Stříkací pistole

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod TT-maniac » ned 10 srp, 2008 12:26 pm

No toto je ta pistole ,kterou mám a kterou jsi tu již uváděl o pár příspěvků výše ! .... já nevím ,ale příspěvek si sem vkládal ty a potom sem vložíš další odkaz na tu stejnou pistoli,která zde byla zmiňována . :?
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Jarda H. » úte 19 srp, 2008 7:14 pm

PaMi píše:Jsem naprostý začátečník a chtěl bych se zeptat na názory zdali takováto pistole má vůbec nějaký smysl anebo jsou to vyhozené peníze.
http://www.modely.biz/Galerie.php?zbozi_id=1543
Protože nevím jak mi tato zábava půjde či jak mě dlouho bude bavit, tak nechci příliš investovat. Zase si ale nechci pořídit věci, s kterými se vůbec nedá dělat.
Díky za názory


Ke zboží http://www.modely.biz/Galerie.php?zbozi_id=1543 se kolega prakticky prakticky odpovědi nedočkal, obnovím jeho příspěvek ! Má někdo praktické osobní zkušenosti s touto sadou ? Malá připomínka od VoVo (xxvojtikxx) - pokles tlaku vzduchu ke konci, při neopatrné manipulaci únik vzduch ?!
Co další možní uživatelé ? Třeba regulace tlaku vzduchu nebo přibližně na kolik modelů vyjde jedna náplň v zduchu ?! Mám dojem, že pro někoho, kdo potřebuje jednorázově nastříkat 1 - 2 modely najednou, jednou dvakrát do roka to není špatné řešení ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Martin HO » stř 20 srp, 2008 4:10 am

Tak to jsem si také před několika lety myslel.

Ale především jde o fixírku a ne stříkací pistoli, ale hlavně provoz s tlakovými náplněmi vzduch je neúnosně drahý. Nakonec jsem stejně skončil u kompresoru a stříkací pistole Gabbert, a je to v pohodě.

Také je třeba si uvědomit, že nastříkání jednoho modelu představuje většinou několik nástřiků. A to pak spotřeba vzduch roste.
Martin HO
 

Příspěvekod Houmr » stř 20 srp, 2008 5:44 am

Pak mohu ještě doporučit bombu s náplní CO2 s regulátorem tlaku. Pokud tedy nechceš kompresor.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod vvitty » stř 20 srp, 2008 6:51 am

Houmr píše:Pak mohu ještě doporučit bombu s náplní CO2 s regulátorem tlaku. Pokud tedy nechceš kompresor.


to CO2 ma ovsem dve nevyhody - zmenou skupenstvi se ochlazuje, a pokud nekupujes potravinarske, tak obsahuje ruzne svinstvo (spinu, stopove mnozstvi oleje atp).

to ochlazovani docela vadi, pokud strikas velke plochy nebo hodne veci najednou - v prvni rade se to muze projevovat tim, ze jemny aerosol v ledovem vzduchu vymrza a barva tvori spis hrudky, nez kapicky... extremni pripad muze byt vymrznuti celeho ventilu, kdy de facto ztrati schopnost regulovat.

taky mam doma CO2, ovsem jen z toho duvodu, ze ho pouzivam i na jine veci a tim padem mam doma stejne hasicak (stoji pouzity cca 1000,- i s naplni), redukcni ventil stal dalsich 500,- a naplneni 5kg hasicaku vychazi na 200,- bez papiru az 300,- s doklady. Mensi se nevyplati, kvuli tomu ze cena je v podstate stejna.
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod ondras » úte 28 říj, 2008 3:30 pm

Ahoj,
chtěl bych jse zeptat jestli někdo nemáte praktické zkušenosti s touto pistolí

http://www.hobby.rooya.cz/item.php?zboz ... engda-130a
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod drlo » úte 28 říj, 2008 5:40 pm

som vlastníkom tejto pištole nejaký ten mesiac a som s ňou absolútne spokojný na striekanie modelov bohate postačuje, nakoľko poväčšinou ide aj tak o veľké plochy a zbytok sa aj tak musí maskovať páskou, takže môžem sám za seba doporučiť, a modelári techniki sú schopný s ňou striekať rôzne druhy kamufláží, ako sú hadíky a iné obdobne tvary
Uživatelský avatar
drlo
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 09 led, 2008 10:26 am
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 28 říj, 2008 5:51 pm

Tuhle pistoli taky znám - kamarád u nás v Sázavě s ní stříká perfektní povrch modelů. Fengda je de facto kopie pistolí Hansa/Iwata, jen s horším řemeslným zpracováním. Na co dej určitě bacha: na ohnutí jehly (je z relativně měkkého kovu, takže ti nesmí spadnout na zem nebo s ní nesmíš "břinknout" o nějaký předmět) a při zasouvání jehly do trysky (doraz) hodně opatrně - tryska je taky z měkčího kovu, takže je velmi snadné jí tou jehlou při větší síle "prorazit"). Jinak tu pistoli mohu jen a jen doporučit.

Dále doporučuji (týká se i jiných pistolí) ihned po vystříkání barvy naplnit nádobku pistole ředidlem a prostříkat ji. Po skončení práce hned vytáhnout jehlu, otřít ji jemným hadříkem napuštěným v oleji či lékařské (masážní) vazelíně a zasunout zpět. Ten olej či vazelína jednak promaže těsnění, jednak udělá izolační vrstvu co brání po nějaký čas přisychání barvy při stříkání.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod VoVo » úte 28 říj, 2008 8:22 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:05 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Mart » ned 02 lis, 2008 6:02 pm

martin.40 napsal
Jakej máte názor na tuto pistoli http://obchod.agama-model.cz/vyrobek-ma ... 01-id-1564 myslíte že bude stačit kompresor z mrazáku?


Já bych na zkoušku vzal spíš tuto, vypadá na úplně to samí a je levnější :!:
http://www.e-conrad.cz/rozprasovac-ab350+dp46374/

Taky o něčem takovým uvažuju na vyzkoušení. Na těch pár vagónových podvozků, který potřebuji "poprášit" rzí to bude stačit. Plus třeba stříknout nějakou tu střechu vagónku a na konec na to fouknot matný lak.
Ikdyž ten matný lak uvažuju spíš koupit ve spreji (např. Tamya)
Přesedlal jsem na H0 - ty páry se zvukem mě dostaly:-)
Mart
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 14 říj, 2007 7:56 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod dan » ned 02 lis, 2008 8:19 pm

Pořídil jsem také fengdu 130 (poradil VoVo a měl pravdu kluk jeden ušatá :D ) stříká krásně dají se sni dělat i jemný linky ideální bude třeba na nástřik rzi na kolejiové pruty a to i Nku CODE 55. Na pohon stačí i ledničák bez úprav, ale přecijen nestálost tlaku není úplně košér tak jsem ještě objednal toto http://www.rk-tech.cz/index.php?PHPSESS ... 0176&page=

dám vědět jak to maká.

Cenově to vyjde super pistole plus kompík s tlakovkou za 3100,- to je super cena oproti profi výrobkům tam jsme někde na 15 000,- (pistol + kompík) a to ještě ne to nejlepší.

TO Mart: tuhle pistoli mám taky je ideální na letadla ty sní stříkám je to taková lepší fixírka, nutno však dodat že nejmenší model měl rozpětí 1m, takže na vláčky moc nedoporučuju má rozptil jako spray.
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod PaMi » ned 02 lis, 2008 8:25 pm

Dane, na svých stránkách popisuješ stříkací pistoli s kompresorem od Herpy, která je teď k dispozici v prodejně modely.biz
Viděl jsi ji v provozu? Je použitelná? Má s ní někdo nějaké zkušenosti?
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 03 lis, 2008 9:21 am

V sobotu nám ji Michal ukazoval - má to výměnnou hlavici s tryskou i kalíškem na barvu, co je super na čištění - hodíš to jen do ředidla, trysek je v sadě víc a tak máš větší variabilitu. Pistole má díky aretačnímu šroubu možnost nastavení dávkování barvy. Podle hokus pokus stříkání na papír co ho Michal ukazoval to umí čáru tak 2,5 mm - takže to v pohodě stačí i kitařům. Je tam i dostatečná regulace tlaku. Cena je za tu sadu podle mne příznivá. A teď k nevýhodám - kompík je membránový, tzn. relativně rychle se zahřeje. Nevím jestli má tepelnou pojistku - snad ano (víc asi bude vědět Michal Dalecký), v každém případě ho budeš muset nejdéle do hodiny vypnout a nechat chladit. Kompík se mi zdá na jiný typ pistole malý - takže tuhle sadu bych moc nedoporučil někomu kdo by chtěl táhnout dvě pistole nebo použít na něm i dvoučinnou pistoli!

Ale to co je fakt blbý, je vzduchová hadice smotaná do šroubovice co je přiložená v té sadě. Pistole má totiž přívod vzduchu ze zadu - a v tom je problém! Když ji držíž v ruce, tah té hadicové spirály ti tu pistoli neustále rozkmitává a tak musíš stále kompenzovat ty výkyvy. Tím se ta pistole stává "těžkou" do ruky. Náprava je ale jednoduchá - zakoupit náhradní hadici (třeba z vhodné lékařské drenážní hadičky) a dát na ní vhodné redukce či rychlospojky.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod JBr » pon 03 lis, 2008 9:32 am

Jeste mozna takova poznamka k tomu co pise Dan, mozna to upresni Michal Dalecky. Pokud si dobre pamatuju co rikal Michal na workshopu nasi skupine, tak by tech cca 2,5k Kc mela stat cela sada kompresor + pistole, ne jen samotny kompresor.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 03 lis, 2008 10:23 am

Jasně, je to za celou sadu! Proto se mi zdá poměr cena/výkon hodně dobrá.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků