Stříkací pistole

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod VoVo » pon 03 lis, 2008 11:26 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:02 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 03 lis, 2008 12:20 pm

toho bych se nebal. Neni to normal plast z ceho je ta pistole udelana - takze to nitrak a jiny utrejchy nenaleptaj. Na stejnem principu fungují pistole Testors co jsou taky z plastu - ale stoji tak 2x i 3x víc a bez kompíku...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Radek(T) » pon 03 lis, 2008 2:13 pm

Doporučuji nahlédnout na http://www.airbrush-model.cz/shop/sindex.php nebo http://www.airbrushcentrum.com/shop.php . To jsou specializované a ověřené obchody. Jedna věc je, koupit si něco na vyzkoušení a druhá aby to člověka neodradilo. Já jsem za prošel od klasického Aerografu (bývávalo), přez Aztéka (cca 1996 ?) po Triplex a snad vím o čem mluvím. Je to sice hlavně o rukách (koukněte co používá Houmr a jaké má výsledky - ale to výjimka), ale o pistolce pod 2000,- bych neuvažoval. Spousta podobných diskusí proběhla i na plastikářských fórech a vždycky to skončí doporučením solidního nářadí za přiměřenou cenu.
TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod dan » pon 03 lis, 2008 2:27 pm

V provozu jsem to neviděl, pouštěl jsem jií jen tak na sucho a fouká to dobře kompresor stačí i na provoz lepší pistole takže i kdyby to stříkalo blbě tak ten komresor se za tu cenu vyplatí, jinak viděl jsem na stránkách herpy videa a tam jim to stříkalo parádně navíc pistole se nečistí poze ta hlavice a kalíšek na barvu pokud použiješ vodní barvy vallejo je to s čistěním paráda stačí umýt v umyvadle a žádnej smrad.

Karel si to objednal tak až mu dorazí a on to vyzkouší určitě nám poreferuje
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod dan » pon 03 lis, 2008 2:31 pm

No s tím tak úplně nesouhlasím diskuse kitařů občas sleduju a zrovna čínský kopie japonských značek tam celkem chválí např jako jedinou nevýhodu u té pistole co jsem pořídil já vytýkají hmotnost 130 g to už se prej po několikahodinový práci člověk unaví :D no ale vzhledem k tomu že stříkám občas nějakej ten vagon jednou za uherskej rok tato nevýhoda se mi zdá triviální. Takže až se s tím naučím pořádně dělat udělám jakousi recenzi u mně na webu
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 03 lis, 2008 6:21 pm

Chlapi, ted se necitim moc dobre, skocila na me chripka. Az budu ok, tak udelam test te sady a zaroven zjistuji dostupnost a presnou cenu. Chci zkusit nastrik i patinu. Mame ty sady barev vallejo a tesim se na praci s nimi. Mrzi me jen to, ze po uvedeni na trh jsem sady hned objednal a uz nejsou. Pristup nemcu me nekdy fakt zarazi :)
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Jarda H. » pon 03 lis, 2008 6:29 pm

Michal Dalecký píše: ..... Mrzi me jen to, ze po uvedeni na trh jsem sady hned objednal a uz nejsou. Pristup nemcu me nekdy fakt zarazi :)


:cry: Jen aby ten přístup nebyl ze strany Němců špatný pouze jedním směrem, na východ k nám :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Radek(T) » úte 04 lis, 2008 7:49 am

dan píše:No s tím tak úplně nesouhlasím diskuse kitařů občas sleduju a zrovna čínský kopie japonských značek tam celkem chválí např jako jedinou nevýhodu u té pistole co jsem pořídil já vytýkají hmotnost 130 g to už se prej po několikahodinový práci člověk unaví :D no ale vzhledem k tomu že stříkám občas nějakej ten vagon jednou za uherskej rok tato nevýhoda se mi zdá triviální. Takže až se s tím naučím pořádně dělat udělám jakousi recenzi u mně na webu


Ale ano, řekněme že v poslední době je celkem v kurzu třeba Fengda, ale třeba pro jemnou práci (což třeba vláčky zrovna jsou) je velice důležitá ergonomie - třeba to, že pistole trochu špatně drží není trochu chyba, ale zcela zásadní nedostatek. A hlavně opakuji - je to primírně o rukách - kdo umí ten umí, komu to nejde tomu nepomůže ani Sotar nebo Iwata.
TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod dan » úte 04 lis, 2008 9:32 am

Do dnešních dnů jsem stříkal s pistolkou vyrobenou s injekční jehly tam se o ergononomii moc hovořit nedalo, a taky to šlo.

Co se týká dobrého držení pistole tak ano pokud někdo stříká na profesionální úrovní 8 hodin denně pak ano vůbec bych neřešil nějakou úsporu a koupil bych to nejlepší na trhu. Ale pro nás železniční modeláře dle mého názoru stačí i ty levnější varianty protože toho zas tak moc nenastříkáme.

Nicméně je to v rukách jak píšeš a žádný učený z nebe nespadl a je to prostě o tréniku a většinou každý další model je hezčí nežli ten předešlý :D
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod richard0404 » úte 04 lis, 2008 10:43 am

Tady stříkací pistole vyrobena Herpou kterou nabízí Michal Dalecký cca 2500,- včetně kompresoru. Byla představena na sobotním workshop.

http://www.herpa.de/collect/(S(y1jepdbawi0sof3c4gglbg55))/hitlist.aspx?sk_hersteller_e=&sk_typ_e=&sk_label_e=&sk_serie_e=Coloring&thumb=1&express=1&lang=en-GB
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 04 lis, 2008 11:03 am

Je to přesně o rukách - a hlavně taky o tom, co komu nejlépe sedí! Vercajk dycky kupuju až si ho osahám - a je jedno kde...

U těch pistolí to platí obzvlášť - když držíš 10 minut spoušť pistole a ta má takový protitlak, že tě brní prst, asi to není pak to pravé. To samé může být i v případě velké hlučnosti kompíku. Ono je rozdíl slyšet to ve velké místnosti a pak to dunění zpod stolu! Zkrátka - každý by si měl vybrat to co jemu přesně vyhovuje a padne do ruky.

A když jsem u těch profipistolí - před časem jsem neodolal a koupil za 7500 korun zbrusu nový kompík sintec 46 i s novou pistolí sotar - super cena, té se nedalo odolat... Sotara jsem doma hned vyzkoušel - a ejhle! První problém nastal při stříkání Gunze barev - malá nádobka, gunze hodně ředím a tak jsem musel furt rozmíchávat barvu. Druhý problém - u jiných barev se furt ucpávala tryska 0,2 mm - takže zase hodně ředit a furt prostříkávat trysku (naplno stlačit spoušť - profouknutí trysky), což zrovna při stríkání jemných proužků a dlouhých čar na modelu není zrovna dobrá věc. Dál jsem zjistil, že ta pistole má kolem vyustění jen takové dva fousky coby ochranu jehly - tohle jako ochrana moc nepostačuje a navíc na tom rychle ulpívá barva což poté má vliv na směrování stříkaného paprsku barvy. Od pistole za 6000 korun jsem čekal víc - kamarád ji chtěl, tak ji ode mne za má. Jemu zas vyhovuje úplně super - a to stříká stejné barvy co já. Takže je to přesně o pocitu z vercajku a o rukách!!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod mnitka » ned 02 srp, 2009 1:48 pm

pěkný den, uvažuju o koupi stříkací pistole FENGDA, zajímalo by mě jestli je možné s touto pistolí stříkat barvy naředěné acetonem..., jsou tam sočástky (těsnění) které aceton naleptává? tuší někdo? díííík
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod PaMi » ned 13 zář, 2009 2:04 pm

Byl jsem si v pátek koupit náhradní díly do stříkací pistole tady v tomto krámě:
http:/ /www.praha.rooya.cz/
S hobby sortimentem končí, a proto ho rozprodávají s padesátiprocentní slevou. Takže nová Fengda je tam k mání za 500 až 600 korun, jehla do pistole pod stovku, stojánek na pistoli taky za necelou stovku. Mají tam ještě dost hadic, spojek a spoustu drobností.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod Nomed » pát 18 zář, 2009 3:54 pm

PaMi píše:Byl jsem si v pátek koupit náhradní díly do stříkací pistole tady v tomto krámě:
http:/ /www.praha.rooya.cz/
S hobby sortimentem končí, a proto ho rozprodávají s padesátiprocentní slevou. Takže nová Fengda je tam k mání za 500 až 600 korun, jehla do pistole pod stovku, stojánek na pistoli taky za necelou stovku. Mají tam ještě dost hadic, spojek a spoustu drobností.


Svatá pravda...díky za tip. Byl jsem tam ve středu a koupil za mrzký peníz hezkou pistoli na vyzkoušení. Jen si nejsem jist, co to je zač. Oni to moc popsaný nemají. A mají jen zbytky.
Dnes jsem se byl mrknout i v prodejně v Hradci Králové. Slevu mají na hobby sortiment taky poloviční, ale nic tam nemají. Jen různé malé neodymové magnety. Můžete se podívat i do ostatních poboček - ValMez a Brno (viz WEB stránky). Nicméně slečna v Hradci říkala, že ve zprávě kterou dostali pokyn ke slevnění - zrušení hobby sortimentu, bylo psáno, že se počítá se zachováním sortimentu AirBrush. Tak uvidíme.
Nomed
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 06 led, 2009 1:01 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod jobr » ned 20 zář, 2009 7:53 am

Ahoj, mate nekdo zkusenosti s pistoli od Herpy? Stal jsem se jejim stastnym majitelem, ale z navodu moudry nejsem. Zatim jsem zkousel strikat jen vodou a to vypada velmi dobre a neni s tim problem. Nejsou mi ale jasne dve veci:
1. v navodu se vsude pise, ze je urcena pro barvy bez rozpoustedel. Chapu to spravne tak, ze je mozne ji pouzit pro akrylatove a synteticke barvy, ale ne pro nitro barvy? Protoze jinak rozpoustedlo je vse vcetne vody a tedy nevim cim bych mel barvy redit jak mi radi take navod.
2. ma nekdo zkusenost jak dlouho lze nechat akrylatovou barvu v kalisku nez zaschne? A nasledne predpokladam by melo stacit vymyt kelimek vodou a prostriknout vodou.

Diky Jirka
H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků