Lupínková pilka - list

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Lupínková pilka - list

Příspěvekod rchlumecky » pon 18 led, 2010 4:51 pm

Mám dotaz,
čirou náhodou - nepoužívá někdo - nějaký speciální list, diamantový provázek apod. do obyčejné elektrické lupínkové pilky ?

Chtěl bych občas říznout-vyříznout něco železného - plechového a ruční pilkou nebo přímočarkou je to hrubé a nikdy to není rovné (vím, že za to mohou ruce, ale ... :-)
http://vlacky.jilove.net , H0, ČD i ČSD, GeoLine na koberci, Digitrax Loconet, DT402D - fakt dobrý !
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Příspěvekod Yarda » pon 18 led, 2010 5:56 pm

"Klasický" pilový list do lupénkové pilky řeže nejen hliník a mosaz, ale i obyčejnou konstrukční ocel. Chce to list s jemným zubem a netlačit na pilu... Dříve se taky dělaly pil. listy s kruhovým průřezem, namísto zubů měly "záseky" podobné jako má rašple, které byly určené speciálně pro řezání kovů - ale jestli se to ještě dá koupit, to netuším...
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod radula63 » pon 18 led, 2010 8:14 pm

Yarda píše: ... pil. listy s kruhovým průřezem, namísto zubů měly "záseky" podobné jako má rašple, které byly určené speciálně pro řezání kovů - ale jestli se to ještě dá koupit, to netuším...


Koupit se dají, ale nevím bohužel kde. V práci je máme, nevím kde je šéf sehnal.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Příspěvekod Myšpulín » úte 19 led, 2010 6:10 am

Pro ruční lupénkovou pilu se dělají diamantové listy (tedy spíš drátky). Jedná se o drátek se zalitými zrníčky diamantů. Jestli by šel použít i do elektrické, to netuším. Sám je nepoužívám, viděl jsem je u otce.
V dobách minulých existovaly zmenšeniny klasického jednostranného pilového listu pro pilku na železo do nějakých takových elektrických potvor (doma máme dělanou), a tím šel kov řezat. Ale železo jsem s tím nikdy nezkoušel, protože i mosaz to řezalo opravdu hodně pomalu. Jestli to ještě někdo vyrábí, nemám ponětí.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod Ondřej » stř 20 led, 2010 2:03 pm

Uživatelský avatar
Ondřej
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 22 úno, 2007 12:48 pm
Bydliště: Roztoky - PZ

Re: Lupínková pilka - list

Příspěvekod radekpaos » sob 09 dub, 2011 7:47 pm

Ahoj, mám el lupínkovou pilku, ale potřebuji do ní bohužel 127mm listy s kolíčkem. Jsou docela drahé (30 Kč za ks), nemáte někdo nějaký tip, kde sehnat lacinější? Kvalita je sice fajn, ale mne se lámou (ruce:)) - ne lámou, ale je to rukama) rychleji, než listy stačím opotřebovat:( Díky.
radekpaos
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 09 dub, 2011 7:44 pm

Re: Lupínková pilka - list

Příspěvekod StaraPakna » ned 17 dub, 2011 5:15 am

radekpaos píše:Ahoj, mám el lupínkovou pilku, ale potřebuji do ní bohužel 127mm listy s kolíčkem. Jsou docela drahé (30 Kč za ks), nemáte někdo nějaký tip, kde sehnat lacinější? Kvalita je sice fajn, ale mne se lámou (ruce:)) - ne lámou, ale je to rukama) rychleji, než listy stačím opotřebovat:( Díky.


Radku tady je každá rada drahá :) Co koupi nový ruce jsou sice dražší. ale vydrží déle než ty listy :) :)

Teď vážně začínám a jedinou zkošenost co mám je pár modulů, ale na ruce je jediná rada zpomalit, dvakrát přemýšlet a případně zaplatit pak tě při velké spotřebě lakomost k trpělivosti a preciznoisti donutí :)
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Re: Lupínková pilka - list

Příspěvekod Lubomír Dudek » čtv 01 lis, 2012 9:46 am

Využiju tohoto vlákna ke svému dotazu. Potřeboval bych na svém kolejišti na čtyřech místech přerušit kolej u již položeného kolejiva.Existuje nějaká slabounká strunka,kterou bych podvlékl pod kolejnici a pak ji střídavym tahem přeřízl? Jde mi hlavně o to,že bych potřeboval přerušit kolejnici ve skryté části,kam mám přístup jen menšími otvory pro čištění kolejí a s žádnou pilkou se tam nevejdu. Nechci kvůli tomu řezat a ničit krajinu nad tunelem..
Děkuji.
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Re: Lupínková pilka - list

Příspěvekod marwin » čtv 01 lis, 2012 11:12 am

Lubomír Dudek píše:Využiju tohoto vlákna ke svému dotazu. Potřeboval bych na svém kolejišti na čtyřech místech přerušit kolej u již položeného kolejiva.Existuje nějaká slabounká strunka,kterou bych podvlékl pod kolejnici a pak ji střídavym tahem přeřízl? Jde mi hlavně o to,že bych potřeboval přerušit kolejnici ve skryté části,kam mám přístup jen menšími otvory pro čištění kolejí a s žádnou pilkou se tam nevejdu. Nechci kvůli tomu řezat a ničit krajinu nad tunelem..
Děkuji.


Na rezani koleji pouzivam ziletkovou pilku. Rez je krasne tenky a dobre kolej ubira. Maji ji ve vetsine modelarskych obchodu napr. tady: http://www.masinky.cz/produkt/577-Zilet ... /index.htm

Tady je pekny clanek o ZilPilu http://www.zababov.cz/index.php?id=547
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Lupínková pilka - list

Příspěvekod fulda » čtv 01 lis, 2012 12:25 pm

Lubomír Dudek píše:Využiju tohoto vlákna ke svému dotazu. Potřeboval bych na svém kolejišti na čtyřech místech přerušit kolej u již položeného kolejiva.Existuje nějaká slabounká strunka,kterou bych podvlékl pod kolejnici a pak ji střídavym tahem přeřízl? Jde mi hlavně o to,že bych potřeboval přerušit kolejnici ve skryté části,kam mám přístup jen menšími otvory pro čištění kolejí a s žádnou pilkou se tam nevejdu. Nechci kvůli tomu řezat a ničit krajinu nad tunelem..
Děkuji.

A dostaneš se tam nějakým rotačním nástrojem?
Koukni na tohle. Tím se kolej v pohodě přeřízne i "odspodu"
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Lupínková pilka - list

Příspěvekod Rudolf » čtv 01 lis, 2012 12:28 pm

Nebo se dá použít žiletková pilka. Třeba by se dalo přelomit ji v polovině a nějakým otvorem zespodu přeříznout kolejnici.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Lupínková pilka - list

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 02 lis, 2012 5:29 am

Lubomír Dudek píše:Využiju tohoto vlákna ke svému dotazu. Potřeboval bych na svém kolejišti na čtyřech místech přerušit kolej u již položeného kolejiva.Existuje nějaká slabounká strunka,kterou bych podvlékl pod kolejnici a pak ji střídavym tahem přeřízl? Jde mi hlavně o to,že bych potřeboval přerušit kolejnici ve skryté části,kam mám přístup jen menšími otvory pro čištění kolejí a s žádnou pilkou se tam nevejdu. Nechci kvůli tomu řezat a ničit krajinu nad tunelem..
Děkuji.


Zkus napsat Kájínkovi,ten se pomocí struny propiloval z Mírova. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lupínková pilka - list

Příspěvekod Lubomír Dudek » pát 02 lis, 2012 2:35 pm

Tak nejlepší řešení shledávám zavolat tomu Kajínkovi....
nic rotačního tam nedostanu,možná až budu mít v ruce tu žilpilku,tak to nějak půjde.Očíhnu,koupim a nějak to zvládnu.
Všem díky
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Re: Lupínková pilka - list

Příspěvekod vvitty » pát 02 lis, 2012 2:50 pm

Pokud se tam nedostanes s ziletkovou pilkou, muzes pouzit jen list z te pilky.
http://pojezdy.eu/eshop/ezaci-nastroje/28-list-ziletkove-pilky.html

Jestli se tam dostanes rukou, tak by ses tam mel vejit i s tim listem. Velikost je stejna jako mely za nasich mladych let ziletky na holeni :lol:
Jen pozor na to, abys pri rezani rezal rovne a ten list nelamal. S oblibou se vylomi...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Lupínková pilka - list

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 02 lis, 2012 4:36 pm

H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem


Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků