Stříkací pistole

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod martin.40 » pon 28 črc, 2008 1:39 pm

Jakej máte názor na tuto pistoli http://obchod.agama-model.cz/vyrobek-ma ... 01-id-1564 myslíte že bude stačit kompresor z mrazáku?
DCC TT ROCO Multimaus
epochou se neřídím
WinTrack 8 CZ
Uživatelský avatar
martin.40
 
Příspěvky: 142
Registrován: úte 15 črc, 2008 5:35 pm
Bydliště: Slaný

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 28 črc, 2008 5:00 pm

Těžko říci, teoreticky by ti stačit měl... Zkus u prodejce poptat potřebný provozní tlak pro tu pistoli a změř si tlak na výstupu svého kompíku.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod dan » pon 28 črc, 2008 5:10 pm

Je to fixírka na větší plochy ok na 1:87 je to trošku moc ale taky by se to asi dalo zvládnout
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod martin.40 » pon 28 črc, 2008 7:01 pm

dan píše:Je to fixírka na větší plochy ok na 1:87 je to trošku moc ale taky by se to asi dalo zvládnout

Takže na TT asi ne?
DCC TT ROCO Multimaus
epochou se neřídím
WinTrack 8 CZ
Uživatelský avatar
martin.40
 
Příspěvky: 142
Registrován: úte 15 črc, 2008 5:35 pm
Bydliště: Slaný

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 29 črc, 2008 6:59 am

Chlapi :oops: , rozmyslete si co přesně chcete od stříkací pistole! Používání šablon u ostrých přechodů barev se stejně nevyhnete. Airbrush (stříkání barev) není jen o vercajku, ale hlavně o rukách! I když budeš mít pistoli za 10000 stejně hned nebudeš mít super povrch. Musíš se naučit určit právě pro svou pistoli optimální kombinaci naředění barvy (ne každé ředidlo doporučované k barvě je pro airbrush vhodné nebo barva může mít moc hrubý pigment - pistoli ti začna za chvíli prskat barvu!) a taky je to o vhodném tlaku vzduchu - specielně když máš kompík bez tlakové nádoby a manometru! Musíš tím spíš dbát na vhodné naředění barvy - buď ti to bude dělat pomeranč nebo se ti barva rozleje po povrchu (velký tlak, velké naředění...). Chce to zkoušet, zkoušet....

Tahle "fixírka" ti pro základní práci bohatě postačí (nástřik kastle, kolej svršku, větších ploch typu střecha, skvrny na peronu atp), jestli ale chceš stříkat jemné přechody barev (á la "český" taurus např.) bez speciálních šablon nebo např nastříkat kouřové stopy na tunel portálu, potřebuješ lepší nářadí co ti udělá barevnou čáru max 1,5 mm! Houmr třeba ale v pohodě používá samodomo pistolku-fixírku... Jak jsem psal výše - je to vo rukách!


Jinak u modelářského vercajku se šetřit nevyplatí! Taky by jsi si nekoupil bourací kladivo na vrtání díry na hmoždinku nebo vrtačkou za 1000 kč nezkoušel dělat díru zkrz 30cm beton. Nebo jo?
Něco k technice airbrush najdete tady:

http://www.airnews.cz.web4ce.cz/index.p ... &Itemid=40

A potvrzení mých slov o "levných šmejdech" viz další odkaz:

http://www.airnews.cz.web4ce.cz/index.p ... &Itemid=24

Pro přehled o stříkacích pistolích, pomůckách aj - viz spec. obchod

http://www.airbrush-obchod.cz/
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod martin.40 » úte 29 črc, 2008 9:20 am

Petr Zatrepalek píše:Chlapi :oops: , rozmyslete si co přesně chcete od stříkací pistole! Používání šablon u ostrých přechodů barev se stejně nevyhnete. Airbrush (stříkání barev) není jen o vercajku, ale hlavně o rukách! I když budeš mít pistoli za 10000 stejně hned nebudeš mít super povrch. Musíš se naučit určit právě pro svou pistoli optimální kombinaci naředění barvy (ne každé ředidlo doporučované k barvě je pro airbrush vhodné nebo barva může mít moc hrubý pigment - pistoli ti začna za chvíli prskat barvu!) a taky je to o vhodném tlaku vzduchu - specielně když máš kompík bez tlakové nádoby a manometru! Musíš tím spíš dbát na vhodné naředění barvy - buď ti to bude dělat pomeranč nebo se ti barva rozleje po povrchu (velký tlak, velké naředění...). Chce to zkoušet, zkoušet....

Tahle "fixírka" ti pro základní práci bohatě postačí (nástřik kastle, kolej svršku, větších ploch typu střecha, skvrny na peronu atp), jestli ale chceš stříkat jemné přechody barev (á la "český" taurus např.) bez speciálních šablon nebo např nastříkat kouřové stopy na tunel portálu, potřebuješ lepší nářadí co ti udělá barevnou čáru max 1,5 mm! Houmr třeba ale v pohodě používá samodomo pistolku-fixírku... Jak jsem psal výše - je to vo rukách!


Jinak u modelářského vercajku se šetřit nevyplatí! Taky by jsi si nekoupil bourací kladivo na vrtání díry na hmoždinku nebo vrtačkou za 1000 kč nezkoušel dělat díru zkrz 30cm beton. Nebo jo?
Něco k technice airbrush najdete tady:

http://www.airnews.cz.web4ce.cz/index.p ... &Itemid=40

A potvrzení mých slov o "levných šmejdech" viz další odkaz:

http://www.airnews.cz.web4ce.cz/index.p ... &Itemid=24

Pro přehled o stříkacích pistolích, pomůckách aj - viz spec. obchod

http://www.airbrush-obchod.cz/

Stačí mi na občasné nastříkání kastle a podobný věci jak píšeš, takže by mi mohla tahle pistole stačit. Je mi jasný že za 450,- Kč nemůžu chtít žádný zázraky. Nechci kupovat pistoli za 5000,- když jí použiju 2x za půl roku.
DCC TT ROCO Multimaus
epochou se neřídím
WinTrack 8 CZ
Uživatelský avatar
martin.40
 
Příspěvky: 142
Registrován: úte 15 črc, 2008 5:35 pm
Bydliště: Slaný

Příspěvekod Ondřej » úte 29 črc, 2008 11:14 am

Taky je tady dalsi vec, ktera je u pistolky velice dulezita a to jak jemne dokaze rozprasit barvu. Mel jsem v ruce nekolik pistoli Fengda a tam byl nastrik tvoren spise vetsimi kapkami. Nepomohlo ani moc laborovani s tlakem. Oproti tomu treba obycejny Badger100 zvladl na 0.6atm jemny nastrik, kde nebylo temer mozne rozeznat jednotlive kapky. Na to si dejte taky pozor :!:
Uživatelský avatar
Ondřej
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 22 úno, 2007 12:48 pm
Bydliště: Roztoky - PZ

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 29 črc, 2008 3:07 pm

No zkus ji - kdyžtak budeš o 450 chudší a o zkušenost bohatší... Jak jsem psal, na velký plochy by měla být ok. Dej vědět jak jsi dopadl.

Ty fengdy nezavrhuju, kamarád s ní dělá kouzla... Ale nejlepší je sám pistoli vyzkoušet - nejlíp někde na výstavě kde má prodejce stánek - třeba E-day, Pilsen kit aj. výstavy určené plastikovým modelářům.

Jinak u kompíku z mrazáku, ledničky atp bacha na olej! Viz téma o kompresorech.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod TTcko » ned 03 srp, 2008 9:08 am

Navod na levnou pistoli je taktez tady: http://www.domacimodulovka.cz/tipyatrik ... /index.htm
Miluju tt lokomotivy a kolejiste
TTcko
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 25 kvě, 2008 10:15 am
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod TT-maniac » ned 03 srp, 2008 7:23 pm

TTcko píše:Navod na levnou pistoli je taktez tady: http://www.domacimodulovka.cz/tipyatrik ... /index.htm
Tu už tady všichni znají .... mám ji a jsem s ní spokojený. Mohu ji jen doporučit nestojí nic a výsledek je super ...
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod VoVo » ned 03 srp, 2008 9:17 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:24 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Pája » ned 03 srp, 2008 10:22 pm

Každému vyhovuje něco jiného,někomu vyhovuje pistolka v ceně do 100,- ,jinému čínská pistolka za cca 1000,- a jiný preferuje japonskou s cenou nad 4000,- .Zázraky se dají dělat i s tou nejjednodušší a naopak zkazit se to určitě může i s tou nejdražší.Najdi si to,co bude vyhovovat právě tobě.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 04 srp, 2008 9:49 am

Pája píše:Každému vyhovuje něco jiného,někomu vyhovuje pistolka v ceně do 100,- ,jinému čínská pistolka za cca 1000,- a jiný preferuje japonskou s cenou nad 4000,- .Zázraky se dají dělat i s tou nejjednodušší a naopak zkazit se to určitě může i s tou nejdražší.Najdi si to,co bude vyhovovat právě tobě.


A přesně vooo tooom to je :idea: :idea:
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod TTcko » sob 09 srp, 2008 9:30 pm

Miluju tt lokomotivy a kolejiste
TTcko
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 25 kvě, 2008 10:15 am
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod TTcko » ned 10 srp, 2008 12:00 pm

Miluju tt lokomotivy a kolejiste
TTcko
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 25 kvě, 2008 10:15 am
Bydliště: PRAHA

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron