Stříkací pistole

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod depo201 » stř 31 bře, 2010 6:49 am

mohl by někdo napsat pár poznámek. mělo by to sloužit uplnému začátečníkovi.

http://www.levne-naradi.cz/air-brush-ko ... -1552.html

ještě poznámka, zvládne tento kompík vytlačit pivo z bečky? :D

popřípadě dofoukat kolo, nebo tak podobně....

v případě, že ne, šel bych do lepší pistole, barvu tlačil flaškou s redukčákem směsí BIOGON. Tím ale zase nedofoukám to kolo :D
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod MirekTT » stř 31 bře, 2010 7:13 am

Radši počkej na workšopík :wink: Vyzkoušíš si ledničák a dobrou pistolku. Až si půjdeš pro tohle, tak budeš vědět, co to má umět. Ledničák pivo i kolo zvládne. U tohohle nevím, jak moc to bude hlučné. Jestli je to membránový kompresor, bude tišší, ale poptej se po dostupnosti náhradních dílů. I značně rozšířené Fengda membránovky se špatně schání. Pístové kompy zase nezkutečně řvou. U sprejových lahví je potíž s regulací tlaku.
Jednoduché a nekvalitní nářadí (tím netvrdím, že to musí být zrovna to ve tvém odkazu) není úplně to nejlepší pro začátečníka. Naopak, spíš budeš u horší pistole potřebovat zkušenosti. Doporučuju prostudovat Modelforum - kopresory - pistole. Cca týden intenzivního studia. Jsou tam popsané domaděly, profi sety i bauhaumaxhornOBIovky a zkušenosti s nimi. Jedno doporučení bych do začátku měl: tenhle vercajk je úplně nejhorší vybírat pouze dle ceny.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod depo201 » stř 31 bře, 2010 7:42 am

Pane kolego, vy jste všude :)

já neříkám, že to hned jdu koupit. Jen jsem chtěl info třeba od Petra, nebo popřípadě někoho, kdo se pohybuje v tomto každodenně.

já osobně bych raději kvalitnější kompresor a horší pistol, kterou časem obměním, ale na které vyzkouším dávkování, ředění a další postupy.
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod mnitka » stř 31 bře, 2010 12:25 pm

Nazdar Michale,
jednoznačně tohle nééééééé!
Z vlastní zkušenosti radím nědělat se stříkací pistolí malé kroky v před, ale jeden skok!
Sám jsem koupil nekolik fixírek, tlačil to plynem ze spreje..., výsledek byl vždycky chabý!
Ve sběrném dvoře jsem si vymontoval nekolik kompresorů z ledničky a doplnil jsem sestavu s fixírkou, ale opět výsledek nic moc.
Nějaký čas po našem prvním setkání v Brně jsem zašel jsem http://www.airbrush-model.cz/shop/sindex.php a koupil tohle http://www.airbrush-model.cz/shop/sinde ... ngda-bd136 a mé nadšení neznalo mezí..., několik týdnů jsem jen opravoval své hříchy, které jsem způsobil svojí FIXÍRKOU. Výsledky prostě stojí za to a peněz to zase tak moc nestálo.
Takže, moje doporučení..., kup si skutečně modelářskou pistoli a nedělej kompromisy, kompresor stačí pro začátek z ledničky...
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod Martin HO » stř 31 bře, 2010 12:32 pm

mnitka píše:.
Takže, moje doporučení..., kup si skutečně modelářskou pistoli a nedělej kompromisy, kompresor stačí pro začátek z ledničky...


Mám úplně stejnou zkušenost, i když jsem si nakonec i ten kompresor koupil, a je to pohoda.
Martin HO
 

Příspěvekod Ondřej » stř 31 bře, 2010 12:37 pm

Koukam na to, pistole jednocinna, kompresor je podle velikosti a placatosti nejspise membranovy. Je to tak dobre k tomu, jednou dvakrat do roka s tim nastrikat futra odedveri :wink:
Pokud se chcete dopracovat k nejakym vysledkum, tak kompik by mel byt pistovy s regulaci tlaku (expanzni nadoba je plus, ale byt rozhodne nemusi) a pistolku zcela jiste dvojcinnou. Spousta lidi pouziva levne Fengdy, ale nemecky Harder & Stenbeck (H&S) dela velice kvalitni pistole, ktere jsou v nejjednodussim provedeni stale spickove za velice slusnou cenu.

Kompresor treba takovy:http://www.airbrush-fengda.com/store/kompresor-fengda-as18a_airbrush-fenghua-fengda_fen-AS18A_15.html

Pistolky H&S:http://www.modelar-vanouch.cz/index.php?akce=vypis&catname=Airbrush&cat=cat_11_1
Uživatelský avatar
Ondřej
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 22 úno, 2007 12:48 pm
Bydliště: Roztoky - PZ

Příspěvekod depo201 » stř 31 bře, 2010 1:58 pm

díky za názory všem co napsali....

kamarád, co maluje hospody na kšeft mi půjčí na vyzkoušení svou nepotřebnou profi pistol na dobu neomezenou.

po nějakém kompiku se poohlédnu po konzulaci s mirkem....
stejně ho potřebujeme domů jako sůl , využití nebude jen na modelaření.

každopádně ještě jednou děkuji.
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 01 dub, 2010 9:33 am

Vše tady už bylo napsáno :D Když si dnes pujdeš kupovat auto, asi taky nebudeš shánět Velorex (pokud nejseš jeho skalním příznivcem)!

Kvalitní věci chtěj kvalitní výrobní prostředky, kvalitní modely holt chtěj kvalitní barvy a kvalitní vercajk - to je základní pravidlo které se obejít nedá!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod bazisas » ned 10 říj, 2010 8:49 pm

Chtěl bych poprosit, jestli někdo kdo má pistoli HERPA, by mohl napsat dlouhodobější zkušenosti. Zvlášť jak vydrží a jaké barvy s tím jdou bez problému stříkat.
bazisas
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04 lis, 2008 1:58 pm

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod Pája » ned 10 říj, 2010 9:26 pm

bazizasi,co takle se kouknout o 1 str z5 příspěvek Sandyho a pokud ještě něco,napiš mu SZ.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod bazisas » pon 11 říj, 2010 12:49 pm

Děkuji za radu.
1. jsem to četl, nyní je to již 3/4 roku od příspěvku a zkušenosti mohou být jiné
2. předpokládám, že by to mohlo zajímat i někoho jiného a asi není dobré aby Sandymu psal každý PM, od toho je to fórum ne ?
3. třeba s pistolí má zkušenost i někdo jiný

@Pája : děkuji za hodnotnou odpověď
bazisas
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04 lis, 2008 1:58 pm

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod mnitka » stř 13 říj, 2010 3:38 pm

Pokud přemýšlíš o koupi tak nedoporučuju :wink:
http://www.modelkit.cz/item.php?kind=15 ... tem=371063 .
Za stejný peníze koupíš např Fengu s mnohem lepší užitnou hodnotou. Kup dvojčinnou pistoli a ještě ušetříš!
http://www.airbrush-fengda.cz/store/dvo ... ole_2.html
Taky jsem si tímto prošel, teď mám doma spoustu krámů které moji pistolku předcházely. Pistoli jsem koupil asi před rokem, dnes přemýšlím ještě o jedné, kompresor jsem nakonec před časem koupil taky. Vše k maximální spokojenosti, valstně ani nevím jak jsem bez tohoto mohl existovat!!!!! :mrgreen:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod cernos » pon 02 led, 2012 12:24 pm

Ahoj, dovolím si obnovit toto téma. Vzhledem k poslednímu příspěvku z roku 2010 bych se rád zeptal na to, co dnes nejlépe pořídt v poměru cena/výkon. Pistole asi jednoznačně nějaká dvojčinná Fengda, kompík nechci ledničkový, ale nějaký malý tichý do paneláku. Nevím jestli Fengda nebo Orlík nebo nějaký úplně jiný? Samozřejmě poměr cena/výkon je na prvním místě, ale ještě před tím je cena :D Nehodlám za občasné stříknutí vypláznout majland. Díky všem za názory a rady
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod Pája » pon 02 led, 2012 7:06 pm

Jestli máš prostor,kup něco s vyrovnávací nádobou a je jedno od které značky,např já pořídil ,,Fengda AS189"a ta má svého dvojníka i u Orlíků (vyrábí to stejnej Číňan,ale nakonec tam daj jinou samolepku).
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Stříkací pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 03 led, 2012 9:37 am

Bohužel všechny Fengdy jsou bezolejový kompresory a tudíž relativně hlučný! Takže na stříkání v noci rovnou zapomen...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků