:52 pm

Franky píše:Máš na pistoly vzadu ten regulující šroub (teď nevím, jak se mu říká). Zkusil bych ten. Já na svoji Fengda (BD-207) tímhle reguluju poměr vzduch/barva. Když je úplně utažený, pouští jen vzduch. Jiný věci (barvy) to stříká v pohodě?



ONo to nestříká nic..Ani ředidlo:-( ten šroub mám úplně povolený, tím se staví jak moc můžu dávat barvy...
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 11 led, 2015 12:40 pm

Jehla by ti měla z trysky za normálního stavu koukat ven. Pokud tomu tak není, je ucpaná. Zkus trysku hodit na několik hodin do nitroředidla, pak proštouchnout opatrně jehlou z pistole (ale hodně opatrně!). Jinak kolem trysky a otvoru v hlavici musí být mezera kudy proudí vzduch - to vlastně způsobuje že ti pistole stříká barvu. Otvor v té hlavici se rád ucpává barvou, to samé se může stát v závitech jak na hlavici, tak trysce tak i těle pistole. Zkus to ještě zkontrolovat - je možné že nemáš pořádně dotaženou hlavici k tělu pistole nebo pořádně zašroubovanou trysku - a tím ani správně tu mezeru mezi tryskou a hlavicí... Já mám tuto "závadu" u své Iwaty hodně často...

Jinak nemyslím že by to byl tvůj případ, ale začátečníkům se někdy stává že si nedají pozor na dotažení šroubu aretujícího jehlu k mechanismu spouště - pak je jasný že mechanismus špouště "klouže" po jehle a ta je stále v poloze "zavřeno"...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod greenery » čtv 03 lis, 2016 10:33 am

V Unimaxu je do 6.11 akce na airbrush. Nebude to žádné profi hifi, ale ceny jsou zajímavé
(spodní část letáku)

https://www.uni-max.cz/specialni_nabidk ... 03(aktivni)%20(1)&utm_medium=emailing&spMailingID=52678243&spUserID=MjIzNjM5NTQ0MTM0S0&spJobID=1041339652&spReportId=MTA0MTMzOTY1MgS2
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků